همه چیز درباره خلاصی از شلی و افتادگی پوست

تعداد پزشک درمانگر

53

تعداد سوالات

0

تعداد درمان پزشکی

9

شلی و افتادگی پوست می تواند ناشی از عوارض افزایش سن باشد، به طوری که به مرور زمان خطوط و چین و چروک های زیادی در پوست ایجاد می شود و پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد. همچنین با افزایش سن، تولید کلاژن نیز کاهش می یابد. علاوه بر آن قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید و اشعه های UVA و UVB، سیگار کشیدن و رژیم غذایی نامناسب نیز می تواند کشسانی پوست را کاهش دهد.

شلی و افتادگی پوست و دلایل ایجاد آن

عکس شلی پوست

شلی و افتادگی پوست می تواند ناشی از عوارض افزایش سن باشد، به طوری که به مرور زمان خطوط و چین و چروک های زیادی در پوست ایجاد می شود و پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد. همچنین با افزایش سن، تولید کلاژن نیز کاهش می یابد. علاوه بر آن قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید و اشعه های UVA و UVB، سیگار کشیدن و رژیم غذایی نامناسب نیز می تواند کشسانی پوست را کاهش دهد.

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث شلی و افتادگی پوست شود، کاهش وزن زیاد است. چرا که در اثر افزایش وزن پوست کشیده شده و بعد از کاهش وزن سریع پوست قابلیت بازگشت به حالت اول را ندارد. در مواردی با شلی و افتادگی خفیف تا متوسط، درمان های غیر جراحی می تواند گزینه های مناسبی برای سفت کردن پوست فرد باشد.

سفت کردن پوست صورت به روش های زیبایی اشاره دارد که با ایجاد انقباض در بافت های زیرین صورت همراه است تا آنها را به طور موثر سفت کند یا شامل تکنیک لیفت است که اغلب با حذف پوست اضافی همراه است. در این بخش می خواهیم نگاهی به برخی از روش های موجود برای بهتر کردن ظاهر پوست شل و افتاده بیندازیم.

روش های درمان شلی و افتادگی پوست

عکس سفت کردن پوست

کرم ها و لوسیون های سفت کننده پوست: امروزه می توانید تعداد زیادی از کرم های سفت کننده پوست را در بازار پیدا کنید. کرم های خوبی ممکن است پیدا کنید که نتایج خوبی به همراه داشته باشند، اما با این حال ممکن است نتیجه ای نیز نداشته باشند. متخصصان می گویند: کرم ها توانایی نفوذ به عمق پوست را ندارند تا بتوانند باعث لیفت شوند. با این حال برخی کرم های تحریک کننده تولید کلاژن می توانند تا حدودی موثر باشند.

التراسوند یا استفاده از امواج التراسونیک: با انتقال گرما توسط امواج التراسونیک به عمق پوست، این درمان می تواند به سفت شدن و تحریک تولید کلاژن کمک کند. لیفت متوسطی پس از 2-6 ماه حاصل می شود.

آر اف یا رادیوفرکانسی: در این روش نیز متخصص پوست با استفاده از هندپیس مخصوص، امواج آر اف را به عمق پوست می فرستد تا بافت های زیرین پوست را گرم کند. برخی افراد حتی با یک جلسه درمان با آر اف نیز احساس سفت شدن پوست دارند. معمولا پس از 6 ماه بهترین نتایج درمان را خواهید دید. نتایج با مراقبت های مناسب 2-3 سال ماندگار است.

لیزر درمانی: برخی لیزرها بدون ایجاد جراحت در پوست می توانند به عمق پوست نفوذ کنند. این لیزرها برای پوست تمامی بدن بخصوص شکم و بازوها بسیار مناسب است.

لیزر لایه بردار: این درمان معمولا موثرترین روش سفت کردن پوست با تهاجم کم است. برخلاف لیزر درمانی گفته شده، این روش دوره نقاهت 5 تا 7 روزه دارد. همچنین این درمان نتایج سریع تری فراهم می کند. با بهبود پوست پس از درمان، پوست شما سفت تر خواهد شد و چین و چروک آن کاهش می یابد. این درمان قادر به بهبود لکه ها و چین و چروک های ریز است اما در نظر داشته باشید احتمال بروز عوارضی مانند ایجاد زخم در ناحیه درمان شده نیز وجود دارد.

هایفوتراپی: روش هایفو درمانی موثر است که از امواج فراصوت متمرکز شده پر قدرت برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند. این روش برای پوست هایی با شلی و افتادگی خفیف مناسب است.

لیفت با نخ: لیفت با نخ یکی از روش های موقتی لیفت است که با استفاده از نخ های مخصوص، اثرات کشیدگی و لیفت را برای فرد ایجاد می کند. نخ های لیفت که در زیر پوست قرار گرفته می شوند، پس از مدتی جذب می شوند و اثرات درمان از بین می رود.

جراحی لیفت: روش های جراحی لیفت روش هایی هستند که برای درمان شلی و افتادگی بسیار شدیدمورد استفاده قرار می گیرند. این روش ها بسیار موثر بوده و شامل برش پوست اضافی از ناحیه مورد نظر هستند. انواع مختلفی از روش های لیفت وجود دارد که بسته به ناحیه مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال لیفت ابرو یا پیشانی، لیفت صورت یا ریتیدکتومی، لیفت پلک یا بلفاروپلاستی، لیفت بازو یا براکیوپلاستی، لیفت گردن، لیفت ران، لیفت باسن و لیفت پستان یا ماستوپکسی. برای آشنایی با هر یک از این روش ها لطفا به صفحات مربوطه مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر در مورد کلاژن بعنوان یکی عوامل اصلی در استحکام پوست:

 

 

5 درمان برای سفت کردن پوست

لیفت صورت که عمل ریتیدِکتومی نیز نامیده می شود، با برداشتن پوست اضافی و شل شده و سفت کردن ماهیچه های صورت ظاهری...

بیهوشی:

بیهوشی عمومی

دوره نقاهت:

10 تا 14 روز

مطالعه

لیفت پوست با نخ روشی برای لیفت است که بدون انجام هیچ گونه برش و جراحی انجام می شود. در لیفت با نخ از نخ های...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

جزئی

مطالعه

لیزرهای لایه بردار با از بین بردن لایه پوست می توانند چین و چروک ها و لکه های پوست را بهبود بخشند. لیزر لایه...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

تا 5 روز

مطالعه

کربوکسی تراپی روشی است که برای درمان سلولیت و چربی های موضعی، ترک های پوستی (استریا)، اسکار آکنه، شلی و افتادگی...

بیهوشی:

ندارد

دوره نقاهت:

ندارد

مطالعه

پلاسما تراپی دنیای پزشکی را با ادعای "جراحی بدون نیاز به برش پوست" متحول کرده است. در این روش فقط کافی است ناحیه...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

2 هفته

مطالعه

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

1:05

پلاسما تراپی پلک با پلکسر

زیبانوس

32.4k بازدید

3:22

مراحل آماده سازی و تزریق چربی

زیبانوس

53.5k بازدید

4:03

نحوه انجام جراحی زیبایی ناف

زیبانوس

16.7k بازدید

0:55

توضیح درباره انواع بوتاکس

دکتر مریم دریانی

2.7k بازدید

0:41

تجربیات کاربران

در همون جلسه ای که هایفو تراپی در کلینیک نگین تندیس تجریش انجام دادم، برای برطرف کردن چین و چروک های بین ابروم...

من مورخ بیست و شش اردیبهشت سال نود وهفت، تقریبا به مدت یک سال پیش عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی پیش دکتر محسنیان...

من یه سال پیش دندان جلوییم لق شد و افتاد. با مراجعه به کلینیک دکتر واحدی ایمپلنت و بریج را به من پیشنهاد کردند...

سلام.من از حدود یک سال و نیم گذشته برای درمان موهای زائد برخی از نواحی بدنم به یکی از کلنیک های حوالی دریاچه...