هر چیزی که باید در مورد کاشت مو بدون جراحی بدانید

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

ندارد 

دوره نقاهت

ندارد

کاشت مو به روش غیر جراحی روشی نیمه دائمی برای پر پشت کردن موها است و 8 تا 12 هفته طول می کشد تا موها بر روی سر قرارداده شوند. اگر روش قراردهی موها به خوبی انجام گیرد، انتظار می رود موهای کاشته شده تا حدود 3 سال دوام داشته باشند.

ریزش مو می تواند اثرات روانشناختی ویرانگری روی یک فرد داشته باشد. روش های قدیمی چون کلاه گیس و یا اکستنشن مو از مواردی است که برای بازسازی موهای از دست رفته مان استفاده می شود. امروزه پیشرفت تکنولوژی، روش های برتری مثل کاشت مو به روش غیرجراحی را بوجود آورده است. سیستم های جایگزینی مو همگی دست ساز هستند و به همین خاطر بین 8 تا 12 هفته طول می کشد تا قراردادن نهایی صورت گیرد. اگر جایگزینی به خوبی انجام گیرد، انتظار می رود حدود 3 سال دوام داشته باشند.

کاشت مو بدون جراحی

تاریخچه درمان های طاسی که شامل برخی فرم های جراحی نمی شود را می توان به اختصار بیان کرد. قبل از اواخر دهه 1980 هیچ روشی برای درمان طاسی وجود نداشت و تمامی درمان ها عملا در روغن مار خلاصه می شد. پس از آن ماینوکسیدیل (که در انگلستان Regaine نامیده می­شد) و بعد از آن فیناستراید به بازار عرضه شد که این محصولات از ریزش مو جلوگیری می کنند و در برخی موارد باعث رشد موی جدید می شوند.

ژن ها در بیشتر طاسی ها و ریزش مو در زنان و مردان نقش دارند. ممکن است طاسی را از پدر یا مادر خود به ارث برده باشید. چون ژن طاسی به تنهایی از مادر انتقال نمی­یابد. با یک نگاه سریع به پدران و پسران می توان این باور غلط را نقض کرد. در حال حاضر طیف گسترده ای از روش ها از روش های سنتی کاشت مو تا دستگاه های لیزر درمانی ریزش مو (به صورت دستگاه شانه دستی خانگی) در بازار عرضه می شود که ادعا می کنند راه حل ریزش مو هستند.

روش های قدیمی چون کلاه گیس و یا اکستنشن مو از مواردی است که برای بازسازی موهای از دست رفته مان استفاده می شود.

برای زنان مبتلا به ریزش مو که نیاز به پوشش کامل دارند و یا کسانی که از ریزش مو به دلیل درمان های پزشکی (مانند شیمی درمانی و غیره) رنج می برند، امروزه جایگزینی بسیار آسان و سبک تر از کلاه گیس های سنگین وجود دارد که روش اتصال نیمه دائمی است.

این وسیله با یک توری غیر قابل مشاهده روی خط طبیعی مو قرار می گیرد که بسیار نازک بوده و 100 درصد موی طبیعی به آن متصل شده است. می توانید با این روش موهای خود را به عقب جمع کنید و یا دم اسبی ببندید که موهایتان کاملا طبیعی به نظر برسند. اگر شما در نظر دارید کاشت مو به روشی غیر از جراحی انجام دهید، اطلاعات زیر درک ابتدایی به شما داده ولی به تمامی سؤالات شما پاسخ نمی دهد، زیرا این روش بستگی به شرایط بیمار و پزشک دارد. سوالات خود را از یک پزشک بپرسید.

درطول روش درمانی کاشت مو بدون جراحی چه رخ می دهد؟

در اولین مشاوره با پزشک باید انتظارات خود را از روش درمان کاشت مو به طور واضح بیان کنید. سپس پزشک به شما می گوید که آیا این روش برای شما مناسب است و آیا می تواند نتایج دلخواه شما را بدست آورد یا خیر. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات لازم را کسب کرده اید تا بتوانید تصمیم گیری درستی درباره این روش داشته باشید.

پزشک بایستی سوابق پزشکی شما را بگیرد تا مطمئن شود منعی برای دریافت این درمان برای شما وجود ندارد. در این مرحله، از شما خواسته می شود تا فرم رضایت نامه را مبنی بر این که از مزایا و خطرات این روش اطلاع دارید، امضا کنید. ممکن است پزشک از ناحیه تحت درمان عکسی از قبل و بعد درمان برای مقایسه بیاندازد.

در ملاقات بعدی با پزشک یا بلافاصله بعد از مشاوره درمان، اگر راضی به انجام این درمان باشید، پزشک مرحله طراحیِ درمان کاشت مو را شروع خواهد کرد. این مرحله، مرحله ای است که جزئیاتی همچون رنگ مو و تایپ پوستی مشخص می شوند تا محصول متناسب با فرد ساخته شود.

سیستم های کاشت مو همه دست سازند و بنابراین بین 8 تا 12 هفته تا قراردادن نهایی، طول می کشد. همچنین، مدت زمان انجام این روش 2 ساعت خواهد بود. در این مرحله، موی کاشته شده به طور حرفه­ای کوتاه می­شود تا با استایل و بلندی موهایتان مطابقت داشته باشند و با موهایتان مخلوط می شود که درنهایت ظاهر غیر قابل تشخیصی داشته باشد.

انجام برخی اقدامات و نگهداری از این نوع کاشت مو بصورت یکبار در هفته طی 3 تا 4 هفته ضروری خواهد بود. بدین ترتیب که موهای کاشته شده، برداشته، تمیز و مجدداً متصل می شوند. این کار تقریباً 1 ساعت زمان می برد و تجربه ی خوشایندی است و بیشتر شبیه رفتن به آرایشگاه است!

عوارض جانبی و ریسک ها

هیچ­گونه عوارض جانبی در مورد کسانی که کاشت مو غیرجراحی دارند، گزارش نشده است.

چه کسی می تواند این درمان را برایتان انجام دهد؟

طراحی و نصب مو توسط متخصصان کاشت مو انجام می ­شود.

جمع بندی

ریزش مو ممکن است دارای اثرات روانشناختی ویرانگری روی فرد به خصوص زنان داشته باشد و سبب پایین آمدن میزان اعتماد به نفس در آنها شده و آنها را از زندگی اجتماعی خود دور می سازد. بسیاری از کلاه گیس­ها، قطعات مو و روش های کاشت مو در بازار به منظور راه حلی برای ریزش مو ارائه می شود.

اما، با این حال بسیاری از آنها غیرطبیعی هستند زیرا قادر به ایجاد خط موی واقعی نمی­باشند. در حال حاضر، با پیشرفت تکنولوژی، روش های غیرجراحی کاشت مو وجود دارد که غیرقابل تشخیص از موی طبیعی هستند. چراکه پایه موی کاشته شده کاملا به پوست سر چسبیده و به نظر می رسد که موها دقیقا از پوست سر می رویند و منجر به ایجاد یک خط موی طبیعی و واقعی می­شود.

این روش دارای قابلیت هماهنگی با استایل مو، رنگ، ضخامت و بافت موی طبیعی شماست و با شنا کردن و دوش گرفتن تطبیق پذیر است. این روش راه حلی موثر و غیرتهاجمی برای ریزش مو می باشد.