فواید میکرونیدلینگ خانگی با درمارولر

فواید میکرونیدلینگ خانگی

فواید درمارولر

وقتی که صحبت از سوزن زدن به پوست به میان می آید شاید فکر کنید که باید به دست افراد متخصص انجام شود، اما چرا بعضی افراد میکرونیدلینگ خانگی را انتخاب می کنند؟ خب، در اینجا باید به مسئله قیمت اشاره کرد! هر جلسه میکرونیدلینگ در مطب متخصصین پوست می تواند هزینه سرسام آوری روی دست شما بگذارد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد روش میکرونیدلینگ خانگی را انتخاب می کنند.

درسته که دستگاه میکرونیدلینگ خانگی به اعماق پوست نفوذ نمی کنند ولی هنوز هم می تواند باعث لایه برداری پوست و افزایش جذب محصولات پوستی شود. افرادی که به طور مرتب از دستگاه میکرونیدلینگ خانگی خود استفاده می کنند، قطعا طی 4 تا 6  ماه می توانند متوجه بهبود پوستشان شوند.

فواید میکرونیدلینگ در مطب شامل موارد زیر می باشد:

 • بهبود جای جوش و تیرگی آن
 • کاهش چین و چروک و استرچ مارک
 • جوانسازی پوست
 • افزایش جذب محصولات در پوست
 • سفت کردن پوست
میکرونیدلینگ صورت

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی درمورد میکرونیدلینگ خانگی و نحوه جلوگیری از عفونت در اثر استفاده از میکرونیدلینگ خانگی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط: روش های خانگی برای درمان استرچ مارک

بهترین روش درمان جای جوش-حتی وخیم ترین آنها

قدم اول انتخاب میکرونیدلینگ

مطالعات نشان داده اند که بیشتر افراد می توانند در صورت 2 یا 3 جلسه استفاده از میکرونیدل با طول نیدل 1.5 میلیمتر به نتایج خوبی دست یابند ولی نیدل هایی با طول 1.5 میلیمتر برای استفاده خانگی مناسب نیست و فقط با میکرونیدلینگ در مطب باید انجام شود.

انتخاب میکرونیدلینگ: خانگی یا حرفه ای؟!

سوزن های بزرگتر به معنای دستیابی به نتایج سریعتر نیست. در درمان با میکرونیدلینگ صبر همیشه حرف اول را می زند. اگر از نتیجه حاصل از میکرونیدلینگ خانگی نگران هستید، بهتر است این کار را زیر نظر متخصص پوست انجام دهید.

اگر توانایی پرداخت هزینه میکرونیدلینگ حرفه ای را دارید، باید بگوییم که با میکرونیدلینگ تخصصی دستیابی به نتیجه سریعتر می باشد، روند درمان بی خطر تر است و چون میکرونیدلینگ های پزشکی، سوزن های بلندتر و تیزتری دارند، نتایج بهتری هم به همراه خواهند داشت.

اگر به دنبال درمان هایی هستید که نتایج شگفت انگیزی داشته باشند، روش های تهاجمی تر به شما پیشنهاد می شود، برای مثال لایه برداری با لیزر. در این روش بعد از 1 تا 4 جلسه درمان می توانید تغییرات را ببینید.

پس اگر می خواهید از درمارولر خانگی استفاده کنید، این را بدانید که باید زمان بیشتری را برای مشاهده تغییرات منتظر بمانید.

جراحات ریزی که در اثر ورود سوزن به پوست ایجاد می شود، در پوست سیگنالی را برای تولید کلاژن های جدید تحریک می کند. سنتز کلاژن جدید 3 تا 6 ماه طول می کشد.

5 قدم برای استفاده از میکرونیدلینگ خانگی

چون میکرونیدلینگ دارای سوزن است، احتیاط شرط اول است. اگر می خواهید از درمارولر خانگی استفاده کنید باید حتما پوست را قبل از درمان به خوبی تمیز کنید و دستگاه میکرونیدل را ضد عفونی کنید تا پوست دچار عفونت نشود. همچنین یادتان باشد که درمارولر را زیاد روی پوست فشار ندهید، وگرنه پوست زخم می شود. بعضی افراد نیز گفته اند به محصولاتی که بعد از میکرونیدلینگ خانگی بر روی پوست استفاده کرده اند، حساسیت داشته اند. پس این مورد را نیز به خاطر داشته باشید!

لوازم مورد نیاز برای انجام میکرونیدلینگ در خانه

 • دستگاه درمارولر
 • محلول ایزوپروپیل الکل 70 درصد
 • شوینده مناسب پوست
 • کرم بی حسی(در صورت نیاز)
 • سرم مغذی پوست

این 5 قدم عبارتند از:

 1. درما رولر خود را ضدعفونی کنید.

همیشه درمان را با ضد عفونی کردن درمارولر خانگی خود شروع کنید. برای ضد عفونی کردن درمارولر کافیست دستگاه خود را برای 5 تا 10 دقیقه در محلول ایزوپروپیل الکل قرار دهد.

 • صورت خود را بشویید.

پوست را با شوینده ملایمی بشویید و قبل از شروع میکرونیدلینگ آن را با الکل تمیز کنید.

اگر تحمل درد را ندارید، بعد از شستشوی پوست کرم بی حس کننده را به پوست خود بمالید. اگر خواستید از سوزن های بزرگ تر دستگاه استفاده کنید، بهتر است کرم بی حسی استفاده شود.

 • از درمارولر استفاده کنید.

قبل از میکرونیدلینگ، به طور فرضی صورت خود را به 4 بخش تقسیم کنید و نواحی دور چشم را کنار بگذارید. این تقسیم بندی ها اینگونه می  باشد: بخش بالا سمت چپ، بالا سمت راست صورت، پایین چپ و پایین راست.

در یک ناحیه به آرامی غلطک دستگاه را به یک جهت برای 2 تا 3 بار بکشید( به صورت عمودی یا افقی) و رولر را در هر بار غلطاندن از روی پوست بردارید.

اگر از جهت عمودی شروع کردید و یک ناحیه از صورت را برای 2-3 بار با درمارولر میکرونیدلینگ کردید، این کار را برای 3 ناحیه دیگر از صورت نیز انجام دهید. بعد از استفاده از درمارولر در تمامی نواحی صورت، بار دیگر این مراحل را به صورت افقی و مجددا به صورت اریب انجام دهید.

نحوه استفاده از درمارولر
 • صورت خود را بشویید.

بعد از اتمام میکرونیدلینگ، صورت را با آب تمیز بشویید و با حوله تمیز رطوبت آن را بگیرید.

 • درمارولر خود را تمیز کنید.

ابتدا درمارولر را با مایع ظرفشویی بشویید و مجددا آن را در محلول الکل 70 درصد برای 10 دقیقه قرار دهید.

حواستان باشد که خرید درمارولر به معنای داشتن آن برای همیشه نیست! بعد از 10 تا 15 بار استفاده از درمارولر باید آن را با درمارولر جدید تعویض کنید.

بهترین سرم برای بعد از میکرونیدلینگ

گفته می شود که یکی از بهترین فواید میکرونیدلینگ، نفوذ بهتر محصولات پوستی مانند سرم ها و مرطوب کننده ها به پوست است که در نتیجه موثرتر خواهند بود.

نیدلینگ پوست باعث نفوذ سرم به عمق پوست می شود. با اینکه نفوذ بیشتر در پوست چیز خوبی است ولی این موضوع به این معناست که شما در انتخاب محصولات پوستی باید احتیاط بیشتری به خرج دهید. یکی از بزرگترین مشکلات در خصوص میکرونیدلینگ خانگی استفاده از ترکیباتی است که نباید به لایه عمیق اپیدرم پوست نفوذ کنند.

در این بخش به شما می گوییم که بهترین سرم بعد از میکرونیدلینگ چه ویژگی هایی دارد.

سرم بعد از میکرونیدلینگ

ویتامین سی: برای درخشان کردن و افزایش کلاژن سازی پوست بهتر است به دنبال سرم های با کیفیتی باشید. بعضی افراد اعلام کرده اند که بعد از استفاده از برخی محصولات برای مثال کرم های حاوی ویتامین سی، گرانولوم بر روی پوستشان ایجاد شده است. به طوری که باعث واکنش بدن به ماده خارجی در پوست می شود. همچنین تمیز بودن سوزن ها برای پیشگیری از عفونت با اهمیت است.

هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید باعث حفظ رطوبت در پوست می شود و استفاده از آن بعد از میکرونیدلینگ باعث حذف رطوبت و شادابی پوست خواهد شد.

پپتیدها: پپتیدهای مس به طور طبیعی در پوست وجود دارند و وقتی که به صورت موضعی نیز استفاده شوند، باعث افزایش تولید کلاژن خواهند شد.

فاکتورهای رشد: فاکتورهای رشد (محلول پی آر پی)در واقع پروتئین هایی هستند که موجب ارتقاء تولید سلول ها و بافت های سالم می شوند. این پروتئین ها به سلول های پوستی متصل می شوند و برای ترمیم و جوانسازی پوست سیگنال می فرستند. در صورتی که بعد از میکرونیدلینگ از آن استفاده شود، در سفت شدن پوست تاثیر مثبتی می گذارد.

هر چند وقت یکبار باید از میکرونیدلینگ خانگی استفاده کرد؟

تعداد دفعات استفاده از درمارولر به طول سوزن های میکرونیدل و حساسیت پوست شما بستگی دارد. اگر از سوزن های کوتاه درمارولر استفاده می کنید، می توانید یک روز درمیان میکرونیدلینگ را انجام دهید و اگر سوزن های بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرند، باید میکرونیدلینگ را با فواصل 3 تا 4 هفته ای انجام دهید.

اگر واقعا به دنبال بهبود نتایج میکرونیدلینگ هستید، بهتر است از درمان های دیگری بین جلسات میکرونیدلینگ بهره مند شوید. بر اساس نظر متخصصین پوست، ترکیب میکرونیدلینگ و لایه بردارهای شیمیایی به فاصله 4 تا 6 هفته، نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت.

اگر پوست شما حساس و آسیب پذیر نباشد می توانید از ماساژورهای سنگی(رولر سنگ جید) و طب سوزنی صورت برای بهتر شدن کیفیت نتایج میکرونیدلینگ، کمک بگیرید.

آیا میکرونیدلینگ خانگی درد دارد؟ آیا پوست دچار عفونت می شود؟

همیشه این را به خاطر داشته باشید که میکرونیدلینگ خانگی به معنای سوزن زدن به پوست است، پس اینکه بگوییم استفاده از درمارولر دردی ندارد، حقیقت نیست.

میزان درد به شدت درمان بستگی دارد. وقتی که درمان شدید باشد و از سوزن های بلندتر استفاده شود، احتمال خونریزی نیز وجود دارد. وقتی که پوست جراحتی دارد باید به خوبی از آن مراقبت شود تا دچار عفونت نشود. به همین خاطر است که متخصصین توصیه می کنند، بعد از میکرونیدلینگ از محصولات موضعی اسیدی و تحریک کننده نباید استفاده شود. همینطور بهتر است بعد از هر بار استفاده از درمارولر آن را به خوبی تمیز کنید تا پوست تحریک و دچار عفونت نشود.

با اینکه متخصصین استفاده از میکرونیدلینگ را مفید می دانند و می گویند باعث بهبود خطوط و چین و چروک و جای جوش می شود، باید این را بدانید که همه کاندید خوبی برای این درمان نیستند.

افرادی که روزاسه دارند معمولا برای انجام میکرونیدلینگ مناسب نیستند. همچنین افرادی که روی پوست جوش فعال دارند، بهتر است با میکرونیدلینگ درمان نشوند چون احتمال تشدید جوش صورن وجود دارد. علاوه بر موارد گفته شده، افرادی که پوست بسیار نازک و حساسی دارند باید از انجام میکرونیدلینگ اجتناب کنند.

آیا به نتایج درمارولر متعهد هستید؟

نتایج میکرونیدلینگ خانگی شاید شبیه به میکرونیدلینگ حرفه ای نباشد ولی اگر تمایل داشته باشید می توانید این درمان را به روتین مراقبت پوستی خود اضافه کنید ولی قبل از آن جوانب احتیاط را رعایت کنید و در این زمینه پرس و جو کنید.

عکس قبل و بعد میکرونیدلینگ
عکس قبل و بعد میکرونیدلینگ صورت

تاثیر میکرونیدلینگ به عمق نفوذ سوزن ها بستگی دارد. علاوه بر آن قبل از استفاده از درمارولر، احتیاط را در مقوله اول به خاطر داشته باشید و این را بدانید که تکرار درمان نیز اهمیت زیادی دارد. استفاده بلندمدت از درمارولر نتایج خوبی را به همراه دارد ولی این نتایج بین افراد مختلف متفاوت خواهد بود. بهبود پوست نیازمند صبر زیاد و جلسات متعدد درمان است. اگر تجربه ای در زمینه استفاده از درمارولر خانگی دارید، تجربه خود را با ما و دوستان خود در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام