هر چیزی که باید در مورد گردن بوقلمونی شکل بدانید

تعداد پزشک درمانگر

3

تعداد سوالات

0

تعداد درمان پزشکی

6

گردن بوقلمونی اصلاحی است که به گردنی با چین و چروک زیاد و پوست شل داده می شود. معمولا این عارضه به دلیل پیری اتفاق می افتد، زیرا ماهیچه ها و پوست گردن مانند گذشته مستحکم نیستند. در این مقاله می توانید با این عارضه و روش های درمان آن بیشتر آشنا شوید.

10% درصد تخفیف ایمپلنت دندان

گردن بوقلمونی چیست؟

عکس گردن

گردن بوقلمونی عبارتی است که به خطوط و چین و چروک های گردن و افتادگی پوست گردن به دلیل بالارفتن سن اختصاص می دهند. این عارضه زمانی ایجاد می شود که ماهیچه های گردن شروع به ضعیف شدن می کنند و همچنین پوست گردن خاصیت ارتجاعی و سفتی خود را از دست می دهد.

راه های پیشگیری از ایجاد گردن بوقلمونی شکل

ورزش هایی برای گردن وجود دارد که ماهیچه ها را تقویت می کند. این تمرینات همچنین گردش خون در گردن شما را بهبود می بخشد و ظاهری سفت تر و صاف تر به آن می بخشد.

گفته می شود حرکات و تمرینات مخصوص صورت و گردن می توانند به بهبود گردن بوقلمونی شکل کمک کنند ولی تاکنون این مورد از نظر علمی اثبات نشده است. تمرینات ورزشی ماهیچه ها را تقویت می کند اما قادر به سفت کردن پوست نیست. با این حال انجام این تمرینات ضرری ندارد و ماهیچه های گردن را تقویت می کند.

  • وارد کردن فشار بر پیشانی: دست خود را بر روی پیشانی بگذارید و فشار دهید. گردن خود را منقبض کرده تا سر به عقب حرکت نکند. 10 ثانیه این حرکت را انجام دهید. سپس هر دو دست خود را پشت سر بگذارید و به سمت جلو فشار وارد کنید. سعی کنید گردن حرکت نکند و برای 10 ثانیه در این حالت بمانید.
  • جویدن: صاف بنشینید و سر خود را به عقب ببرید تا جایی که چانه شما رو به سقف باشد. با لب های بسته حرکت جویدن را برای 20 بار تکرار کنید.

روش های درمان گردن بوقلمونی شکل

عکس درمان گردن بوقلمونی

روش های جراحی امروزه برای رفع این مشکل وجود دارد که سریع و موثر هستند. روش های قدیمی تر که شامل برش پوست گردن و روش های تهاجمی بودند که اسکارهای بزرگی به جا می گذاشتند. در این جا برخی از روش های درمانی گردن بوقلمونی را برای شما آورده ایم:

تزریق بوتولینوم توکسین: تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که در بهبود ظاهر گردن بوقلمونی می تواند موثر باشد. این روش، درمانی غیرتهاجمی است که به دوره نقاهتی احتیاج ندارد. نتایج درمان معمولا 3 تا 4 ماه ماندگار است و برای سفت ماندن پوست تزریق مجدد مورد نیاز خواهد بود.

جراحی لیفت گردن: لیفت گردن به سفت کردن و صاف کردن پوست اضافه گردن کمک می کند. نتایج حاصل از این روش درمانی بسیار امیدبخش است.

لیفت گردن با نخ: این روش کمی تهاجمی است که موجب جوانسازی و سفت کردن پوست گردن با استفاده از نخ های خاردار می شود. این جراحی اسکارهای کمی باقی می گذارد.

لیزر سفت کننده پوست: دستگاه های پزشکی زیادی وجود دارد که می توانند با گرما موجب سفت شدن پوست شوند. لیزردرمانی روشی غیرتهاجمی است که نتایجی خفیف تا متوسط را به همراه دارد. برای دستیابی به بهترین نتایج، درمان طی 4 تا 6 ماه باید تکرار شود.

Z- پلاستی: این جراحی در دهه 1970 میلادی معرفی شد که شامل برش مستقیم پوست اضافه گردن است. این روش سریع و موثر است اما اسکارهای قابل مشاهده زیادی به جای می گذارد.

5 درمان برای لیفت و سفت کردن گردن

در لیزر CO2 فرکشنال که هدف آن جوانسازی و لایه برداری پوست است از انرژی لیزر استفاده می شود. گاهی اوقات این روش را...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

تا 2 هفته

مطالعه

لیفت پوست با نخ روشی برای لیفت است که بدون انجام هیچ گونه برش و جراحی انجام می شود. در لیفت با نخ از نخ های...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

جزئی

مطالعه

بوتاکس یکی از مشهورترین برندهای سم بوتولینوم است که با ایجاد اختلال در عصب باعث پیشگیری و بهبود چین و چروک های...

بیهوشی:

ندارد

دوره نقاهت:

ندارد

مطالعه

هایفو با استفاده از امواج فراصوتِ متمرکز شدهِ شدید نتایج جوانسازی بسیار عالی را برای شما می تواند فراهم کند....

بیهوشی:

ندارد

دوره نقاهت:

ندارد

مطالعه

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

0:52

لیپوساکشن شکم

زیبانوس

2736 بازدید

2:37

مراحل انجام هایفوتراپی

زیبانوس

1014 بازدید

2:31

جراحی لثه با لیزر

زیبانوس

353 بازدید

تجربیات کاربران

من دو سال پیش عمل زيبايي بيني انجام دادم. دكتر پيام واردي اين عمل رو در قزوين كلينيك پارس انجام دادن كه من بسيار...

من شهريور سال ٩٧ دوره درمان ليزر موهاي زائد در قسمت زير بغل رو شروع كردم . و به دليل ترس از عوارض ليزر ترجيح دادم...

تا الان ٧ جلسه ليزر رفتم، هر جلسه 250 هزارتومن برای کل بدن و يكي از بهترين كارهايي بود كه تا به حال انجام دادم و...

من یه سال پیش دندان جلوییم لق شد و افتاد. با مراجعه به کلینیک دکتر واحدی ایمپلنت و بریج را به من پیشنهاد کردند...