تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب در ایران روز به روز محبوب تر می شود و یکی از پرجستجوترین واژه ها در گوگل است. برخی از افراد علاقه مند به داشتن لب های برجسته و پرتری هستند و از طرف دیگر افرادی هم هستند که احساس می کنند که با بالارفتن سن حجم لبشان از بین رفته و دوست دارند دوباره لبهایشان را برجسته و خوش فرم کنند. حالا به هر دلیلی که به انجام فیلر لب علاقمندید، عوامل زیادی هست که قبل از تزریق ژل لب باید در نظر بگیرید. با اینکه تزریق ژل لب روشی تهاجمی نیست، اما باز هم نکات مهمی وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت.

ژل لب از چه ماده ای تهیه می شود؟

امروزه اکثر ژل های تخصصی از هیالورونیک اسید سنتزی تهیه می شوند. این ماده تقریبا مشابه هیالورونیک اسیدی است که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد. هیالورونیک اسید می تواند 1000 برابر وزن خود آب را در خود حفظ کند. به همین دلیل است که هیالورونیک اسید یک ماده عالی برای مرطوب کنندگی پوست است و همچنین این به این معنی است که این ماده برای درمان های تزریقی نیز بسیار خوب عمل می کند. تزریق هیالورونیک اسید ظاهر طبیعی به صورت می بخشد و اگر فرد از نتیجه تزریق راضی نباشد یا احساس کند که لبهای او بیش از حد برجسته شده، با گذشت زمان جذب می شود و یا می توان آن را خارج کرد.

با توجه به اینکه هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد (اگرچه با افزایش سن مقدار آن کمتر می شود)، بدن با آن سازگار است و این باعث می شود که نسبت به سایر ژل ها بی خطرتر باشد. تزریق ژل به لب یک درمان دائمی نیست، بنابراین در بدترین حالت هم می توان بعد از تزریق ژل به لب، آن را برطرف کرد.

مقاله مرتبط: تزریق ژل به زیر چشم و خط خنده، مزایا و عوارض

برای تزریق ژل به لب چه کار باید کرد؟

نکات مهم قبل از تزریق ژل لب

قبل از تزریق ژل به لب مواردی وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید. بنابراین شما برای دریافت مشاوره و بیان خواسته های خود به کلینیک یا مطب پزشک مراجعه می کنید. به دلیل اینکه رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و پاراستامول می توانند احتمال کبودی را افزایش دهد (هرچند کبودی ها بعد از چند روز محو می شوند) بهتر است قبل از تزریق ژل، مصرف آنها را در صورت امکان متوقف کنید. همین مسئله درمورد مصرف نوشیدنی های الکلی نیز صدق می کند، بنابراین از دو روز قبل از تزریق ژل از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید تا کبودی ها را به حداقل برسانید. بهترین راه برای جلوگیری از کبودی تزریق ژل، نوشیدن آب زیاد و هیداراته نگه داشتن بدن است.

مقاله مرتبط: تزریق ژل به باسن، مزایا و عوارض

در طول تزریق ژل لب

ابتدا پزشک کرم بی حسی را روی لب میمالد تا درد و ناراحتی کمی داشته باشید. با این حال ممکن است باز هم کمی احساس درد کنید، اما این درد جزئی و قابل تحمل است و فقط چند ثانیه طول می کشد. سپس ژل به لب تزریق می شود و مثل هر تزریق دیگری کمی سوزش احساس می کنید. اوایل ممکن است احساس غیرعادی بودن در لب های خود داشته باشید که عادی است. چون به هر حال لب های شما حجیم تر از قبل شده است.

نکات مهم بعد از تزریق ژل به لب

یکی از نکات مثبت در مورد تزریق ژل این است که نتایج فوری است و فورا می توانید ببینید لب های شما چه فرمی پیدا کرده است، اگرچه ممکن است لب ها کمی ورم داشته باشند که بعد از سه روز از تزریق ژل، نتیجه تزریق بهتر دیده می شود. بعد از تزریق ژل هم ممکن است از شما خواسته شود در صورت امکان از مصرف رقیق کننده خون و الکل خودداری کنید و آب زیادی بنوشید تا پوست کبود نشود! اگر بعد از تزریق ژل لب، ورم یا کبودی داشتید، جای نگرانی نیست و بعد از چند روز خود به خود محو می شود و می توانید حدود 6 ماه از نتیجه تزریق ژل لب لذت ببرید. ماندگاری تزریق ژل به لب به سن، نوع ژل و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

بهترین ژل لب چیست؟

مارک های مختلفی از ژل لب هیالورونیک اسید در بازار وجود دارد. برای داشتن لب هایی برجسته و بالشتی بهترین ژل لب ژوویدرم(Juvéderm)، و برای لب هایی با برجستگی طبیعی تر، بهترین ژل لب رستیلن (Restylane) می باشد. در مشاوره، پزشک باید در مورد خصوصیات هر ژل با شما صحبت کند و مهم نیست که کجا برای تزریق ژل بروید. فقط به یاد داشته باشید که حتما از محصولات استاندارد و مورد تائید وزارت بهداشت استفاده شود. ژل های تقلبی بسیار پرخطر هستند و سلامتی و زیبایی شما را به خطر می اندازند.

مقاله مرتبط: آشنایی با ژل پروفایلو

تفاوت ژل بلوترو و ژل ژوویدرم چیست؟

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ژل لب حدود 4 تا 6 ماه دوام دارند، اما نتایج ممکن است در هر فرد متفاوت باشد. در واقع ماندگاری ژل لب به سرعت متابولیسم بدن برای از هم شکستن و تجزیه ژل بستگی دارد. توصیه می شود اگر اولین بار است که تزریق ژل انجام می دهید، با مقادیر کم فیلر شروع کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. به این دلیل که می توان حجم لب را بیشتر کرد و البته کار آسانتری است تا اینکه بخواهید برای تخلیه ژل لب مراجعه کنید و خاطره ناخوشایندی از تزریق ژل در ذهن شما شکل بگیرد.

هزینه تزریق ژل به لب چقدر است؟

در ایران هزینه ژل لب به مقدار ژل تزریق شده به لب، برند ژل لب، محل کلینیک پزشک و میزان تخصص پزشک بستگی دارد.

آیا تزریق ژل به لب درد دارد؟

تجربه درد برای افراد مختلف متفاوت است، اما تمام تلاش خود را برای توضیح درد تزریق ژل به لب می کنیم! بعد از تزریق ژل توسط پزشک به لب، ممکن است لب احساس بی حسی و سوزن سوزن شدن کند اما این حس به خاطر استفاده از کرم بی حسی خیلی آزاردهنده نیست.

پس از تزریق ژل لب، شاید لبهای شما کمی متورم شود، که واکنش طبیعی بدن در برابر تزریق است و بعد از چند روز بهبود می یابد. همچنین ممکن است لب برای چند روز حساس شود که طبیعی است.

قبل و بعد ژل به لب

تزریق ژل به لب چقدر طول می کشد؟

طول مدت تزریق ژل لب به میزان ژل مورد استفاده بستگی دارد. کل زمان ویزیت شاید حدودا یک ساعت طول بکشد. در این حین شما درمورد ظاهر نهایی صحبت می کنید و سوالات خود را از او می پرسید.

مقاله مرتبط: اصلاح فرم بینی با تزریق ژل؛ بررسی مزایا و عوارض

6 نکته برای شمایی که می خواهید تزریق ژل به لب انجام دهید.

برای تزریق ژل به لب به مطب ها و کلینیک ها مراجعه کنید.

اگرچه تزریق فیلر لب خیلی رایج و عادی شده است، اما نکته مهم این است که این کار حتما نزد پزشکان متخصص انجام گیرد. به این دلیل که فرد غیرمتخصص با آناتومی بدن آشنا نیست و احتمال دارد به اعصاب بدن آسیب بزند که در عین حال بسیار پرریسک است. همچنین شاید در مکان های دیگر عدم رعایت بهداشت باعث بروز عوارض ناخوشایندی مثل عفونت شود.

قبل از هر چیزی مشاوره بگیرید.

قبل از تزریق ژل مهم است که در مورد درمان آگاهی داشته باشید و به همان اندازه، پزشک باید درباره شرایط و خواسته های شما آگاهی داشته باشد. قبل از تزریق ژل باید سن و اطلاعات پزشکی شما بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که این روش زیبایی برای شما مناسب است. همچنین پزشک باید در مورد خطرات تزریق ژل لب با شما صحبت کنند و مطمئن شود که قبل از شروع درمان مشکلی ندارید.

عجله نکنید و خوب فکر کنید.

به کسی اجازه ندهید که شما را برای تزریق ژل لب تحت فشار قرار دهد. برای تصمیم گیری به وقت نیاز دارید. یک متخصص نباید هرگز برای درمان شما را تحت فشار قرار دهد. همیشه به یاد داشته باشید که انتخاب با شماست.

حتما از خود عکس قبل و بعد بگیرید.

برای اینکه متوجه تغییرات لب خود بعد از تزریق ژل شوید، توصیه می شود که قبل و بعد از تزریق ژل از لب خود عکس بگیرید. البته برخی متخصصین هم این کار را انجام می دهند. اگر لب ورم و کبودی داشته باشد، بهترین زمان برای عکاسی چند روز پس از تزریق ژل است.

یادداشت برداری کنید.

به خاطر داشته باشید که اسم برند هیالورونیك اسید مورد استفاده را یادداشت کنید و اطلاعات لازم در مورد آن محصول را کسب کنید. همچنین حائز اهمیت است که محصول قبل از معالجه باز نشده و پلمپ باشد.

خلاصه ای درمورد تزریق ژل به لب

اگر ژل لب چیزی است که شما به دنبال آن هستید، امیدوارم که این مقاله به همه سؤالات شما پاسخ داده باشد. بسیار مهم است که شما بدانید به دنبال چه نتیجه ای هستید و در انتخاب خود یقین دارید. چه به دلیل از بین رفتن حجم لب به دلیل بالارفتن سن یا داشتن لب های باریک می خواهید این روش را انجام دهید، به خاطر داشته باشید که تزریق ژل به لب روشی دائمی نیست، بنابراین برای داشتن لب هایی زیبا و جذاب شاید نیاز باشد به طور مداوم به کلینیک مراجعه کنید. در ضمن روش های زیادی برای حجم دهی دائمی به لب وجود دارد که می توانید آنها را نیز در نظر  بگیرید. مانند لیفت لب، پروتز دائمی لب و …

در وبسایت زیبانوس لیستی از متخصصین تزریق ژل لب آمده است که درصورت تمایل می توانید به آنها مراجعه کنید. همچنین اگر تجربه ای در خصوص تزریق ژل لب دارید، خوشحال می شویم تجربه خود را با ما و سایرین به اشتراک بگذارید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام

Exit mobile version