لیزرتراپی مو چقدر برای رشد مو تاثیر گذار است؟

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

ندارد 

دوره نقاهت

ندارد

لیزرهای کم توان برای بهبود ضخامت مو و پرپشت کردن مو مؤثر هستند و می توان از آن ها به همراه داروهای درمان طاسی و رشد موی زنان و مردان استفاده کرد.

درمان ریزش مو با لیزر کم توان در سراسر اروپا و ایالات متحده آمریکا به عنوان درمانی مؤثر برای اکثر فرم­های ریزش مو، از جمله الگوی طاسی مردانه و زنانه، شناخته شده است.

اگر چه برخی مطالعات نشان داده­اند که استفاده از لیزر کم توان در بهبود ضخامت مو و پرپشت کردن مو به تنهایی مؤثر است، این روش اغلب با محصولات اثبات شده درمان طاسی و رشد مجدد مو، برای درمان ریزش مو ترکیب می­شود. تکرار هفتگی درمان، تقریبا برای 6 ماه و بسته به میزان ریزش مو مورد نیاز است.

به­ طور معمول به شما برای دستیابی به بهترین نتیجه، محصولات مراقبت از مو و رشد مجدد مو برای استفاده در خانه همراه با لیزر درمانی داده می­شود.

لیزرتراپی مو چیست؟

تاریخچه درمان­های طاسی که شامل برخی فرم های جراحی نمی­شود را می­توان به اختصار بیان کرد. قبل از اواخر دهه 1980 هیچ روشی برای درمان طاسی وجود نداشت و تمامی درمان­ها عملا در روغن مار خلاصه می­شد. پس از آن ماینوکسیدیل (که در انگلستان Regaine نامیده می­شد) و بعد از آن فیناستراید به بازار عرضه شد که این محصولات از ریزش مو جلوگیری می کنند و در برخی موارد باعث رشد موی جدید می­شوند.

ژن ها در بیشتر طاسی­ها و ریزش مو در زنان و مردان نقش دارند. ممکن است طاسی را از پدر یا مادر خود به ارث برده باشید. چون ژن طاسی به تنهایی از مادر انتقال نمی­یابد. با یک نگاه سریع به پدران و پسران می­توان این باور غلط را نقض کرد. در حال حاضر طیف گسترده­ای از روش ها از روش های سنتی کاشت مو تا دستگاه­های لیزر درمانی ریزش مو (به صورت دستگاه شانه دستی خانگی و سالنی) در بازار عرضه می شود که ادعا می­کنند راه حل ریزش مو هستند.

اگرچه برخی مطالعات نشان داده­اند که استفاده از لیزر کم توان در بهبود ضخامت مو و پرپشت کردن مو به تنهایی مؤثر است، اغلب این روش با محصولات اثبات شده درمان طاسی و رشد مجدد مو، برای درمان ریزش مو ترکیب می­ شود. در حال حاضر درمان ریزش مو با لیزر کم توان در سراسر اروپا و ایالات متحده به عنوان یک درمان مؤثر برای انواع ریزش مو، از جمله الگوی طاسی مردانه و زنانه شناخته شده است.

این درمان مناسب برای افرادی است که موهای آنها در مرحله کم پشتی مو است. اگر در نظر دارید درمان ریزش مو با لیزر انجام دهید، اطلاعات زیر می ­تواند به شما اطلاعات عمومی درمورد این روش بدهد. نتیجه درمان ریزش مو با لیزر بستگی به شرایط بیمار و پزشک دارد. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر سوالات خود را از پزشک بپرسید.

مراحل درمان ریزش مو با لیزر چگونه است؟

در اولین جلسه مشاوره با پزشک باید انتظارات خود را از درمان ریزش مو با لیزر به طور واضح توضیح دهید. پزشک با انجام آزمون های مورد نیاز مشخص می کند که آیا این روش برای شما مناسب است و آیا  می­تواند نتایج دلخواه شما را بدست بیاورد یا خیر. قبل از تصمیم گیری برای شروع درمان، مطمئن شوید با تمامی جوانب درمان آشنا شده اید و می توانید تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

قبل از شروع درمان با لیزر، سوابق پزشکی شما بررسی می شود تا مشخص شود این درمان برای شما کاملا بی خطر است. در این مرحله از شما خواسته می ­شود تا فرم رضایت­نامه ­ای را امضا کنید، به این معنی که شما از مزایا و خطرات این روش مطلع هستید. برخی پزشکان برای مقایسه نتیجه درمان از مراجعین خود عکس می گیرند.

در طول درمان، دستگاه لیزر روی سر شما قرار می­ گیرد. هود لیزر یک دستگاه استاتیک است که تعدادی دایود لیزری دارد و تقریبا شبیه هودهای خشک کننده در آرایشگاه ­های زنانه است. دایودها طول موج و فرکانس مشخصی از نور کم توان را به سطح فولیکول­ های مو انتقال می ­دهند. درمان ریزش مو با لیزر روشی بدون درد است و هر جلسه حدود 25 دقیقه طول می­ کشد.

تعداد جلسات لیزرتراپی مو، بصورت هفتگی تقریبا برای 6 ماه و بسته به میزان ریزش مو مورد نیاز است. همچنین، زمانی که تحت درمان با لیزر هستید، معمولا برای دستیابی به بهترین نتیجه، استفاده از محصولات مخصوص مراقبت از مو و داروهای رشد مو برای استفاده در خانه تجویز می کنند.

عوارض لیزرتراپی مو چیست؟

درمان ریزش مو با لیزر کم توان موضوع تحقیق و توسعه بسیاری از محققان در طی سال­ها بوده و مطابق با استانداردهای اروپایی و استانداردهای آمریکایی FDA از روش­ های بی خطر محسوب می ­شود. این روش کاملا بدون درد و عوارض جانبی است.