همه چیز درمورد مشکلات زیبایی گونه

تعداد پزشک درمانگر

35

تعداد سوالات

0

تعداد درمان پزشکی

4

از بین رفتن حجم گونه موردی است که طی روند طبیعی پیری اتفاق می افتد. برای رفع این ایراد که می تواند گاهی اوقات ناخوشایند باشد، روش های متنوعی وجود دارد که در این مقاله به طور مختصر با آن ها آشنا می شوید.

گونه های گود شده و فرو رفته، بخشی غیر قابل اجتناب از روند پیری ما است. درمان های متعددی برای برجسته کردن و حجم دهی به آنها از قبیل تزریق ژل و جراحی وجود دارد. تمرینات عضلات صورت و درمان های طبیعی خانگی ممکن است گزینه ای کم هزینه برای برخی افراد باشند، اما اثر بخشی این روش ها هنوز به اثبات نرسیده است.

اگرچه زمانی گونه هایی گود شده، سیاهی زیر چشم و دستانی استخوانی مد بود اما امروزه زیبایی در حجم داشتن و برجستگی این نواحی خلاصه می شود.

متاسفانه، این نگرانی های زیبایی بخشی انکار ناپذیر از روند پیری هستند. پوست شروع به نازک شدن می کند، افتاده می شود و جلوه خود را از دست می دهد. یکی از مواردی که روند پیری بر ظاهر پوست تاثیر می گذارد، ایجاد گونه هایی گود شده و بدون حجم است.

گونه های گود شده و فرو رفته به جای برجسته بودن به داخل استخوان صورت می روند. این اتفاق موجب برجسته تر شدن استخوان فک و استخوان گونه می شود. دراین صورت چهره فرد لاغرتر دیده می شود.

عکس گونه گود

 

در صورتی که حجم کم گونه هایتان موجب احساس خجالت در شما می شود ممکن است بخواهید یکی از روش های حجم دهی به گونه را در نظر بگیرید.

دلایل ایجاد گونه های گود شده

با افزایش سن، بدن کلاژن کمتری تولید می کند. کلاژن خاصیت کشسانی و حجم دهی به پوست می دهد. در صورتی که پوست کلاژن کافی نداشته باشد، شروع به افتاده تر شدن می کند و چین و چروک در آن ظاهر می شود.

علاوه بر آن، بدن تولید چربی زیرپوستی و چربی زیرجلدی که به گونه ها حجم می دهد را متوقف می کند و همچنین ممکن است محافظت از ساختار ماهیچه ای که در گردترشدن و غیر استخوانی شدن صورت نقش دارد، را متوقف کند.

همینطور لایه چربی موجود در گونه ها به مرور زمان به دلیل گرانش زمین شروع به افتادگی می کند و پوستی افتاده و ظاهری استخوانی برجای می گذارد.

علاووه بر افزایش سن، دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند موجب گود شدن گونه ها شود. برای مثال؛ رژیم غذایی نامناسب و کم خوری، مصرف دخانیات و عدم سلامت پوست می توانند منجر به توقف خون رسانی و انتقال مواد مغذی به پوست شوند.

بیماری های خاصی، مخصوصا بیماری هایی که موجب کاهش وزن سریع می شود مانند بی اشتهایی، می تواند باعث ظهور گونه هایی گود شده در صورت شود.

عکس تاثیر روند پیری بر روی گونه ها

 

درمان هایی برای گونه گود شده

اغلب درمان ها برای گونه های گود شده برای مثال تزریق ژل، بر حجم دهی گونه تمرکز دارند. اما برخی روش های جراحی می توانند موجب حجم دهی دائمی به گونه ها شوند. انتخاب این روش ها به شرایط فرد، بودجه و هدف او از انجام درمان زیبایی بستگی دارد. بیشتر جراحان پلاستیک برای دستیابی به بهترین نتایج، ترکیبی از چند روش درمانی را توصیه می کنند.

تزریق ژل هیالورونیک اسید احتمالا رایج ترین روش در درمان گونه های گود شده است. در این روش، ژل مستقیما به بخشی که نیاز به حجم دهی دارد، تزریق می شود. روش غیر جراحی حجم دهی به گونه برای افرادی مناسب است که به دنبال روشی سریع و ساده هستند، اما این روش زیان هایی نیز دارد.

نتایح تزریق ژل به گونه موقتی است و حدود شش ماه تا یک سال ماندگار است. در صورتی که به دنبال روشی دائمی هستید، تزریق ژل می تواند پر هزینه باشد.

برخلاف روش تزریق ژل، روش تزریق چربی (انتقال چربی یا میکرولیپواینجکشن) روشی دائمی است. در این روش مقداری چربی معمولا از ران ها یا شکم خود فرد با سرنگ یا جراحی برداشته می شود و این چربی به گونه ها تزریق می شود.

یکی دیگر از روش های دائمی، ایمپلنت یا پروتز گونه است که با هدف حجم دهی به گونه های صاف یا گود شده طراحی شده است. جراح پلاستیک، پروتزهای ساخته شده از سیلیکون انعطاف پذیر یا مواد جامد متخلخل را در ناحیه مورد نظر جای گذاری می کند.

این جراحی تقریبا ساده و بی خطر است. در صورتی که فرد از نتیجه این روش راضی نباشد جراح قادر به خارج کردن پروتز است.

البته پروتز صورت، همانند هر روش جراحی نیازمند دوره نقاهت زیادی است. بیشتر افراد کمی کبودی، ورم و درد را در هفته اول پس از جراحی تجربه می کنند.

پروتزگونه

 

  • تزریق ژل محرک کلاژن

یکی دیگر از مواد تزریقی که به حجم دهی گونه ها کمک می کند، محرک کلاژن است. ژل های محرک کلاژن تولید شده از مواد مصنوعی لاکتیک اسید هستند که به بدن در بازسازی کلاژن های طبیعی کمک می کند. این روش نتیجه ای طبیعی تر و ظاهری الاستیک تر دارد.

امروزه محبوبیت محرک های کلاژن نسبت به ژل های هیالورونیک اسید در حال افزایش است، زیرا ماندگاری محرک های کلاژن بیشتر است. اغلب افراد گزارش می دهند که نتایج این روش تا دو سال ماندگار است. محرک های کلاژن معمولا گران تر از دیگر ژل ها است.

 

اثرگذاری تمرینات صورت و درمان های خانگی چگونه است؟

اگر فردی هستید که از رفتن زیر تیغ جراحی و یا سوزن ترس دارید، گزینه های دیگری هنوز برای شما وجود دارد. برخی درمان های طبیعی قادر به بازگرداندن حجم به صورت و گونه های شما هستند.

یکی از روش های طبیعی تمرینات و ورزش عضلات صورت است. برای مثال دهان خود را بسته نگه دارید و لپ های خود را باد کنید. برخی بر این باورند که این روش می تواند پوست شل شده صورت را سفت کند.

برخی محصولات پوستی استخراج شده از مواد طبیعی، ادعا می کنند که می توانند تولید کلاژن را افزایش دهند و موجب سلامت پوست و حجم دهی به آن شوند. موادی مانند ویتامین سی، هیالورونیک اسید و آنتی اکسیدان ها موادی هستند که گفته می شود قادر به افزایش توانایی تولید کلاژن پوست هستند. برخی افراد نیز معتقدند مرطوب کننده هایی حاوی اسیدهای چرب مانند شی باتر می توانند خاصیت کشسانی پوست را بهبود بخشند.

 

اگر تصمیم دارید یکی از روش های حجم دهی به گونه را انجام دهید، قدم بعدی شما یافتن جراح پلاستیک و یا پزشکی دارای صلاحیت است. جراح با در نظر گرفتن بودجه شما بهترین روش را برای شما تعیین می کند.

4 روش درمانی برای بهبود زیبایی گونه

پروتز گونه و پروتز چانه روش هایی هستند که به طور دائمی می توانند به اعضای صورت حجم دلخواه و مناسبی ببخشند. این...

بیهوشی:

بیهوشی یا بی حسی

دوره نقاهت:

تا 1 هفته

مطالعه

روش تزریق ژل یکی از موثرترین و آسان ترین روش های جوانسازی است. در این روش مواد ژل مانندی به زیر پوست تزریق می...

بیهوشی:

بی حسی موضعی

دوره نقاهت:

جزئی

مطالعه

تزریق چربی یکی از روش های پروتز طبیعی به حساب می آید که در آن مقداری چربی طی لیپوساکشن یا توسط سرنگ از بدن فرد...

بیهوشی:

بیهوشی یا بی حسی

دوره نقاهت:

1 تا 7 روز

مطالعه

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

2:09

تزریق ژل به خط خنده

زیبانوس

6.6k بازدید

2:18

تزریق چربی به صورت و زیر چشم به روش نانوفت

کلینیک بیوتی لند

12.6k بازدید

2:11

نحوه انجام عمل زیبایی گوش

زیبانوس

16.0k بازدید

3:13

تزریق ژل گونه

زیبانوس

9.1k بازدید

4:03

نحوه انجام جراحی زیبایی ناف

زیبانوس

13.9k بازدید

تجربیات کاربران

من درباره لیزر موهای زائد سپیدیار خوندم که اکثرا راضی بودن.منتها احساس میکنم یکم پوستم پیر شده.چه راهکاری...

من مورخ بیست و شش اردیبهشت سال نود وهفت، تقریبا به مدت یک سال پیش عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی پیش دکتر محسنیان...

من حدود یه سال پیش لیزر و شروع کردم که به طور کامل جواب نگرفتم ولی در حد قابل قبولی هست ولی اتفاقی که برام...

سلام من ٣٣ سالمه در سن ٢٤ سالگي زايمان داشتم وبعد از زايمان به خاطر اضافه وزني كه داشتم مجبور شدم كه رژيم بگيرم...