آشنایی با ژل پرلان

اطلاعات کلی درمورد ژل پرلان:

ژل پرلان
 • پرلان نوعی ژل حاوی هیالورونیک اسید می باشد که از سال 2000 برای درمان چین و چروک در دسترس است. پرلان _ ال، نوعی ژل پرلان حاوی لیدوکائین است که 15 سال بعد به رستیلن لیفت تغییر نام یافت.
 • هم پرلان و هم رستیلن لیفت حاوی هیالورونیک اسید هستند که با حجم دهی و صاف کردن پوست با چین و چروک ها مبارزه می کنند.

ایمنی ژل پرلان:

 • به طور کلی، هیالورونیک اسید بی خطر و سازگار با پوست است. احتمال بروز برخی عوارض جانبی در محل تزریق از جمله درد، قرمزی و کبودی وجود دارد.
 • عوارض جانبی جدی اما نادر شامل عفونت، واکنش های آلرژیک و ایجاد زخم است.

هزینه تزریق ژل پرلان:

قیمت تزریق ژل به محل کلینیک یا مطب، تعداد تزریق و نام تجاری محصول مورد استفاده بستگی دارد.

تاثیر تزریق ژل:

 • اثر تزریق ژل تقریبا بلافاصله مشاهده می شود، اما دائمی نیست.
 • ممکن است هر شش تا نه ماه به تکرار تزریق ژل پرلان نیاز داشته باشید.

ژل پرلان چیست؟

پرلان نوعی فیلر است که از سال 2000 توسط متخصصین پوست در سراسر جهان برای درمان چین و چروک مورد استفاده قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از آن را در سال 2007 در ایالات متحده تائید کرد. محصول هم خانواده آن، رستیلن، در سال 2003 توسط FDA تأیید شد.

پرلان _ ال، نوعی از ژل پرلان می باشد که حاوی لیدوکائین نیز هست و در سال 2015 به عنوان رستیلن لیفت معرفی شد.

هم پرلان و هم رستالین لیفت حاوی ترکیبی از هیالورونیک اسید (HA) و محلول نمک هستند که با حجم دهی به پوست به زیبایی و جوانسازی آن کمک می کنند.

مقالات مرتبط: تزریق ژل به لب

اصلاح فرم بینی با تزریق ژل؛ بررسی مزایا و عوارض

تزریق ژل به باسن، مزایا و عوارض

تزریق ژل به زیر چشم و خط خنده، مزایا و عوارض

هزینه ژل پرلان چقدر است؟

هزینه تزریق ژل ممکن است بسته به محصول، منطقه و ارائه دهنده آن بین پرلان و رستیلن لیفت کمی متفاوت باشد. تعداد تزریق نیز می تواند روی هزینه تأثیر بگذارد. برای تزریق ژل به صورت نیازی به گرفتن مرخصی ندارید. با این وجود، ممکن است در صورت بروز هرگونه قرمزی یا ناراحتی، مرخصی ساعتی در یک روز را در نظر بگیرید.

ژل پرلان چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

ژل پرلان و ژل رستیلن لیفت از هیالورونیک اسید تهیه شده اند که هنگام مخلوط کردن با آب و تزریق به پوست، اثر حجم دهی به پوست دارند. این محصولات همچنین به اندازه کافی قوی هستند که به طور موقت مانع از بین رفتن کلاژن و آنزیم ها در پوست شوند. در نتیجه، پوست در نواحی مورد نظر حجیم تر و صاف تر خواهد شد. خطوط و چین و چروک به طور دائم از بین نمی روند، اما تا حد زیادی کاهش می یابند.

فرآیند تزریق ژل پرلان

پزشک با استفاده از یک سوزن ریز فیلر مورد نظر را به مناطق مورد نظر تزریق می کند. روش تزریق ژل دردناک نیست، اما می توانید از پزشک خود بخواهید که برای کاهش ناراحتی در هنگام تزریق از بی حسی موضعی استفاده کند. پس از اتمام تزریق ژل، می توانید مطب پزشک را ترک کنید. بسته به سطح حال خود ممکن است در همان روز به سر کار برگردید و گرفتن مرخصی ضروری نیست.

فیلم تزریق ژل به خط خنده

فیلم تزریق ژل به لب

فیلم تزریق ژل به گونه

نواحی تزریق ژل پرلان

نواحی تزریق ژل پرلان
نواحی تزریق ژل

پرلان در درجه اول برای خطوطی که از گوشه بینی تا گوشه لب امتداد دارند (نازولابیال)، استفاده می شود. پرلان ممکن است گاهی اوقات برای گونه ها و چین و چروک دور لب استفاده شود، اما ژل پرلان برای حجم دهی به لب مناسب نیست.

رستیلن لیفت ممکن است برای لیفت گونه، برطرف کردن چین و چروک های ریز در اطراف دهان و یا جوانسازی پوست دست ها مورد استفاده قرار گیرد.

مقاله مرتبط: خط خنده: علل بروز، پیشگیری و درمان

عوارض جانبی تزریق ژل پرلان چیست؟

خطرات تزریق ژل پرلان ناچیز است و در طی هفت روز پس از تزریق ممکن است پدیدار شود. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • آکنه
 • درد
 • تورم
 • قرمزی پوست
 • حساسیت به لمس
 • کبودی
 • خارش

ممنوعیت های تزریق ژل پرلان به شرح زیر است:

 • اختلالات خونریزی
 • عفونت های هرپس
 • واکنش های شدید آلرژیک
 • بیماری التهابی پوست مانند آکنه و روزاسه
 • آلرژی به مواد موجود در این ژل

ایجاد اسکار و هیپرپیگمانتاسیون نیز ممکن است جزء عوارض جانبی این ژل باشد اما احتمال بروز آن خیلی نادر است و خطر آن برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند بیشتر است.

اگر شروع به دیدن علائم عفونت زیر کردید به پزشک خود تماس بگیرید:

 • جوش های چرکی
 • ورم شدید
 • تب

بعد از تزریق ژل پرلان چه انتظاری باید داشت؟

عکس قبل و بعد تزریق ژل
عکس قبل و بعد تزریق ژل به خط نازولابیال

ژل پرلان تاثیر طولانی دارد، اما اثر آن به تدریج با گذشت زمان از بین می رود. حجم دهی این ژل بعد از تزریق قابل توجه است. به گفته تولید کنندگان، اثر ژل پرلان حدودا شش ماه ماندگار است. برای تثبیت اثر تزریق ژل، شش تا نه ماه پس از تزریق اولیه باید مجددا تزریق انجام داد.

بعد از تزریق ژل نیازی به تغییر در شیوه زندگی نیست. با این حال بهتر است تا بهبودی کامل پوست از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. بعد از تزریق ژل می توانید از کمپرس سرد برای کاهش قرمزی و تورم استفاده کنید. همچنین به مدت شش ساعت بعد از تزریق ژل به صورت، پوست خود را لمس نکنید.

نکات قبل از تزریق ژل پرلان

قبل از تزریق ژل به صورت، پزشک خود را از داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید، مطلع کنید. این داروها شامل گیاهان دارویی و مکمل ها نیز می شود. ممکن است از شما خواسته شود که مصرف برخی از داروها و مکمل ها مانند رقیق کننده خون را متوقف کنید.

همچنین باید قبل از تزریق هیالورونیک اسید، استفاده از لایه برداری شیمیایی، درم ابریژن و سایر روش های مشابه را متوقف کنید. این کار خطر ابتلا به اسکار و سایر عوارض را کاهش می دهد.

سایر گزینه های جایگزین ژل پرلان چیست؟

پرلان و رستالین لیفت حاوی هیالورونیک اسید، رایج ترین ماده فعال در فیلرهای پوستی، هستند. هیالورونیک اسید در خانواده محصولات ژوویدرم نیز استفاده می شود.

ژوویدرم هم مثل رستالین لیفت حاوی لیدوکائین است، بنابراین نیازی به بی حسی موضعی قبل از تزریق ژل ندارید.

در حالی که برخی از گزارشات حاکی از ارائه نتایج صاف تر و بهتری با ژل ژوویدرم است، اما معمولا فیلرهای هیالورونیک اسید نتایج مشابهی را ارائه می دهند.

بلوترو یکی دیگر از ژل هاست که حاوی هیالورونیک اسید و برای از بیم بردن چین و چروک های متوسط تا شدید اطراف دهان و بینی استفاده می شود، اما ژل بلوترو تاثیرات طولانی همانند ژل ژوویدرم ندارد.

مقالات مرتبط: تفاوت ژل بلوترو و ژل ژوویدرم چیست؟

آشنایی با ژل پروفایلو

چگونه پزشک تزریق ژل پیدا کنیم؟

تزریق ژل پرلان و رستالین لیفت می تواند توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام شود و مهم این است است که برای انجام تزریق ژل فقط باید نزد یک متخصص با تجربه و دارای مجوز پزشکی انجام گیرد. هرگز ژل را به صورت آنلاین برای خود درمانی خریداری نکنید، زیرا این احتمال تقلبی بودن آنها زیاد است. (منبع)

لیست متخصصین تزریق ژل در وبسایت زیبانوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام