نکات مهم در تزریق چربی به صورت، سینه و باسن

تزریق چربی چه کمکی به شما می­کند؟

تا به حال شده چربی ناخواسته ای در قسمتی از بدن تان وجود داشته باشد که آرزو می کردید کاش می توانستید به قسمت دیگری از بدنتان انتقال دهید؟ خوب حالا می توانید به آرزویتان برسید. شما با تکنولوژی امروز می توانید چربی های بدنتان را از قسمتی به قسمت دیگر منتقل کنید.

برای مثال، اگر دوست دارید که باسنی گرد داشته باشید می توانید از چربی بدنتان استفاده کرده و ظاهری طبیعی تر به باسن خود ببخشید. حتی اگر برای رسیدن به نتایج دل خواه تان ایمپلنت لازم است تزریق چربی باعث ایجاد نمای بهتری می شود و مانع از مشخص بودن ایمپلنت در زیر پوست می گردد. به همین دلیل، جراحان اغلب اوقات از چربی برای بزرگ کردن سینه نیز استفاده می کنند.

جابه جا کردن چربی، شکل یک ناحیه از بدن را بهبود می بخشد و حجم قسمت دیگر را افزایش می دهد. اما اگر نمی خواهید انحنای های بدن تان را کاهش دهید می توان فقط مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق را بر داشت.

روش تزریق چربی

قدم اول: آماده کردن بیمار- داروی بیهوشی به بیمار تزریق می شود.

قدم دوم: برداشت چربی- چربی از نیمه ی پایین بدن برای مثال از شکم، ران ها، باسن و داخل زانو گرفته می شود.

قدم سوم: آماده سازی چربی – چربی را داخل سانتریفیوژ قرار می دهند تا سلول های چربی جداسازی گردند

قدم چهارم: تزریق چربی  پزشک، چربی گرفته شده را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

برای آشنایی بیشتر با روش تزریق چربی و مراحل آن به مقاله زیر مراجعه نمایید.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت می تواند در درمان موارد زیر کمک کند:

 • چین و چروک صورت
 • گونه های گود افتاده
 • خط خنده
 • لب نازک

اگر چین و چروکی همانند خط خنده و خطوط پنجه کلاغی در صورت خود دارید، چربی را می توان از شکم، ران و دیگر قسمت های بدن گرفت و به صورت تزریق کرد. جای جوش یا زخم یا فرو رفتگی روی صورت، لب و گونه را نیز می توان با تزریق چربی درمان کرد. جراح حتی می تواند از چربی گرفته شده از بدنتان برای پر کردن خطوط خنده میان بینی، دهان و چین و چروک پیشانی تان استفاده کند.

مزایای تزریق چربی برای از بین بردن خطوط خنده

 • روشی برای از بین بردن گودی زیر چشم
 • انجام عمل بسیار سریع بوده و دوران نقاهت کوتاهی دارد.
 • سلول های چربی تزریق شده، به وجود آمدن نشانه های پیری را به تاخیر می اندازند.
 • نتایج طبیعی می باشند.

پروتز گونه با تزریق چربی به صورت

فرو رفتگی های صورت را می توان به تزریق چربی به گونه بهبود بخشید. با استفاده از عمل لیپوساکشن چربی طبیعی از بدن شما گرفته می شود آن را پاک سازی می کنند و برای تزریق به گونه ی شما به منظور حجم دادن به آن، و ایجاد چهره ای جوان تر آماده می شود. یکی از مزایای چربی به عنوان پر کننده این است که توسط بدن پس زده نمی شود.

در مقاله زیر، با سایر مواد برای پروتز گونه آشنا شوید:

نکاتی درباره ی دوران نقاهت و عوارض تزریق چربی به صورت

 • سوزش و تورم بعد از تزریق چربی به گونه مشاهده می شود که بعد از پنج تا ده روز ناپدید می شود.
 • استفاده از کمپرس یخ برای کم کردن ورم کمک می کند.
 • افراد می توانند بعد از چهل و هشت ساعت به انجام کارهای روزمره ی خود برگردند.
 • بسته به نوع لیپوساکشن ممکن است دوران نقاهت طولانی تری نیاز باشد.

افراد مناسب برای تزریق چربی گونه

افراد مناسب برای پروتز گونه با تزریق چربی کسانی می باشند که گونه های فرو رفته یا افتاده ای دارند که در نتیجه ی از بین رفتن بافت گونه معمولا به دلایل ارثی یا افزایش سن به وجود می آید. هم چنین این روش می تواند برای افرادی که بافت اطراف استخوان گونه ی خود را به دلایل مشکلات مادر زادی یا تصادف از دست داده اند روشی ایده آل است.

تزریق چربی در گونه، برای افرادی با مشکل متابولسیم لیپید ماهیچه یا انعقاد خون، بیماری های شدید مزمن و عفونت زیاد دارند توصیه نمی شود. هم چنین افراد بسیار لاغر که چربی برای تزریق ندارند نیز برای این کار مناسب نیستند.

خطوط چشمگیر در اطراف دهان یکی از اولین نشانه های پیری می باشند. خط خنده در دو طرف صورت، اطراف دهان و بینی دیده میشود. با عمیق تر شدن این خطوط صورت نیز پیرتر نشان داده می شود. پیوند چربی اتولوگ یک روش تقریبا جدید می باشد که اگر به درستی انجام شود تاثیر طولانی تری نیز خواهد داشت. تزریق چربی برای خط خنده بیشتر از قسمت های دیگر صورت کاربرد دارد.

این روش شامل انتقال چربی از یک قسمت از بدن به قسمت دیگری از بدن است و وقتی برای خط خنده استفاده می شود چربی مستقیما روی خطوط صورت تزریق می شود. نتیجه ای که حاصل می شود، عبارت است از کاهش خطوط خنده و ایجاد ظاهری جوان تر.

مردان و زنان می توانند برای از بین بردن خط خنده ی خود پیوند چربی اتولوگ انجام دهند. هر کسی که خطوط عمیق دارد در سلامت کامل به سر می برد و خواستار ظاهری جوان تر و شاداب تر می باشد کاندید مناسبی برای انجام این کار است. این عمل معمولا برای افراد مسن تر می باشد.

این روش می تواند خطوط خنده را پر کرده و حالت چهره افراد را از غمگینی و ناراحتی خارج کند. افراد معمولا پس از تزریق چربی، چندین سال جوان تر به نظر می رسند. اگر چربی مورد نیاز در جای درست و به مقدار لازم تزریق شود نتایج طولانی تر و طبیعی تری هم خواهد داشت.

کسانی که در دهه 30 زندگی شان می باشند ممکن است تزریق چربی برای خط خنده را یک عمل زیبایی مفید تلقی کنند. حدودا در همین سن و سال ها است که خط ها شروع به عمیق تر شدن می کنند. افراد جوان تر و کسانی که در پایان این دوره ی سنی می باشند نیاز به تزریق چربی به مقدار زیاد ندارند.

بهتر است چنین افرادی از پر کننده های مصنوعی مانند ژل ها استفاده کنند. استفاده از ژل برای خطوط سطحی گزینه ی مناسب تری است. تزریق ژل نیز معمولا کاربرد زیادی داشته و برای بهبود چین و چروک و خطوط عمیق پیشنهاد می شود. خط های عمیق تر و گسترده تر با چربی بهتر اصلاح می شوند.

با این که تزریق چربی یک روش نسبتا جدید است، موثر بودن آن ثابت شده است. بعد از انجام چندباره تزریق چربی، نتایج آن می تواند دائمی شود. پس این روش مخصوصا برای کسانی که به دنبال نتایج طولانی و طبیعی هستند، کاملا ارزش بررسی را دارد.

تزریق چربی به لب

بعضی از افراد از بدو تولد لب های نازکی داشته اند. این مسئله می تواند از منظر زیبایی شناختی یک مشکل به حساب بیاید. مواد مصنوعی زیادی تحت عنوان ژل وجود دارند که می توانند شش تا دوازده ماه وضعیت لب ها را بهبود ببخشند و بعد از این مدت از بین می روند و همچنین امکان واکنش بدن نسبت به این ژل ها وجود دارد.

از آنجاییکه، چربی از بدن خود فرد دریافت می شود، در نتیجه امکان واکنش بدن نسبت به آن نیز به مراتب پایین تر است. بنابراین، افزایش حجم لب با استفاده از تزریق چربی در لب بعنوان راه حلی با ماندگاری طولانی تر و نتایج طبیعی توصیه می شود. در مشاوره با پزشک، درباره ی مقدار چربی ای که باید تزریق شود و محلی که از آن برداشته می شود تصمیم گیری می شود. حدود سی درصد چربی تزریق شده بعد از چهار ماه از بین می رود. بنابراین چربی بیشتری تزریق می شود تا نتایج دلخواه حاصل شود.

تزریق چربی برای افزایش حجم سینه

افزایش حجم سینه با استفاده از تزریق چربی همراه با لیپوساکشن انجام می شود و چربی از قسمتی از بدن گرفته شده و به سینه اضافه می شود. این روش یک گزینه ی مناسب برای خانم هایی است که به دنبال افزایش حجم به مقدار نسبتا کم و نتایج طبیعی تر هستند.

اگر به دنبال افزایش سایز سینه به مقدار متوسط هستید، کاندید مناسبی برای تزریق چربی می باشید. اما سینه های شما بایستی در عین حال شکل زیبا و پوست خوب هم داشته باشند. اگر پوست خوبی ندارید، سینه های تان افتاده است یا به دنبال بزرگ کردن سینه به مقداز زیاد می باشید، تزریق چربی برای افزایش حجم آن روش مناسبی نیست. مشکلی که در بزرگ کردن سینه، فقط با تزریق چربی، وجود دارد این است که مقداری از حجم بعد از مدتی از بین میرود.

آشنایی با روش ایمپلنت سینه در مقاله زیر:

ترمیم شکل سینه پس از ایمپلنت سینه

اگر می خواهید سینه تان را با استفاده از ایمپلنت سینه خوش فرم کنید، تزریق چربی می تواند مفید باشد. اگر بعد از بزرگ کردن پستان با کمک ایمپلنت نا هماهنگی هایی مشاهده شد، با این روش می توانید تقارن و هماهنگی میان پستان ها را بهبود بخشید.

بازسازی سینه با تزریق چربی در سینه

اگر سینه ی خود را به دلیل عمل لامپکتومی برای سرطان سینه از دست داده اید. تزریق چربی سینه می تواند روش موثری برای پرکردن این فرو رفتگی باشد. پیوند چربی همچنین یک گزینه برای بازسازی کل سینه پس از ماستکتومی است. با این حال، برای رسیدن به حجم کافی سینه، این عمل معمولا یک فرایند چند مرحله ای است که نیاز به حداقل دو تا چهار جلسه تزریق چربی دارد.

تزریق چربی به سینه برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که افتادگی شدید سینه دارند
 • تقارن و هماهنگی در سینه های شان وجود ندارد.
 • کسانی که می خواهند به سینه های شان جوانی و شادابی ببخشند
 • کسانی که به دنبال افزایش سایز سینه شان به مقدار یک یا دو سایز هستند.
 • کسانی که به دنبال زیبا سازی سینه بدون ایجاد جای زخم یا اسکار هستند
 • کسانی که می خواهند از چربی اضافی در بعضی نواحی در همان عمل خلاص شوند
 • کسانی که هیچ گونه مواد خارجی در داخل بدنشان نمی خواهند
 • کسانی که به دنبال دوران نقاهت سریع تری می باشند

تزریق چربی اتولوگ برای افرادی که ایمپلنت سینه انجام داده اند

هرچند بسیاری از افراد لاغر ممکن است چربی لازم برای افزایش حجم سینه با کمک تزریق چربی را نداشته باشند، اما می توانند برای تزریق به نواحی که ایمپلنت از زیر پوست مشخص است، به مقدار کافی چربی داشته باشند. با اینکار می توان به عمل ایمپلنت سینه شکل و ظاهری طبیعی تر داد. چراکه در صورت کاهش وزن، شاید مشخص باشد که ایمپلنت سینه انجام داده اید.

آیا باید بعد از عمل لباس مخصوص بپوشم؟

بعد از عمل تزریق چربی به سینه، بعضی از پزشکان، سوتین های مخصوص تجویز می کنند. هرچند باید بعد از عمل لیپوساکشن گن های مخصوص برای قسمت هایی که چربی از آن گرفته شده است، به تن کنید.

برای آشنایی با لیپوساکشن، مقاله زیر را مطالعه نمایید:

تزریق چربی در باسن برای بزرگ کردن باسن

آیا شما آرزو داشتید که باسن گردتر، تو پرتر و بالاتر داشتید؟ پیوند چربی یکی از پیشرفته ترین روش هاست که برای شما این امکان را فرآهم می کند که حجم یک قسمت از بدن تان را کاهش دهید و به قسمت دیگر اضافه کنید. با استفاده از عمل لیپوساکشن ما می توان بافت های چربی را از یک قسمت بدن مانند شکم یا ران گرفته و به باسن، برای گرد کردن و بزرگ کردن آن، تزریق کرد. حتی اگر برای رسیدن به نتایج دل خواه تان ایمپلنت لازم است می توان در کنار آن تزریق چربی نیز به کار برد تا در نتیجه ایمپلنت از زیر پوست مشاهده نشود.

اگر باسن شما افتادگی و شلی پوست پیدا کرده، اگر حجم و گردی خود را از دست داده است یا احساس می کنید خیلی پهن و صاف است، لیفت برزیلی می تواند حجم از بین رفته را باز گردانده و به باسن و اطراف ران شما شکل دهد. باسن شما گرد و نرم خواهد شد.

آشنایی با روش جراحی لیفت باسن در مقاله زیر:

عمل تزریق چربی به باسن چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن و پیوند چربی را می توان در کلینیک های زیبایی و تحت بیهوشی انجام داد. در عمل لیپوساکشن برش بر روی بخشی از بدن که قرار است چربی از آن گرفته شود انجام شده و سرنگی که به آن کانولا می گویند در بدن قرار داده می شود. دستگاه مکش متصل به کانولا به آرامی چربی مورد نظر را از زیر پوست خارج می کند. سپس چربی آماده سازی شده و با استفاده از سرنگ ریز به باسن تزریق می شود. از آن جایی که بافت خود بدن استفاده می شود، نگرانی ای در رابطه با عفونت و واکنش به آن وجود ندارد. نیاز به برش طولانی نیز در این روش نیست و می توان برش ها را با نخ بخیه های جذبی به هم دوخت که جای زخم کمتری به جا بگذارد.

بعد از تزریق چربی باسن چه مراقبت هایی باید صورت بگیرد؟

در هفته ی اول باید در نشستن بسیار احتیاط کنید. به طور کلی پیشنهاد می شود تا دو هفته از فشار آوردن به باسن تان خودداری کنید. می توانید یک یا دو هفته بعد یا به طور کلی تا هنگامی که احساس راحتی کردید به کار خود بازگردید. ورم، سوزش و درد در محل هایی که چربی از آن ها برداشته شده است وجود خواهد داشت و جای سوزن تزریق نیز دیده خواهد شد. ورم تا سه ماه طول می کشد که کاملا از بین برود، اما به شما گن های مخصوصی داده می شود تا ورم را به حداقل برسانید.

 از انجام فعالیت های شدید، چهار تا شش هفته خودداری کنید.

زیبایی کلینیکی

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

تناسب اندام