هایفو لاغری؛ مزایا، عوارض و مراقبت های بعد از آن

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

ندارد 

دوره نقاهت

ندارد

روش پیکرتراشی با هایفو روشی بی خطر و بدون جراحی برای از بین بردن چربی های موضعی است که در آن از امواج اولتراسونیک استفاده می شود. امواج التراسونیک بدون تاثیر بر روی رگ ها، اعصاب یا بافت های بدن، سلول های چربی را هدف قرار می دهد و چربی آزاد شده از طریق سیستم لنفاوی از بدن خارج می شود.

هایفو لاغری چیست؟

لاغری با هایفو، در واقع استفاده از امواج اولتراسونیک متمرکز شده برای لیپولیز (چربی سوزی) چربی های موضعی است. پس در نتیجه، این کاربرد هایفو را می توان در دسته درمان های لیپولیز یا چربی سوزی قرار داد. لاغری با هایفو، روشی جایگزین برای افرادی است که به دنبال کاهش سلول های چربی اضافی، بدون عمل جراحی هستند. اما توجه داشته باشید که این روش، درمانی برای چاقی یا کاهش وزن نیست.

لاغری با هایفو، بر لاغری شکم مخصوصا پس از زایمان، قسمت داخلی و خارجی ران ها، بازوها و پهلوها (چربی اضافی دور کمر) تمرکز دارد. در واقع دستگاه های هایفو تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و با کارتریج های مختلف می توان کاربری دستگاه را عوض کرد. در هایفو لاغری از کارتریج 9 تا 13 میلیمتری استفاده می شود که مخصوص بدن است و قادر است انرژی التراسوند را به لایه چربی برساند و سلول های چربی را تخریب کند.

این روش امواج متمرکز اولتراسونیک را جهت تجزیه گزینشی یا لیپولیز سلول های چربی در نواحی خاصی به کار می برد و در عین حال از لایه های خارجی پوست، اعصاب و عروق خونی محافظت می کند. این روش به کاهش سایز و چربی ها موثر است. درمان عموما در اغلب افراد بدون درد توصیف شده است. مستقیما پس از درمان فرد قادر به انجام فعالیتهای عادی خود خواهد بود. نتایج این درمان به تدریج طی چند هفته نتایج مشاهده می شوند.

کاربرد هایفو برای لیفت و افزایش استحکام پوست:

برندهای دستگاه هایفو لاغری

Ultrashape

دستگاه UltraShape به عنوان اولین راه حل اثبات شده غیر تهاجمی برای پیکرتراشی با امواج اولتراسوند به بازار عرضه شده است که هدف آن حذف سلولهای چربی اضافی از شکم و ران ها بدون عمل جراحی است.

 Ultraformer

در صورتی که قصد انجام لاغری با هایفو را دارید، اطلاعات زیر به شما اطلاعات عمومی درباره چگونگی این روش خواهد داد. در صورتی که جواب سوالات خود را دریافت نکردید سوالات خود را از پزشک متخصص بپرسید.

 

مراحل هایفو لاغری چگونه است؟

لاغری با هایفو

مشاوره اولیه

بررسی دلایل شما برای انجام درمان لاغری با هایفو قبل از شروع درمان بسیار مهم است. قبل از شروع درمان اطمینان حاصل کنید که این درمان می تواند شما را به خواسته هایتان برساند. برای مشخص شدن این که این درمان هیچ گونه ضرری برای شما ندارد، سوابق پزشکی و دارویی شما باید به طور دقیق برای پزشک شرح داده شود. در آخر از شما خواسته شود فرم رضایتنامه ای را امضاء کنید، بدین معنی که با مزایا و عوارض این روش آشنا شده اید.

پزشک نکات و دستورالعمل های ویژه ای برای قبل از مراجعه برای شروع درمان به شما ارائه می دهد. این نکات ممکن است شامل اجتناب از مصرف آسپرین یا هر داروی ضد التهاب غیر استروئیدی دیگر برای چند هفته قبل از درمان باشد. ممکن است پزشک برای مقایسه نتیجه درمان عکسی از قبل و بعد درمان از شما بیاندازد.

بیهوشی

برای انجام لاغری با هایفو به هیچ نوع بیهوشی یا بی حسی نیاز نیست.

روش هایفو لاغری

قبل از شروع درمان پزشک علامت گذاری هایی در ناحیه درمان یا هدف انجام می دهد و ژل مخصوص التراسوند بر روی پوست مالیده می شود. این ژل به حرکت آسانتر هندپیس بر روی پوست و همچنین انتقال بهتر امواج التراسوند به زیر پوست کمک می کند. سپس او هندپیس را بر روی ناحیه مورد نظر به آهستگی حرکت می دهد و پالس های کوتاه انرژی اولتراسونیک یا فراصوت متمرکز را به داخل چربی منتقل می کند.

هایفو لاغری بدون اینکه بر عروق خونی، اعصاب و یا سایر بافت های پیوندی تاثیری بگذارد و یا آسیبی به پوست برساند، سلول های چربی را تجزیه می کند. با تکرار این فرآیند، دستگاه یک لایه از بافت چربی زیر پوست را تخریب می کند.

طی تابش امواج اولتراسونیک، غشاء سلولهای چربی تخریب شده و محتویات سلول های چربی، که به عنوان "تری گلیسرید" شناخته می شود، در مایع بین سلولی پخش می شود و سپس این مایع از طریق سیستم های عروقی (رگ ها) و لنفاوی به کبد انتقال می یابد. هنگامی که چربی ها در کبد هستند، هیچ تمایزی بین چربی که حاصل از تخریب سلول ها است و چربی که از غذای مصرفی منشا گرفته وجود ندارد و هر دو از طریق مکانیسم های طبیعی بدن از کبد پاکسازی می شوند.

طول درمان

زمان درمان به تعداد نواحی تحت درمان بستگی دارد اما معمولا بین 45 دقیقه تا یک و نیم ساعت زمان می برد.

نتایج

نتایج معمولا طی چند دو تا سه ماه با پاکسازی بقایای چربی توسط بدن به تدریج پدیدار می شوند.

تکرار درمان

معمولا به نظر می رسد یک جلسه درمانی به ازای هر ناحیه نتایج رضایت بخشی ایجاد کند، هر چند ممکن است برخی افراد تمایل به تکرار درمان داشته باشند.

فرم دهی بدن با هایفو، درمانی برای چاقی یا کاهش وزن نیست.

اگرچه نتایج خوب به دست آمده با این روش همراه با رژیم معقول و ورزش می تواند دائمی باشد، اما برخی افراد ممکن است در آینده نیاز به تکرار درمان برای حفظ نتایج و یا دستیابی به نتایج مطلوب داشته باشند.

حتما بخوانید:

دوره نقاهت لاغری با هایفو چقدر است؟

شما می توانید پس از درمان مستقیما به فعالیت های روزمره خود بازگردید و هیچ استراحتی نیاز نخواهید داشت.

آیا با هایفو لاغری می توان وزن کم کرد؟

هدف اصلی این درمان کاهش چربی های موضعی و فرم دهی به بدن است. این درمان جایگزینی برای رژیم غذایی مناسب و ورزش نیست، پس نمی تواند منجر به کاهش وزن قابل ملاحظه ای شود.

عوارض لاغری با هایفو چیست؟

این درمان توسط اغلب افراد بدون درد توصیف می شود و هیچ درد یا احساس ناراحتی پس از درمان گزارش نشده است. فقط احساس سوزش خفیف و یا گرمی طی درمان گزارش شده است.

عوارض لاغری با هایفو، تا به امروز بسیارکم گزارش شده است، اگرچه کبودی به ندرت اتفاق می افتد، اما در صورتی وقوع، بسیار خفیف خواهد بود، مقداری قرمزی و ورم خفیف برای یک دوره کوتاه مدت پس از درمان ممکن است مشاهده شود. عوارض جانبی احتمالی دیگر که نادر است، ظاهر تاول مانند در ناحیه تحت درمان است، که باید طی 1 تا 2 روز التیام یابد.

به طور کلی هایفو درمانی روشی بی خطر، موثر و غیرتهاجمی در نظر گرفته می شود.

مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری چیست؟

پس از هایفو لاغری، پیروی دقیق از توصیه ها و انجام کلیه مراقبت های بعد از هایفو برای لاغری، که توسط پزشک به شما پیشنهاد می شود، برای کمک به نتایج درمان و کاهش خطر عوارض بسیار مهم است.

توصیه های پس از هایفو لاغری می توانند شامل این موارد باشند:

 • مقدار کالری دریافتی را برای چهار روز پس از درمان منفی نگه دارید تا اطمینان یابید انرژی چربی رها شده به وسیله این درمان به طور صحیح توسط بدن مصرف و متابولیزه می گردد.
 • غذاهای دارای کالری منفی غذاهایی هستند که خودشان مقدار کمی کالری دارند، اما بدن برای هضم آنها به مصرف مقدار کالری بسیار بیشتری نیاز دارد. برای مثال کرفس، کلم، خیار، گوجه فرنگی، ریواس، توت ها و غیره...
 • نگهداری رژیم کم چربی و کم کربوهیدرات برای دو هفته پس از درمان
 • از تمرین شدید برای دو هفته پس از درمان اجتناب نمایید.
 • در صورتی که درد شدید داشتید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

حتما بخوانید:

آیا لاغری با هایفو برای شما مناسب است؟

زنانی که باردارند یا در دوره شیردهی هستند، کاندیدای مناسبی برای این درمان نیستند.

نواحی از بدن که دارای تتو یا خال های بزرگ است نیز نمی توانند تحت هایفو لاغری قرار گیرند.

در صورت داشتن شرایط و بیماری های زیر نیز برای انجام درمان فرم دهی بدن با اولتراسونیک مناسب نیستید:

 

 • بیماری قلبی
 • کلسترول بالا
 • افرادی که دستگاه ضربان‌ساز دارند.
 • داشتن بیماریهای کبدی یا لوزالمعده.
 • وجود اسکار، فتق، یا مشکلات پوستی در ناحیه ای که نیاز به درمان دارد.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند.
 • افراد دارای هموفیلی (اختلال در انعقاد خون)
 • HIV مثبت
 • افرادی که در معرض ارگانوفسفات ها، علف کش ها و حشره کش ها هستند.
 • از آنجا که این روش با هدف درمان نواحی چربی دار انجام می شود، پزشکان از نواحی استخوانی طی درمان اجتناب می کنند.

نواحی دارای توده چربی زیاد ممکن است برای درمان فرم دهی بدن با اولتراسونیک مناسب نباشند، در این مورد ممکن است لیپوساکشن توصیه شود.