• خانه
  • >
  • آرایشی
  • >
  • بی بی کرم و سی سی کرم چه نوع کرم هایی هستند؟

بی بی کرم و سی سی کرم چه نوع کرم هایی هستند؟

بی بی کرم یا سی سی کرم؟ از کدوم استفاده کنیم؟

آیا تفاوت بی بی کرم ها و سی سی کرم ها با یکدیگر را می دانید؟ این کرم ها معمولا برای روزهایی که آرایش خیلی سبک و کمی می خواهید بسیار عالی هستند. میکاپ آرتیست های سراسر دنیا از هر دو کرم یعنی بی بی کرم و سی سی کرم تعریف و تمجید می کنند. این کرم های روشن و مخملی روشن تر از کرم پودر هستند و برای اصلاح مشکلات رنگ پوست استفاده می شوند. حتی متخصصین زیبایی نیز در مشخص کردن تفاوت های این کرم ها و معرفی کرم مناسب مشتری خود کمی مشکل دارند. اگر تفاوت BB کرم و CC کرم را نمی دانید، نگران نباشید. در این مقاله می خواهیم به بررسی تفاوت های بی بی کرم و سی سی کرم، نحوه استفاده و انتخاب آنها بپردازیم.

بی بی کرم و سی سی کرم

BB کرم چیست؟

بی بی کرم که نام آن از “beauty balm” or “blemish balm”، گرفته شده است قبل از معرفی در جهان اولین بار در کره محبوب شد. BB کرم، کرمی سبک با پوشانندگی کمتر از کرم پودر است که بر روی صورت استفاده می شود. این کرم برای پوست مناسب است و جنبه مراقبت پوستی نیز دارد، زیرا در فرمول خود آنتی اکسیدان و SPF  دارد. بسته به نوع برند این کرم، ممکن است بی بی کرم حاوی ویتامین های مغذی و مواد دیگر باشد تا پوست را عالی نشان دهد. قبل از استفاده از کرم بهتر است مواد تشکیل دهنده آن را از روی بروشور بخوانید تا متوجه شوید آیا به آن مواد حساسیت دارید و یا اینکه از مواد خوبی تشکیل شده است یا خیر.

بی بی کرم ها پوشانندگی کمی دارند و علاوه بر طبیعی بودن، احساس سنگینی به پوست نمی دهند. این کرم ها اغلب در رنگبندی مختلف برای پوست های خشک و چرب موجود بوده و شبیه به مرطوب کننده های رنگی هستند اما فراتر از تغذیه کننده پوست نیز می باشند. برخلاف کرم پودرها که تمامی نقایص پوست را می پوشانند، بی بی کرم ها کاور متوسطی دارند.

تنها مشکلی که پزشکان با بی بی کرم ها دارند این است که مردم فکر می کنند این کرم ها را می توان به عنوان ضد آفتاب استفاده کرد. چون بی بی کرم رنگی است، مردم به مقدار خیلی کمی از آن استفاده می کنند. در صورتی که هنگام استفاده از ضد آفتاب، باید مقدار بیشتری از آن به صورت مالیده شود. پس در صورتی که می خواهید بیرون بروید، حتی اگر بی بی کرم استفاده می کنید باید از کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنید.

دلیلی که بی بی کرم را انقدر محبوب می کند این است که این کرم به عنوان کرم همه کاره تبلیغ می شود. در واقع این کرم یک کرم پودر است و به معنای استفاده در سراسر صورت است. این محصول به عنوان زیرساز آرایشی یا پرایمر، کرم پودر و ضدآفتاب استفاده می شود. بی بی کرم پوشش دهی متوسطی دارد و پوست را یکنواخت می کند. در حقیقت، بی بی کرم کرمی فاقد چربی است و اگر پوست خشکی دارید برای شما مناسب نخواهد بود. بی بی کرم ها ظاهری مات به پوست می دهند.

بنابراین اگر از کرم های چندمنظوره استفاده می کنید و پوست شما خشک و غیر یکنواخت دیده می شود به این معنا نیست که بی بی کرم نمی توانید استفاده کنید. باید در نظر داشته باشید که در کنار بی بی کرم باید از محصولات دیگری استفاده کنید تا پوست شاداب و مرطوب تری داشته باشید.

سی سی کرم ها ممکن است گزینه مناسب تری باشند، اما نباید مصرف محصولات آنتی ایجینگ را متوقف کنید. بلکه باید کرم های ضد پیری را شب ها استفاده کنید.

چه زمانی از BB کرم استفاده کنیم؟

بی بی کرم چیست

به طور کلی هیچ وقت برای استفاده از این کرم، زمان بدی نیست. اما معمولا بی بی کرم ها برای روزهایی که نمی خواهید آرایش سنگینی داشته باشید یا مراحل آرایش کردن خود را به طور کامل انجام دهید، مناسب هستند. چون در صورت استفاده از بی بی کرم نیازی به پرایمر و مرطوب کننده نخواهید داشت و با یک محصول می توانید این مرحله را انجام دهید. ولی باید در نظر داشت قدرت ضدآفتاب این محصول زیاد نیست و باید از کرم ضد آفتاب در کنار آن استفاده کرد.

CC کرم

کلمه سی سی در این کرم ها از عبارت ” color corrector” به معنای اصلاح کننده رنگ گرفته شده است. بی بی کرم و سی سی کرم بسیار شبیه به یکدیگر هستند ولی قدرت پوشانندگی نقایص پوستی سی سی کرم ها مانند قرمزی و لکه ها، کمی بیشتر است. سی سی کرم ها نیز مانند بی بی کرم ها در رنگ های مختلف در بازار موجود است و هنگام خرید این کرم نیز لازم است به مواد تشکیل دهنده کرم دقت کنید. وقتی از این کرم استفاده می کنید، ممکن است رنگ آن از انتظار شما کمی روشن تر باشد. این به دلیل خاصیت منتشر کنندگی نور است. رنگ و خاصیت منتشرکنندگی نور باعث پوشاندن قرمزی، التهابات و لکه های پوستی می شود. پس اگر پوست شما کمی قرمزی یا لکه دارد، بهترین گزینه برای شما می تواند سی سی کرم باشد.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم با کرم پودر

اینکه بخواهید از بین بی بی کرم یا سی سی کرم و کرم پودر یکی را انتخاب کنید، فقط به پوست شما بستگی دارد. اگر پوستی لک دار با رنگ غیر یکنواخت دارید، ممکن است کرم پودر گزینه مناسب تری برای شما باشد. چون پوشانندگی بهتری را ارائه می دهد. ولی اگر پوستی سالم و صاف دارید و به دنبال آرایش های سنگین نیستید، بی بی کرم ها و سی سی کرم ها ظاهر طبیعی تری را برای شما فراهم می کنند.

همچنین یکی از مزیت های کرم پودر این است که طیف رنگی گسترده تری نسبت به بی بی کرم و سی سی کرم دارد. در این صورت کرم پودر تطابق بیشتری با رنگ پوست شما خواهد داشت.

ظاهر کرم روی پوست و سنگینی بی بی کرم و سی سی کرم بستگی به تولیدکننده کرم دارد.

برخی از کمپانی های مطرح و گران قیمت محصولات خود را غلیظ تر می سازند. بهتر است قبل از خرید کرم، کرم های برندهای مختلف را امتحان کنید و از فروشنده های فروشگاه کمک بخواهید.

جمع بندی

بی بی کرم برای برخی افراد عالی است و همینطور سی کرم ها برای برخی دیگر. بهتر است برندی از کرم را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. با این همه برند مختلف بهترین راه امتحان کردن آنها و مشاوره گرفتن از فروشنده های مطرح است.

مراقبت های زیبایی

مقاله تصادفی

تغذیه

تناسب اندام

زیبایی کلینیکی