هر چیزی که باید در مورد افتادگی ابرو بدانید

تعداد پزشک درمانگر

25

تعداد سوالات

0

تعداد درمان پزشکی

5

با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و ابروها نیز افتاده تر می شوند. افتادگی ابروها باعث افتادگی پلک بالا و ایجاد ظاهری ناراحت و خسته در فرد می  شود. بسته به میزان افتادگی ابرو، روش های جراحی و غیرجراحی برای کمک به لیفت ابرو و ارائه ظاهری جوان تر وجود دارد.

 

وقتی که ابروها را بالا می بریم، خطوط افقی بر روی پیشانی شکل می گیرد و زمانی که اخم می کنیم خطوط عمودی یا خطوط اخم بین ابروها ایجاد می شوند. روش های غیر جراحی بسیار موثری برای کاهش چین و چروک در این ناحیه وجود دارد. همچنین با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و ابروها نیز افتاده تر می شوند. در برخی افراد، افتادگی ابروها علاوه بر ایجاد ظاهری ناراحت، مانع دید او می شود.

عکس افتادگی ابرو

فرم و محل قرارگیری ابروها می تواند در ظاهر شما تفاوت های زیادی ایجاد کند. اکثر جوانان، به دنبال درمان هایی برای کاهش خطوط و چین و چروک های پیشانی می باشند که با بالا رفتن سن عمیق تر می شوند. این خطوط با حرکات چهره و هنگام استفاده از عضلات صورت ایجاد می شوند.

اغلب افتادگی ابروها باعث افتادگی پلک بالا و ایجاد ظاهری ناراحت و خسته در فرد می  شود. بسته به میزان افتادگی ابرو، روش های جراحی و غیرجراحی برای کمک به لیفت ابرو و ارائه ظاهری جوان تر وجود دارد.

دلایل افتادگی ابروها

  • اصلی ترین دلیل افتادگی ابروها افزایش سن است. با افزایش سن، پوست پیشانی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و گرانش زمین نیز باعث افتادگی ابروها می شود. پیشانی در ابتدا به محکمی به سر متصل شده است ولی با حرکت بیشتر پیشانی با ماهیچه های پیشانی به دلیل حالات طبیعی صورت، با گذشت زمان پوست کشیده شده و افتاده می شود.
  • کاهش وزن نیز می تواند موجب افتادگی ابروها شود. در افراد چاق، لایه چربی زیر پوست ابرو و پیشانی تشکیل می شود که در صورت کاهش وزن این چربی آب شده و منجر به افتادگی ابرو و پیشانی خواهد شد.
  • برخی بیماری ها نیز می توانند موجب کاهش خاصیت کشسانی و افتادگی ابرو شوند. برخی دیگر از بیماری ها با آسیب به اعصاب منجر به افتادگی ابرو و پیشانی می شوند؛ مانند فلج بل یا آسیب به اعصاب صورت.

درمان افتادگی ابرو

  • تزریق سم بوتولینوم: درمان غیر جراحی افتادگی ابرو می تواند شامل تزریق سم بوتولینوم یا بوتاکس به ماهیچه پیشانی باشد. این ماهیچه به طور ویژه مسئولیت بالا نگه داشتن ابروها را بر عهده دارد. این درمان برای ابروهایی با افتادگی کم مناسب است و نتایج این درمان معمولا بین 3 تا 5 ماه ماندگار است.

 

  • لیفت ابرو با نخ: لیفت ابرو با نخ شامل استفاده از نخ های مخصوص جهت بالا بردن و لیفت پوست است. این درمان نتایجی موقتی را به همراه دارد و بعد از گذشت مدتی نخ ها جذب می شوند. این درمان خطرات و دوره نقاهت بسیار کمی دارد.

 

در صورتی که افتادگی ابرو در فرد متوسط تا شدید باشد، روش های جراحی گزینه مناسب تری خواهند بود. این روش ها علاوه بر بالا بردن ابروها، به صاف کردن چین و چروک های پیشانی نیز کمک می کنند. بسته به آناتومی چهره فرد و میزان افتادگی ابروها، روش های لیفت ابروی متعددی وجود دارد.  ماندگاری نتایج لیفت ابرو با جراحی معمولا بیشتر از روش های دیگر است.

 

  • لیفت ابروی اندوسکوپیک: در این روش جراح دوربین کوچکی را از برش کوچکی در خط رویش مو وارد محل جراحی می کند تا جراحی را انجام دهد.

 

  • لیفت ابرو و بلفاروپلاستی: برای افرادی با خط رویش موی کم پشت و یا افرادی که می توانند از جراحی بلفاروپلاستی(جراحی پلک) و جراحی یفت ابرو به طور همزمان بهره ببرند، این روش گزینه مناسبی خواهد بود.

 

  • لیفت ابروی شقیقه ای: در صورتی که بخش ابتدایی و وسط ابروها به اندازه کافی بالا باشند و فقط انتهای ابروها افتاده باشند، لیفت شقیقه می تواند گزینه خوبی باشد.

 

  • لیفت مستقیم ابرو: برای افرادی که ابروهایی بسیار افتاده دارند و نگرانی در خصوص اسکار روی پیشانی ندارند، لیفت مستقیم ابرو پیشنهاد می شود. در این روش، برای لیفت ابرو برشی در پیشانی (در خطوط روی پیشانی) یا بالای ابروها ایجاد می شود. پس از بهبودی، برش ها در خطوط طبیعی پنهان می شوند. لیفت مستقیم ابرو برای افرادی با بیماری فلج اعصاب صورت که ابروهایی غیر متقارن دارند مناسب است.

5 درمان برای لیفت و بالا بردن ابروها

لیفت صورت که عمل ریتیدِکتومی نیز نامیده می شود، با برداشتن پوست اضافی و شل شده و سفت کردن ماهیچه های صورت ظاهری...

بیهوشی:

بیهوشی عمومی

دوره نقاهت:

10 تا 14 روز

مطالعه

لیفت پوست با نخ روشی برای لیفت است که بدون انجام هیچ گونه برش و جراحی انجام می شود. در لیفت با نخ از نخ های...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

جزئی

مطالعه

افتادگی ابرو مشکلی است که معمولا در سنین بالا ایجاد می شود و چهره را ناراحت نشان می دهد. گاهی اوقات افتادگی...

بیهوشی:

بیهوشی یا بی حسی

دوره نقاهت:

1 هفته

مطالعه

بوتاکس یکی از مشهورترین برندهای سم بوتولینوم است که با ایجاد اختلال در عصب باعث پیشگیری و بهبود چین و چروک های...

نظرات:

100٪ ارزش دارد

بیهوشی:

ندارد

دوره نقاهت:

ندارد

مطالعه

امروزه انواع روش های جوانسازی پوست بیشتر از گذشته بر سر زبان ها افتاده و جوانسازی با آر اف یکی از آن روش هاست....

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

ندارد

مطالعه

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

3:22

مراحل آماده سازی و تزریق چربی

زیبانوس

53.5k بازدید

3:13

تزریق ژل گونه

زیبانوس

9.8k بازدید

1:15

کاشت مو به روش FUE

زیبانوس

16.1k بازدید

3:09

عمل بینی یا رینوپلاستی

زیبانوس

33.8k بازدید

3:25

تجربیات کاربران

در همون جلسه ای که هایفو تراپی در کلینیک نگین تندیس تجریش انجام دادم، برای برطرف کردن چین و چروک های بین ابروم...

حدود ۹ سال پیش به روش الکتروکوتر خالهای صورتم رو برداشتم و الان فقط لکه های تقریبا سفید رنگ خیلی کمرنگی بجا...

من دو سال پیش عمل زيبايي بيني انجام دادم. دكتر پيام واردي اين عمل رو در قزوين كلينيك پارس انجام دادن كه من بسيار...

تا الان ٧ جلسه ليزر رفتم، هر جلسه 250 هزارتومن برای کل بدن و يكي از بهترين كارهايي بود كه تا به حال انجام دادم و...