همه چیز درباره لاغری با کویتیشن

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

ندارد 

دوره نقاهت

ندارد

کویتیشن لاغری روشی نوین و جایگزینی برای لیپوساکشن است که از امواج اولتراسونیک برای چربی سوزی موضعی استفاده می کند. نام های دیگر این روش که برای کانتورینگ بدن استفاده می شود، اولتراسوند کویتیشن، کَوی لیپو، اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن است. انرژی التراسونیک با نفوذ به سلول های چربی، چربی های اضافی را به طور طبیعی از بدن دفع می کند. از این روش می توان برای بیشتر نواحی بدن استفاده کرد.

کویتیشن چیست؟

در راستای افزایش تقاضا برای گزینه های غیرجراحی جایگزین لیپوساکشن، اکنون گزینه های زیادی برای فرم دهی بدن و لاغری موضعی معرفی شده است. این روش های درمانی از دستگاه هایی استفاده می کنند که هوای سرد، انرژی رادیوفرکانسی و یا حتی پرتو لیزر آزاد می کنند تا  شما را از شر چربی های موضعی راحت کنند.

کویتیشن که به نام اولتراسوند کویتیشن، کَوی لیپو، اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می شود یکی از جدیدترین روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. اولتراسونیک کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول های چربی به اسید های چرب که راحت تر از بدن دفع می شوند، استفاده می کند.

اگر اندامی سفت تر و خوش فرم تر می خواهید این روش می تواند برای شما مناسب باشد. این روش به چندین جلسه ی درمانی نیاز دارد که طی آن مناطق دارای چربی موضعی با امواج فراصوت با فرکانس پایین مورد هدف قرار می گیرند.

نواحی شکمی، بازوها، ران ها، باسن و نواحی اطراف چانه را می توان با این امواج فراصوت با فرکانس پایین مورد هدف قرار داد. این امواج به پوست نفوذ می کنند و حباب هایی در اطراف چربی ها ایجاد می کنند. سپس این حباب ها می ترکند و بدن به طور طبیعی این اسیدهای چرب را با مجاری ادرار و سیستم لنفاوی خارج می کنند. طرفداران اولتراسونیک کویتیشن می گویند که این تکنولوژی پوست را بدون درد و دوران نقاهت، سفت می کند.

کویتیشن روشی برای کاهش وزن نیست!

اولتراسونیک کویتیشن روشی برای لاغری موضعی است. بدین معنا که شما متوجه کاهش سایز خواهید شد، نه کاهش وزن! به عبارت دیگر تاثیر از بین بردن چربی این روش همانند لیپوساکشن نیست، اما به شما کمک می کند پهلوها یا بازو هایتان را لاغر کنید. به طور کلی، لاغری موضعی برای کسانی مناسب است که فقط می خواهند نواحی کوچکی از بدن شان را سفت و صاف کنند.

آیا کویتیشن لاغری واقعا موثر است؟

بله، روش حذف چربی با اولتراسونیک کویتیشن نتایج واقعی و قابل اندازه گیری برای شما فراهم می کند. شما قادر خواهید بود با متر یا به آسانی با نگاه کردن در آینه متوجه شوید که چقدر کاهش سایز داشته اید.

با این حال به خاطر داشته باشید که این روش فقط روی مناطق خاصی تاثیر گذار است و شما نتایج را یک شبه نخواهید دید. صبور باشید، زیرا بهترین نتایج خود را بعد از چند هفته یا چند ماه پس از درمان خواهید دید.

نتایج این روش هم چنین به عواملی مانند پیشینه ی سلامت و ویژگی های منحصر به فرد بستگی دارد. این عوامل نه تنها بر روی نتایج تاثیر می گذرد، بلکه بر روی ماندگاری اثر نیز موثر است. ممکن است بعد از یک جلسه شاهد تغییرات باشید. هر چند اغلب افراد برای رسیدن به نتایج دلخواه به چندین جلسه درمان نیازمندند.

لاغری با کویتیشن برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین راه برای دانستن اینکه کاندید مناسبی برای این روش کانتورینگ و لاغری هستید یا نه، مشاوره با پزشک است. در ابتدا باید به بررسی گزینه های یک کاندیدای خوب پرداخت:

  • اگر شما چاقی مفرط دارید، این روش برای شما موثر نخواهد بود. فرد ایده آل برای دریافت این درمان دارای ناحیه یا نواحی خاصی در بدنش است که چربی های موضعی کمی دارد و مایل به کاهش آنها است.
  • افرادی که مشکلات خون ریزی دارند، نباید این درمان را انجام دهند.
  • ابتلا به برخی بیماری ها مانند بیماری های قلبی-عروقی یا کبدی بدین معناست که شما کاندید مناسبی برای این روش فرم دهی و لاغری نیستید.
  • اگر در دوران شیردهی یا بارداری هستید، از انجام این درمان خودداری کنید.
  • هم چنین وجود ایمپلنت های پزشکی در بدنتان شما را از انجام این روش منع می کند. این ایمپلنت ها شامل کاشت حلزونی، دستگاه ضربان ساز قلب و غیره می باشد.
  • با توجه به احتمال آسیب دیدن متابولیک در فرآیند کویتیشن، افراد مبتلا به دیابت باید از انجام این درمان خودداری کنند.

تعهد به پروسه درمان

کاهش وزن و سایز با کویتیشن به آسانی قدم گذاشتن در مطب و انجام شدن درمان بر روی شما نیست. شما باید نسبت به انجام برخی نکات متعهد باشید تا نتایج خوبی کسب کنید.

این تعهدات شامل خوردن غذای سالم، نوشیدن آب زیاد و ورزش منظم قبل و بعد درمان است. بسیار مهم است که مراجعین حداقل 1.5 لیتر آب، قبل و بعد از درمان با اولتراسونیک کویتیشن بنوشند. با نوشیدن آب زیاد، بدن اسید های چرب حاصل از چربی ها را راحت تر دفع می کند.

احتمالاً توصیه شود حداقل یک روز قبل از درمان رژیم کم کالری و کم کربوهیدرات داشته باشید چراکه باعث بهتر سوزاندن اسیدهای چرب در طول درمان و بعد از آن خواهد شد.

 برای هزینه درمان کویتیشن آماده باشید

بسیار حائز اهمیت است که به خاطر هزینه، جلسات درمانی خود را قطع نکنید. اگر کلینیک های ارزان تر را انتخاب می کنید، توجه داشته باشید که شاید به نتایج دلخواه نرسید. هرچقدر پول بدهید (به احتمال زیاد) همان مقدار هم آش خواهید خورد.

هم چنین مطمئن شوید که هزینه ی درمان در روند درمانی شما اختلال ایجاد نمی کند. بودجه چند جلسه ی درمان خود را تهیه کنید تا وضعیت مالی مانع از رسیدن شما به اهداف تان نشود.

یک کلینیک خوب پیدا کنید

مطمئن شوید بهترین کلینیک را انتخاب کرده اید، نه فقط کلینیکی که قیمت کمتری دارد. به دنبال رضایت مشتریان باشید. یک وقت مشاوره برای ملاقات با کارمندان و پرسیدن سوال تعیین کنید.

بدانید که انتظار چه چیزی را باید داشته باشید

روش اولتراسونیک کویتیشن سلول های چربی شما را خالی می کند. این روش قادر به از بین بردن سلول های چربی همانند لیپوساکشن نیست. از بعضی جهات این ویژگی خوب محسوب می شود. در روش لیپوساکشن، بدن شما به تولید چربی ادامه خواهد دارد. از آن جایی که بدن نمی تواند چربی را در سلول های تخریب شده ذخیره کند، ممکن است با ذخیره چربی در نواحی جدیدی از بدن تان روبه رو شوید. چربی تقریبا همیشه باز می گردد اما حداقل با کویتیشن در نواحی که انتظارش را ندارید، ظاهر نمی شود.

برای این که ماندگاری نتایج را طولانی تر کنید، به رژیم غذایی عالی و ورزش منظم احتیاج دارید. اگر میزان کالری دریافتی شما از مقدار چربی سوزی بدن تان بیشتر باشد، شاهد بازگشت چربی های خود خواهید بود.

برای دستیابی به بهترین نتیجه، اغلب افراد به 10 تا 12 درمان نیاز دارند، اما بسیاری تنها پس از 5 درمان، شاهد کاهش 5 سانتی متری سایز خود خواهند شد. هر جلسه درمانی حدود 30 تا 50 دقیقه طول می کشد.

زمانی را برای درمان رزرو کنید

در اولین جلسه درمانی، تکنیسین ها نواحی را که می خواهید با استفاده از امواج اولتراسونیک بر روی آن ها تمرکز کنید مورد هدف قرار خواهند داد. از آن جایی که این درمان روشی غیر تهاجمی است، دوران نقاهت ندارد. در این صورت شما می توانید بلافاصله به انجام کارهای روزمره تان بپردازید.

امواج اولتراسوند به داخل پوست شما نفوذ کرده و حباب هایی در نزدیکی ذخایر چربی شما تشکیل می دهد. با ترکیدن این حباب ها، ذخایر چربی از بین می رود. سیستم طبیعی دفع ضایعات بدن، یک بار برای همیشه شما را از شر اسید های چرب خلاص می کند.

مقایسه ی اولتراسونیک کویتیشن با دیگر روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی

تفاوت اصلی میان اولتراسونیک کویتیشن و دیگر روش های فرم دهی بدن این است که مکانیزم سوزاندن چربی بر اساس امواج فراصوت است. هرچند ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که این روش را از دیگر روش ها متمایز می سازد.

دانستن تفاوت های بین اولتراسونیک کویتیشن با دیگر روش های لاغری موضعی و فرم دهی بدن به شما کمک می کند که بر اساس فرم بدن، بازدهی زمانی و بودجه تان بهترین نتیجه را بگیرید.

لیزر لیپولیز

تفاوت اصلی میان لیزر لیپولیز و کویتیشن این است که درمان با لیزر لیپوساکشن که معمولا چند ساعت طول می کشد، سلول های چربی را قبل از این که توسط کنولا تخلیه شوند می سوزاند. لیزر لیپولیز بسیار شبیه به لیپوساکشن سنتی است و معمولا به بیهوشی و دوران نقاهت نیاز دارد. از طرف دیگر، کویتیشن هزینه ی کمتری نسیت به لیزر لیپوساکشن دارد.

کرایولیپولیز یا کول اسکاپتینگ

وقتی به کول اسکاپتینگ فکر می کنید احتمالا تکنیسینی را مجسم می کنید که با هوای سرد چربی ها را از بین می برد. با استفاده از تکنولوژی کرایولیپولیز، دستگاه کول اسکالپتینگ دمای سلول های چربی را تا 4 درجه ی سانتی گراد کاهش می دهند که آن ها را کریستالی می کند و به بدن اجازه می دهد تا به طور طبیعی آن ها از بدن خارج کند.

کول اسکاپتینگ یکی از روش های کانتورینگ بدن است که تحقیقات زیادی حول آن انجام گرفته و ثابت شده است که اثر بخشی آن بسیار بالاتر از اولتراسونیک کویتیشن می باشد. هر دو روش راحت، غیر تهاجمی و بدون درد هستند.

پیکرتراشی با لیزر اسکالپشور

نوع دیگری از روش های پیکر تراشی، اسکالپشور است که از لیزر 1060 نانومتری برای هدف قرار دادن بافت های چربی و گرمادهی به آنها تا دمای 42 تا 47 درجه ی سانتی گراد استفاده می کند. این کار به یکپارچگی سلول های چربی آسیب می رساند که باعث می شود به طور طبیعی از طریق سیستم لنفاوی بدن دفع شوند. برای دستیابی به بهترین نتایج به چندین جلسه درمان نیاز است.

لیپوساکشن ویزر

با این که کویتیشن اغلب با لیپوساکشن ویزر مقایسه می شود، هر دوی آنها از تکنولوژی فراصورت استفاده می کنند. ویزر به لوله های قدیمی کانولا برای حذف سلول های چربی به طور فیزیکی نیاز دارد. در نتیجه ویزر ممکن است باعث ایجاد زخم، ورم و کبودی زیادی شود.

پیکر تراشی با جراحی

روش هایی برای کاهش چربی از طریق جراحی وجود دارد. یک نمونه از روش های پیکر تراشی با جراحی، آتنیکس است که از دستگاه های لیپوساکشن با کمک آب برای خارج کردن چربی استفاده می کند. سپس این چربی ها توسط لوله های کانولا به بیرون مکیده می شود.

همینطور روش sono bello که از دستگاه های لیپوساکشن قدرتی همراه با لوله ی کانولا استفاده می کند. این روش های پیکر تراشی همانند روش سنتی لیپوساکشن یا جراحی ابدومینوپلاستی تهاجمی نمی باشند، اما همچنان از روش های جراحی سنتی برای خلاصی از چربی ها استفاده می کنند. این روش بیماران را نسبتا سریع تر، معمولا بعد از یک جلسه به نتیجه می رسانند. اما این روش نیز دارای عوارض جانبی بیشتر و دوران نقاهت طولانی تری نسبت به کویتیشن می باشند.

کولد لیزر زرونا

این روش پیکر تراشی غیر جراحی دارای مجوز FDA آمریکا بوده و از لیزر سرد برای تبدیل چربی ها به ذرات ریز و پایدار در نواحی تحت درمان استفاده می کند. این روش را می توان به عنوان ترکیبی از درمان کول اسکاپتینگ و لیزر لیپوساکشن در نظر گرفت. برای رسیدن به بهترین نتیجه، بیماران به شش جلسه ی درمانی بیست دقیقه ای و بی درد نیاز دارند.

از معایب درمان با زرونا این است که دوران ریکاوری باید همراه با رژیم جدی و ورزش همراه باشد. در غیر این صورت نتایج آن به اندازه دیگر روش های پیکر تراشی ماندگاری ندارد.