معرفی هایفو اولترافورمر 3

جوانسازی با هایفو

در مقالات قبل درمورد روش هایفوتراپی برای لاغری و حتی هایفو جوانسازی پوست به طور مفصل صحبت کردیم. در این مقاله در نظر داریم به طور اختصاصی بر روی هایفو الترافورمر 3 که امروزه از محبوبیت ویژه ای برخوردار است، تمرکز کنیم.

روش هایفو که به معنای استفاده از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا (HIFU) است، از انرژی اولتراسوند با گرید پزشکی برای لیفت و جوانسازی صورت و سفت شدن پوست به روش غیر جراحی استفاده می کند. دستگاه هایفو اولترافورمر 3، نسل سوم دستگاه های هایفو است که دارای قدرت و ایمنی بالاتر، درد کمتر و نتایج بالینی بهتری است.

مقاله مرتبط: هایفو چیست؟ بررسی عوارض هایفو صورت

معایب و مزایای هایفوتراپی صورت

هایفو صورت کدام بخش از پوست را مورد هدف قرار می دهد؟

در روش هایفو جوانسازی صورت، امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا توسط هندپیس دستگاه تولید می شود که با تعویض سری دستگاه می توان 4 لایه مختلف پوست را هدف قرار داد تا جوانسازی و سفت شدن پوست کسب شود. سری های مختلف دستگاه، لایه های مختلفی از پوست را مورد هدف قرار می دهد که به شرح زیر است:

  • 4.5 میلی متر (لایه SMAS را به هدف لیفت صورت هدف قرار می دهد)
  • 3 میلی متر (سفت شدن لایه های عمیق درم)
  • 2 میلی متر (موثر برای درمان پف زیر چشم و نواحی دور چشم)
  • 1.5 میلی متر (سفت شدن لایه های سطحی تر درم)
درمان با هایفو

لیفت صورت با هایفو چگونه اثر می کند؟

با تولید گرما در بخش خاصی از پوست، فرآیند انعقاد حرارتی شروع می شود که باعث تحریک رشته های کلاژن می شود. بدین صورت که این رشته ها ضخیم و کوتاه می شوند و در نتیجه پوست به تدریج سفت تر و جوانتر خواهد شد.

برای لیفت صورت، لایه SMAS (سیستم آپونوروتیک عضلانی سطحی) به طور خاص با سری 4.5 میلی متر هدف قرار می گیرد. لایه SMAS یک ساختار حمایتی مهم در صورت است. در حقیقت، لیفت صورت به روش جراحی توسط جراحان پلاستیک دقیقا بر روی این لایه انجام می شود تا درنهایت موجب لیفت صورت شود.

با افزایش سن، لایه SMAS خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و منجر به شلی پوست، تشکیل غبغب، افتادگی پوست اطراف فک و عمیق شدن خطوط کنار لب و بینی می شود. تحریک تولید کلاژن و سفت کردن این لایه با هایفوتراپی امکان دستیابی به لیفت صورت به روش غیر جراحی را به پزشکان می دهد.

مقاله مرتبط: آشنایی با لیفت با نخ

در عمق 1.5 و 3 میلی متری پوست، انرژی حرارتی تولید شده توسط دستگاه هایفو باعث بازسازی کلاژن می شود که منجر به سفت شدن پوست، از بین رفتن خطوط ریز و چین و چروک و صاف شدن پوست می شود.

کدام قسمت های صورت را می توان با هایفو درمان کرد؟

مزایای هایفوتراپی

هایفو صورت

هایفو برای لیفت صورت و گردن از محبوبترین درمان ها است. هایفو اولترافورمر با تحریک تولید کلاژن در لایه های پوست، نتایج طبیعی دارد و موجب لیفت صورت و سفت کردن پوست می شود.

علاوه بر جوانسازی پوست، دستگاه هایفو قابلیت فرم دهی و لاغری بدن نیز دارند. بنابراین می توان گفت که با یک دستگاه می توان هم چربی های صورت وبدن را ذوب و هم به طور همزمان پوست را سفت کرد. به همین دلیل هایفو برای کانتورینگ صورت، از بین بردن غبغب و شلی پوست فک بسیار مفید است.

همچنین هایفوتراپی با سفت کردن رباط نگهدارنده مداری چشم و همچنین کاهش چربی زیر چشم، می تواند پف زیر چشم را درمان کند.

علاوه بر این، هایفو تراپی همچنین برای درمان موثر سلولیت، شلی پوست و ترک های پوستی بعد از بارداری بسیار موثر است.

مقاله مرتبط: جوانسازی با هایفو برای چه نواحی کاربرد دارد؟

تجربه درمان با هایفو اولترافورمر

در طول درمان با هایفو معمولا از مسکن و کرم های بی حسی قوی استفاده می شود تا شما درد و ناراحتی نداشته باشید.

پزشکان پس از بحث و گفتگو با شما در مورد مناطقی که باید روی آنها تمرکز شود، یک پلن درمانی به خصوص برای شما درنظر می گیرند. بسته به سایز ناحیه درمان و تعداد نواحی، مدت زمان درمان ممکن است بین 30 تا 90 دقیقه باشد.

احساس درد و ناراحتی هایفو معمولا خفیف است و ممکن است تا 1 هفته احساس درد ماندگار باشد. گفته می شود که روش هایفوتراپی هیچ عارضه جانبی ندارد.

بعد از درمان با هایفو الترافرمر معمولا نیازی به استراحت نخواهید داشت و فقط قرمزی پوست شاید برای برخی افراد آزار دهنده باشد که البته به راحتی با کرم قابل پوشاندن است.

نتایج حاصل از هایفو طبیعی است و به تدریج طی 3 تا 6 ماه مشاهده می شود. توصیه می شود درمان را سالانه تکرار کنید تا نتیحه درمان ماندگار بماند.

عکس قبل و بعد هایفوتراپی
قبل و بعد هایفو صورت

سوالات رایج درمورد هایفو صورت

هایفوتراپی چه قدر زمان میبرد؟

جوانسازی با هایفو بسته به تعداد مناطق تحت درمان معمولا بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.

آیا درمان با هایفو درد دارد؟

برای کاهش درد و ناراحتی در طول درمان، از کرم بی حسی استفاده می شود. در طول هایفوتراپی، درد خفیف ممکن است در نواحی استخوانی احساس شود.

نتایج هایفو چه زمانی قابل مشاهده است؟

تحریک و بازسازی کلاژن به 2 تا 3 ماه زمان نیاز دارد. سفت شدن و لیفت پوست در این دوره به تدریج ظاهر می شود.

نتایج هایفو تراپی تا چه مدت پایدار است؟

نتایج درمان با هایفواولترافورمر به طور معمول 12 ماه طول می کشد.

آیا بعد از درمان جوانسازی با هایفو به استراحت در منزل نیاز است؟

ممکن است پوست بعد از درمان قرمز و ملتهب به نظر برسد اما این نشانه ها معمولا در عرض 2 تا 4 ساعت فروکش می کند. با این حال، برخی از بیماران ممکن است بعد از هایفوتراپی کمی احساس درد داشته باشند که ممکن است تا 1 هفته ادامه داشته باشد. منبع

مقاله مرتبط: هایفوتراپی صورت یا جراحی لیفت صورت، کدام بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام