هر چیزی که باید در مورد مشکلات فرم و سایز پستان بدانید

تعداد پزشک درمانگر

17

تعداد سوالات

0

تعداد درمان پزشکی

5

نگرانی درمورد سایز و فرم پستان ها بخشی جدانشدنی از زندگی بسیاری از خانم هاست که البته برای رفع آن روش هایی نیز وجود دارد. روش هایی همچون لیفت پستان، پروتز پستان، تزریق فیلر و چربی به پستان می تواند تا حد زیادی این نگرانی را برطرف کند.

اندازه و فرم پستان ها می تواند منجر به نگرانی زیادی در زنان شود. به نظر می رسد که بیشتر افراد دوست دارند در این ناحیه از بدنشان تغییراتی ایجاد کنند، چه افزایش یا کاهش سایز با روش های مخصوص یا بهبود شکل و فرم دهی به پستان ها با روش های لیفتینگ. تعدادی گزینه های جراحی و غیرجراحی وجود دارد که بسیاری از آنها در دسترس هستند و می توانند ظاهر اندام شما را تغییر دهند.

کوچکی پستان ها

داشتن پستان هایی کوچک برای هر خانمی می تواند نگران کننده باشد. فرم گیری پستان ها در نوجوانان معمولا تا سن 20 سالگی صورت می گیرد. تعداد بسیاری زنان و دخترانی وجود دارد که از سایز سینه های خود راضی نیستند و مایل به افزایش سایز پستان های خود هستند. بسیاری از این افراد از سوتین های اسفنجی استفاده می کنند تا ظاهر بهتری داشته باشند.

دلایل ایجاد پستان های کوچک

دلایل زیادی برای داشتن پستان های کوچک وجود دارد. ژنتیک یکی از مهم ترین دلایل رشد پستان های کوچک است. پستان های کوچک می تواند از اقوام نزدیک به فرد رسیده باشد.

همچنین هورمون های زنانه نیز می توانند در ایجاد پستان های کوچک نقش داشته باشند. استروژن و پروژسترون اصلی ترین هورمون ها در تعیین کردن سایز پستان هستند. کمبود این هورمون ها در بدن می تواند منجر به رشد کم پستان شود.

دلیل دیگر می تواند رژیم غذایی نامناسب باشد. امروزه بیشتر خانم ها تمایل به داشتن اندامی لاغر و استخوانی دارند. به همین دلیل خانم ها رژیم می گیرند. نتیجه این رژیم غذایی نامناسب، رشد کم سینه ها خواهد بود.

برخی مواقع مشکلاتی مانند تیروئید، استرس و افسردگی نیز می توانند منجر به کوچکی پستان ها شوند.

درمان کوچکی پستان

پروتز پستان: پروتز پستان یا ایمپلنت پستان یکی از روش هایی است که می تواند به افزایش سایز پستان های شما کمک کند. توجه داشته باشید این جراحی در توانایی شما در شیردهی کمکی نخواهد کرد.

تزریق چربی: در این روش جراح مقداری چربی از بدن شما با روش لیپوساکشن یا با استفاده از سرنگ های مخصوص بر می دارد و سپس به پستان ها تزریق می کند. در ابتدا شاید احساس کنید پستان های شما بیش از حد بزرگ شده اند ولی باید توجه داشت که پس از مدتی مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود و شما به نتیجه دلخواه خود می رسید.

بزرگی پستان

داشتن پستان های بزرگ به طور کلی می تواند منجر به مشکلات سلامتی و روحی در برخی خانم ها شود. علاوه بر مشکلات روحی و اعتماد به نفس، بسیاری از زنان از درد و ناراحتی های زیادی به دلیل وزن زیاد پستان های خود رنج می برند و انجام فعالیت های روزانه را برای آنها بسیار دشوار می کند.

دلایل ایجاد پستان های بزرگ

به وجود آمدن توده های خوش خیم در پستان ها می تواند موجب بزرگی پستان ها شود.

در دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمون ها و رشد بدن پستان ها بزرگ می شوند.

بارداری و شیردهی موجب بزرگ شدن پستان ها می شوند. با تغییرات در سطح هورمون های زنانه پستان ها ممکن است بزرگ و سنگین شوند و بعد از زایمان یا اتمام شیردهی دوباره به حالت اول بازگردند.

در برخی موارد بزرگ شدن پستان ها می تواند نتیجه عوارض جانبی دارویی خاص باشد. داروهای هورمونی و داروهای ضد افسردگی معمولا این عوارض را دارند.

درمان بزرگی پستان

داروهایی برای کوچک کردن پستان ها وجود دارد که در صورت صلاحدید پزشک برای شما تجویز می شود.

همچنین روش جراحی کوچک کردن سینه که ماموپلاستی یا ماستکتومی نیز نامیده می شود، گزینه مناسبی برای افرادی است از داشتن سینه های بزرگ و سنگین ناراحتند. در این جراحی، جراح پلاستیک مقداری از بافت پستان و پوست اضافی آن را بر میدارد و سپس نوک پستان را در موقعیت جدید خود بخیه می زند.

مشکلات فرم پستان

شلی و افتادگی پستان مسئله ای است که همه زنان آن را تجربه می کنند. این مشکل مسئله ای کاملا طبیعی است که با افزایش سن اتفاق می افتد.

دلایل افتادگی سینه

به دلیل گرانش زمین و با گذشت زمان  بافت های پستان به سمت پایین متمایل می شوند. همچنین تعدادی عوامل دیگر نیز در شلی و افتادگی پستان ها نقش دارند که شامل موارد زیر می شود:

 • پیری
 • کمبود کلاژن در پوست
 • کمبود هورمون استروژن
 • گرانش زمین
 • چاقی
 • سینه های بزرگ
 • یائسگی
 • بارداری
 • کاهش وزن سریع بعد از چاقی
 • استعمال دخانیات
 • شیردهی
 • عدم استفاده از سوتین و یا استفاده از سوتین نامناسب

روش های درمان سینه های افتاده و آویزان

روش های زیادی برای پیشگیری و درمان این مشکل وجود دارد که در این بخش به برخی از آنها می پردازیم:

کنترل و ثابت نگه داشتن وزن از افتادگی پستان ها و شلی پوست جلوگیری می کند. با انجام تمرینات ورزشی قفسه سینه عضلات سینه تقویت می شوند و محافظت کافی از بافت سینه فراهم می شود.

سیگار کشیدن موجب سرعت بخشیدن به فرآیند پیری می شود. با ترک سیگار از تخریب زودهنگام الاستین و کلاژن در پوست نیز جلوگیری می شود و به فرم بهتر پستان ها کمک می کند.

علاوه بر روش های پیشگیری از افتادگی پستان، روش های جراحی به درمان این مشکل کمک می کنند. روش های متعددی برای فرم دهی به پستان وجود دارد که بسته به نیاز هر فرد برای او درنظر گرفته می شود.

عمل جراحی ماستوپکسی یا همان لیفت پستان به بالابردن پستان ها و ایجاد ظاهری جوانتر کمک می کند. بر اساس نیاز فرد عمل ماستوپکسی می تواند با پروتز پستان نیز همراه باشد تا حجم از دست رفته پستان ها را جبران کند.

در برخی موارد در صورتی که افتادگی پستان ها خفیف باشد با روش پروتز پستان یا تزریق چربی می توان پستان ها را حجیم تر کرد و مقداری به آنها فرم داد.

 

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه بدفرمی و اصلاح نوک پستان به بخش مربوط به جراحی زیبایی نوک پستان مراجعه کنید.

5 درمان جهت بهبود فرم و سایز سینه

لیفت پستان به روش های مختلف، برای اهداف متفاوتی می تواند انجام شود. اگر پستان ها به دلیل تغییرات در وزن یا...

نظرات:

100٪ ارزش دارد

بیهوشی:

بیهوشی عمومی

دوره نقاهت:

1 تا 2 هفته

مطالعه

بسیاری از زنان از داشتن پستان های بزرگ و سنگین در زندگی روزمره خود احساس خوشایندی ندارند. عمل ماموپلاستی یا...

بیهوشی:

بیهوشی عمومی

دوره نقاهت:

2 تا 4 روز

مطالعه

جراحی نوک سینه روشی برای بهبود فرم نوک سینه یا سایر تغییراتی همچون بزرگ کردن یا کوچک کردن نوک سینه، تغییر فرم...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

تا 1 هفته

مطالعه

جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز یکی از بهترین روش هایی است که می تواند سینه هایی خوش فرم و یا بزرگ تر به فرد بدهد....

بیهوشی:

بیهوشی عمومی

دوره نقاهت:

1 تا 2 هفته

مطالعه

تزریق چربی یکی از روش های پروتز طبیعی به حساب می آید که در آن مقداری چربی طی لیپوساکشن یا توسط سرنگ از بدن فرد...

بیهوشی:

بیهوشی یا بی حسی

دوره نقاهت:

1 تا 7 روز

مطالعه

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

تجربیات کاربران

من درباره لیزر موهای زائد سپیدیار خوندم که اکثرا راضی بودن.منتها احساس میکنم یکم پوستم پیر شده.چه راهکاری...

سال ٩٠ عمل جراحی بينی كردم ، بينيم گوشتی و غضروفی بود. در كل راضی بودم از عمل. ولی چون بينيم گوشتی بود يكم افت...

ليزر خيلی خوبه ديگه واسه هميشه از شر موهای زائد راحت ميشی من الان ٤ جلسه هست دارم ميرم ليزر کل بدن واقعااااا...

در همون جلسه ای که هایفو تراپی در کلینیک نگین تندیس تجریش انجام دادم، برای برطرف کردن چین و چروک های بین ابروم...