همه چیز درباره درماپن، کاربردها و عوارض

خلاصه ای در مورد محصول

Dermapen™ از طرف شرکت استرالیایی Equipmed تولید و توزیع می شود و ادعا دارند که انقلابی را در دستگاه های قلمی در دنیای نیدلینگ پوست آغاز کرد.

این دستگاه با نام های بسیاری از جمله نیدلینگ پوست، تحریک کلاژن سازی، میکرونیدلینگ یا درمارولینگ الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت Equipmed چندین دستگاه درماپن تولید می کند که با عنوان MyDermapen (نسخه شخصی و خانگی)، درماپن حرفه ای یا 3PRO (برای استفاده در سالن های زیبایی توسط متخصصین زیبایی با حداکثر عمق نقوذ 1 میلی متر) و درماپن پزشکی یا 3MD (برای استفاده توسط پزشک یا پرستار، با حداکثر نفوذ 2.5 میلی متر) به بازار عرضه می شود. کلینک های پزشکی زیبایی معمولاً این درمان را با استفاده از مدل پزشکی (Dermapen 3MD) انجام می دهند.

 

جستجوی پزشکانی که درماپن استفاده می کنند

 

مشخصات فنی

دستگاه های درماپن در کره جنوبی در یک کارخانه مورد تأیید ISO 13485 به نمایندگی Equipmed استرالیا تولید می شود. واحدهای نهایی در استرالیا مونتاژ می شوند.

هندپیس قلم مانند درماپن 3MD که به یک کابل برق متصل می شود، دارای یک سری یکبار مصرف است که در درجات 0 تا 2.5 میلی متر و سرعت های مختلف قابل تنظیم است.

گفته شده است که درماپن 3MD، قادر به ایجاد 1300 سوراخ میکروسکوپی در ثانیه است.

 

 

چگونه کار می کند؟

برای هر بیمار تحت درمان کارتریج سوزنی جدید استفاده می شود.

سر سوزن با استفاده از یک فنر بسیار قوی عمل می کند که شفت سوزن را با نیروی قابل توجهی پس از هر بار قرار دادن سوزن به کارتریج هل می دهد.

درماپن با استفاده از ترکیبی از بهترین فرکانس، اندازه سوزن و سرعت موتور برای نوسانی کردن سوزن ها به پوست عمل می کند که تولیدکنندگان ادعا می کنند که باعث یکنواختی عملکرد شده و منجر به پارگی بافت نمی شود. این دستگاه در یک حرکت پیوسته با سرعت متغیر بسته به قسمتی که درمان می شود، عمل می نماید.

این عمل هزاران کانال میکروسکوپی را در پوست ایجاد می کند. وارد شدن این سوزن ها به پوست، باعث تحریک سلول های پوستی مانند کراتینوسیت ها، فیبروبلاست ها و فاکتورهای رشدی و در نتیجه باعث افزایش تولید کلاژن جدید و تجدید و ترمیم لایه های پوست می شود.

وضعیت مجوز

سوزن های درماپن، دستگاه های پزشکی مورد تأیید European class IIa CE هستند.

توسط چه کسی باید مورد استفاده قرار بگیرد؟

درماپن 3MD فقط باید توسط متخصصین پزشکی آموزش دیده از جمله پزشکان و پرستان استفاده شود، اگر چه مدل درماپن 3PRO (حداکثر نفوذ 1 میلی متر) می تواند توسط زیبایی شناسان و متخصصین زیبایی آموزش دیده مورد استفاده قرار گیرد.

درماپن برای درمان چه چیزی استفاده می شود؟

درماپن برای بهبود خطوط ریز و چین و چروک بر روی صورت، گردن و بالای سینه استفاده می شود تا از بروز زخم های مربوط به جراحی، آکنه و یا تروما در هر جایی از بدن جلوگیری کند. در بعضی از موارد نیز برای حل مشکلات مربوط به رنگدانه استفاده می شود.

درماپن برای تمام انواع پوست ها مناسب می باشد.

حتما بخوانید:

چه مدت طول می کشد؟

نتایج قابل توجه پس از اولین درمان مشاهده خواهد شد. بعد از 4 تا 6 بار درمان، نتایج پایدار و قابل توجهی که به فاصله 4 تا 6 هفته اتفاق می افتد، یعنی تقریباً بعد از 4 یا 5 هفته شروع خواهد شد. پوست شما باید در عرض 6-12 ماه بعد از اتمام برنامه درمان همراه با مصرف محصولات موضعی پس از ترمیم بهبود یابد. برای ادامه نتایج طولانی مدت، ممکن است توصیه هایی برای ترمیم و نگهداری یا تکمیل درمان انجام شود.

عوارض جانبی و خطرات

به طور کلی، درمان با درماپن به عنوان یک روش درمان قابل اعتمادتر از درمان درمارولر (dermaroller) دستی توصیف شده است.

اگر نیدلینگ در یک عمق بسیار کوچک انجام شود، این درمان بدون درد در نظر گرفته می شود. درمان هایی که در آن سوزن ها در عمق بیش از 0.5 میلی متر وارد پوست می شود، ممکن است نیاز به یک کرم بی حسی موضعی داشته باشد تا قبل از عمل مورد استفاده قرار گیرد. البته این امر به طور قابل توجهی باعث ایجاد راحتی شما در طول درمان خواهد شد و باعث می شود که این روش تقریباً بدون درد باشد.

اریتمی (سرخی نابهنجار پوست) یا قرمزی صورت بلافاصله پس از درمان قابل توجه است و به مدت 12 تا 48 ساعت طول می کشد تا بهبود یابد. اکثر افراد می توانند بلافاصله بعد از درمان به فعالیت های روزمره خود بازگردند.

ممکن است پزشک شما، محصولات مراقبت از پوست به منظور استفاده بعد از درمان در هفته های بین جلسات درمان را تجویز نماید.

این درمان در چه مواردی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

به طور کلی، تا زمانی که شما هیچ گونه بیماری یا عفونت فعال پوستی در منطقه تحت درمان نداشته باشید، چند دلیل پزشکی مبنی بر عدم انجام این درمان وجود دارد.

در صورتی که سابقه ی شرایطی مانند زخم های سرد دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورتی که باردار یا شیرده هستید، ممکن است این درمان به شما توصیه نشود.

اگر از سایر درمان های زیبایی مانند پر کننده های پوستی استفاده می کنید، توصیه می شود که به مدت یک هفته بعد از تزریق پر کننده و قبل از شروع درمان درماپن منتظر بمانید، یا ابتدا درمان درماپن را انجام دهید. حداقل به مدت 2 تا 3 روز قبل از شروع درمان پرکننده های پوستی، درمان درماپن را رها کنید.

رژیم درمان

زمان اتخاذ شده برای یک جلسه درمان بستگی به اندازه منطقه و نشانه ای که باید درمان شود، دارد. به عنوان مثال، صورت، گردن، بالای سینه و غیره؛ یک جلسه درمان در هر فرد باید بین 30 تا 60 دقیقه طول بکشد.

تعداد درمان های مورد نیاز بسته به عارضه پوست، متفاوت است، با این حال، یک برنامه درمان معمولاً شامل 4-6 جلسه درمان هر 4 هفته یکبار برای جوانسازی پوست، 6 جلسه درمان هر 6 هفته یکبار برای زخم های آکنه و 4-8 جلسه درمان هر 4-6 هفته یکبار برای ترک های پوستی می باشد.