چگونه چاق شویم؟ معرفی مواد غذایی چاق کننده

هشت راه حل طبیعی برای افزایش وزن

آیا شما کاهش وزن داشته اید و می خواهید بدانید که چگونه به صورت طبیعی وزن اضافه کنید؟ افزایش کالری در رژیم غذایی بهترین روش برای افزایش وزن به طور طبیعی است. احتمالا دوست دارید با حفظ تناسب اندام و سالم ماندن کمی چاق شوید. برای افزایش وزن به طور طبیعی باید برخی از عادات خود را در زندگی تغییر دهید و وعده های غذایی بیشتری را در زندگی روزمره خود بگنجانید.

البته توجه داشته باشید که اگر در مدت زمان کوتاهی وزن زیادی از دست داده اید، باید با پزشک مشورت کنید. زیرا این اتفاق ممکن است نشانه ای از بیماری باشد که در حال حاضر به آن مبتلا هستید و موجب کاهش وزن شما شده است.

در این مقاله می خواهیم به معرفی هشت ماده غذایی برای افزایش وزن به طور طبیعی و بدون خطر بپردازیم.

نان گندم کامل

نان گندم برای چاقی

خوردن نان گندم سبوس دار یک روش فوق العاده و آسان برای افزایش وزن می باشد. سبوس موجود در نان گندم کامل نقش بسیار موئری در افزایش وزن در رژیم غذایی شما می تواند داشته باشد. این نان ها شامل کربوهیدرات های پیچیده می باشند که باعث افزایش وزن می شوند. نان گندم سبوس دار مواد مغذی کافی و مقدار کالری لازم برای یک وعده صبحانه ی سالم را دارد. هم چنین نان سبوس دار حاوی مواد معدنی و فیبر بالایی است که در نان های سفید معمولی وجود ندارد.

شیر

خوردن شیر برای چاقی

شیر منبع غنی از ویتامین آ و د است. برای افزایش وزن خود بهتر است شیر پر چرب را جایگزین شیر کم چرب کنید. شیر پر چرب دارای کالری بالاتری نسبت به شیر کم چرب می باشد. شیر هم چنین منبع ویتامین ها و مواد مغذی دیگر است که بسیار برای بدن مفید هستند.

چربی ها و روغن های سالم بخورید.

روغن های سالم

روغن های مفید و سالم مانند آووکادو، روغن زیتون و انواع آجیل دارای مقدار زیادی کالری و مواد مغذی است و همچنین سرشار از چربی های مفید برای بدن می باشند. تخمه های کدو تنبل و گل آفتاب گردان دارای مقدار زیادی کالری و هم چنین چربی های مفید هستند که سطح کلسترول خوب خون شما را افزایش می دهد.

غذاهای پر کالری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

خشکبار و چاقی

سعی کنید پنیر های پرچرب را به غذای خود اضافه کنید. مقداری عسل و کره ی بادام زمینی را به وعده اوتمیل صبحانه خود اضافه کنید. یکی دیگر از غذاهای پر کالری میوه های خشک مانند کشمش، زرد آلو خشک و انجیر خشک است. این مواد غذایی شامل مقدار زیادی کالری می باشند و مطمئنا می توانند به شما در افزایش کالری بدن شما کمک کنند.

آجیل و کره ی بادام زمینی

چاق شدن با آجیل

هنگامی که صحبت از افزایش وزن می شود، استفاده از آجیل می تواند گزینه مناسبی برای یک میان وعده سالم و مغذی باشد. آجیل ها سرشار از چربی و مواد مغذی می باشند. با مصرف منظم آجیل ها شما می توانید به افزایش وزن سالمی دست یابید. هم چنین، آجیل های خشک شده و خام می توانند مزایای سلامتی بیشتری را برای شما داشته باشند.

هم چنین کره ی انواع آجیل مانند کره بادام زمینی، کره بادام و … بدون شکر اضافه یا روغن هیدروژنه می تواند به افزایش وزن شما کمک کنند.

گوشت قرمز بخورید.

چاق شدن با گوشت قرمز

خوردن گوشت قرمز یک روش بسیار موثر برای افزایش وزن است، زیرا گوشت قرمز حاوی مقدار زیادی کلسترول می باشد و کار شما را در افزایش وزن آسان می کند. از طرف دیگر گوشت حاوی مقدار زیادی پروتئین و آهن نیز می باشد. برای یک رژیم سالم به منظور افزایش وزن شما می توانید مقداری روغن زیتون را بر روی گوشت قرمز بریزید و آن را در فر بپزید. علاوه بر آن این غذا منبع خوبی از چربی است.

نوشیدنی های کالری دار بنوشید.

نوشیدنی های کالری دار

گاهی اوقات این اتفاق می افتد که شما تمام روز را در حال خوردن هستید، اما مقدار کالری لازم مناسب برای افزایش وزن را به طور کامل دریافت نمی کنید. بنابراین، اگر مقداری از کالری مورد نیاز بدنتان را باز طریق مایعات به بدن وارد کنید، هیچوقت به اندازه یک غذا احساس سیری نمی کنید. برای مثال می توانید به جای نوشیدن نوشیدنی هایی مانند سودا که حاوی مواد مغذی نیستند از اسموتی، آب میوه و حتی دوغ بنوشید چرا که این نوشیدنی ها حاوی کالری و مواد مغذی مناسب هستند.

میوه های متنوع و شیرین بخورید.

میوه های چاق کننده

استفاده از قندهای طبیعی یک روش طبیعی و سالم برای افزایش وزن است. انواع میوه ها و همچنین میوه های گرمسیری مانند آناناس، انبه، موز و پاپایا منبع بسیار خوبی از قند طبیعی هستند و همچنین می توانند به شما در افزایش وزن طبیعی و بی خطر کمک کنند. این نوع میوه ها حاوی مقدار کمی قند طبیعی می باشند و بلافاصله به شما انرژی می بخشند. می توانید با مخلوط کردن آن ها با یکدیگر یک اسموتی خوشمزه برای میان وعده های خود درست کنید.

از آن جایی که افزایش وزن به روش طبیعی مهم تر از افزایش وزن به روش های ناسالم است. اکنون می دانید که چگونه می توانید وزن تان را به صورت طبیعی افزایش دهید و راه حلش را می دانید. این روش ها به شما کمک می کنند بی خطر و به آسانی چاق شوید.

تناسب اندام

مقاله تصادفی

تغذیه

مراقبت های زیبایی

زیبایی کلینیکی