تزریق ژل به باسن، مزایا و عوارض

تزریق ژل به باسن چیست؟

افرادی که تمایل به داشتن اندامی خواستنی تر و جذاب تر می باشند، حتما لازم نیست که برای رسیدن به خواسته ی خود زیر تیغ عمل جراحی بروند. تزریق ژل به باسن بعنوان روش خوش فرم کردن باسن، برای افرادی که خواهان تغییرات محسوس در باسن شان می باشند بسیار ایده آل است. این روش با تزریق چربی متفاوت است و دوره نقاهت  ندارد.

انواع ژل های موجود شامل ژل های اسکالپترا و رادیس می باشند که باعث تحریک تولید کلاژن می شوند. کلاژن به ساختار بدن شما کمک می کند و استفاده از ژل های تزریقی می تواند به طور طبیعی باعث افزایش حجم شود. تزریق ژل به باسن، نوعی عمل پروتز باسن غیر جراحی محسوب می شود.

 تغییر شکل و افزاش سایز باسن با کمک ورزش یا رژيم بسیار دشوار است. در کل، رژیم نمی تواند قسمت های خاصی از بدن شما را تغییر دهد. هم چنین افزایش حجم ماهیچه در باسن به کمک حرکات ورزشی مانند اسکات می تواند زمان بر و خسته کننده باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد تصمیم می گیرند با تزریق ژل، به باسن خود شکل، اندازه و فرم بدهند.

انواع فرم باسن:

باسن مستطیلی

باسن های مستطیلی دارای لبه های تیز و زاویه دار نمی باشند اما آن ها دارای قرینه و جعبه مانند اند. چگونه می توانید آن را تشخیص دهید. خطی که میان خارج ران شما و استخوان باسن تان وجود دارد، عمود بر روی زمین می باشد. ممکن است این حس به شما دست دهد که داشتن باسن این شکلی به شما ظاهری مردانه تر می بخشد و پروتز باسن از طریق تزریق ژل می تواند ظاهر زنانه را به شما باز گرداند.

باسن v شکل

جای تعجبی ندارد که یک باسن وی شکل همانند نامش از پشت شبیه به حرفv  می باشد. خط لگن و باسن به سمت داخل فرو رفته و به آن ظاهری خاص بخشیده اند. در خانم ها داشتن باسن های پهن که عرض آن تا عرض شانه ها کشیده شده است بسیار شایع می باشد.

باسن گرد

یک زمانی باسن گرد مدلی نبود که خانم ها به داشتن آن افتخار کنند. اما مد تغییر می کند و در حال حاضر به لطف هنرمندان مشهور همانند کیم کارداشیان و بیانسه این مدل باسن بسیار محبوب و به روز می باشد. این یکی از دلایلی می باشد که تزریق ژل به باسن امروزه به یکی از اختراعات بزرگ تبدیل شده است.

چه کسانی برای انجام تزریق ژل به باسن کاندید های مناسبی می باشند؟

 • افرادی که به دنبال افزایش حجم یا تغییر شکل باسن خود بدون انجام عمل جراحی می باشند.
 • کسانی که تمام شرایط لازم برای پروتز باسن را دارند اما چربی لازم برای تزریق را ندارند.
 • افرادی که باسن بدون فرم دارند.
 • افراد دارای سلولیت ناخواسته
 • افراد داری فرو رفتگی های آزار دهنده بر روی باسن

به طور کلی کسانی برای لیفت و افزایش حجم باسن به روش تزریق ژل مناسب می باشند که از اندازه ی باسن شان راضی اند اما افتاده بودن آن را دوست ندارند یا به دنبال لیفت و بالا بردن آن هستند. این روش انتخاب خوبی برای افزایش اندک حجم باسن، بهبود خاصیت کشسانی از بین رفته، صاف کردن فرورفتگی های ملایم سلولیتی و بالا بردن و افزابش حجم در ناحیه مورد نظر می باشد.

مراحل افزایش حجم باسن به روش تزریق ژل چگونه است؟

تزریق ژل می تواند به باسن های کوچک یا مسطح حجم دهد هم چنین می تواند فرورفتگی های سلولیتی را نیز پر کند. انجام این کار بیست تا سی دقیقه طول می کشد. در ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی محل مورد نظر را بی حس می کنند. سپس به محل های ناهموار تزریق ژل صورت می گیرد.

از آن جایی که انجام این روش بر اساس نیاز ها و اهداف بیمار انجام می شود تعداد تزریق ها به عوامل کمی بستگی دارد. یکی از چیزهایی که باید در نظر گرفته شود اندازه ی باسن قبل از تزریق و شدت تغییرات است. بیشتر افراد به سه جلسه تزریق نیازمند اند که در فاصله ی یک ماه از هم انجام بگیرد.

مزایای تزریق ژل به باسن

چند مزیت قابل توجه در تزیق ژل به باسن نسبت به لیفت برزیلی وجود دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام تزریق بدون هیچ گونه بیهوشی انجام می شود.
 • برای افراد لاغر که آرزوی باسن پرتر و خوش فرم دارند ایده آل است.
 • زمان ریکاروی بسیار کم
 • نتایج کاملا طبیعی و نامحسوس می باشند.
 • برای فعالیت های روزمره اختلال ایجاد نمی کند.
 • این فرآیند در کم تر از سی دقیقه انجام می شود.

عوارض تزریق ژل به باسن چیست؟

عوارض تزریق ژل به باسن می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ورم
 • قرمزی
 • درداندک
 • خارش
 • برآمدگی

دوره نقاهت تزریق ژل به باسن چقدر است؟

تزریق ژل به باسن خطرات جانبی اندکی دارد. افرادی که تزریق ژل انجام می دهند می توانند بلافاصله به انجام کارهای روزمره ی خود باز گردند. شما می توانید انتظار کمی سوزش و ورم را تا پنج الی هفت روز داشته باشید. هم چنین باید از فشار آوردن بیش از حد به باسن تان تا دو تا سه هفته اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به باسن چیست؟

با این که این روش دوره نقاهت ندارد، اما افراد تا چند هفته سوزش یا ورم احساس می کنند. بهتر است از انجام فعالیت ها یا ورزش های شدید که نیاز به نشستن دارند، دو تا سه هفته خودداری کنید. هم چنین میتوانید برای نشستن از بالش استفاده کنید.

اثر تزریق ژل به باسن، چند روز بعد از تزریق اتفاق می افتد؟

نتیجه ی نهایی بعد از از بین رفتن تورم مشخص می شود اما افراد بعد از دو یا سه تزریق نتایج مطلوب تری را مشاهده می کنند.

تعداد جلسات درمانی در افراد متفاوت است. به طور معمول جلسات درمانی با فاصله سه تا شش هفته می تواند به شما کمک کند تا اندام دلخواه خود را به دست آورید.

تزریق چربی برای پروتز باسن

تزریق چربی برای افزایش حجم باسن که به نام لیفت برزیلی نیز شناخته شده و روش خوش فرم کردن باسن می باشد. در این روش از چربی خود بدن استفاده می شود تا نتایج طولانی تر و احساس طبیعی تر ایجاد کند. این پروسه با گرفتن چربی از طریق لیپوساکشن، برداشت چربی از جاهایی که چربی در آن ها اضافی است همانند شکم یا ران و تزریق آن به باسن انجام می شود. از آن جایی که این چربی خود بدن شما می باشد توسط بدن شما پذیرفته می شود و خطر پس زدن وجود ندارد. یکی دیگر از فوایدی که این روش دارد این است که  قسمتی که چربی از آن برداشته شده صاف و خوش فرم می شود.

چه تفاوتی میان لیفت باسن برزیلی و تزریق ژل به باسن می باشد؟

در روش لیفت باسن برزیلی از چربی خود فرد برای  حجم دادن به باسن استفاده می شود در حالی که در تزریق ژل با استفاده از ژل اسکالپترا یا رادیس به باسن حجم می دهند. افرادی که قصد انجام لیفت برزیلی را دارند باید چربی کافی برای تزریق داشته باشند اما افراد لاغرتر می توانند از تزریق ژل یا ایمپلنت استفاده کنند.

عوارض پروتز باسن با تزریق ژل چیست؟

تحمل درد در هر فرد متفاوت است. اما در کل، ناراحتی اندکی در رابطه با تزریق ژل به باسن وجود دارد چراکه از بی حسی موضعی استفاده می شود.

برای به حداقل رساندن ورم یا سوزش از استفاده از داروهای زیر خودداری کنید:

 • آسپیرین
 • ایبوبروفن
 • ویتامین E
 • امگا سه
 • هرگونه داروی رقیق کننده ی خون

اثر تزریق ژل به باسن تا چه مدت ماندگاری دارد؟

نتایج می تواند تا هجده ماه یا حتی بیشتر ماندگاری داشته باشد.

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام