استفاده از دستگاه LPG یا اندرمولوژی برای لاغری موضعی و سلولیت

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

ندارد 

دوره نقاهت

ندارد

اندرمولوژی روشی برای درمان سلولیت است که توسط یک شرکت فرانسه ساخته شده است. این روش در واقع نوعی ماساژ برای رفع سلولیت است. گفته می شود ماساژ دادن نواحی دارای سلولیت به افزایش گردش خون و بهبود سلولیت ها کمک می کند.

سلولیت به صورت گودی هایی روی سطح پوست مشابه پوست پرتقالی ظاهر می شود که روی ران ها و باسن در بسیاری از زنان یافت می شود. سلولیت بخاطر کشیدگی ساختار طبیعی پوست طی بزرگ شدن سلول های چربی، ایجاد می گردد و همچنین گمان می رود که گردش خون و گردش لنفاوی ضعیف نیز بر ایجاد سلولیت تاثیرگذار است.

درمان سلولیت پا با اندرمولوژی

انواع درمان سلولیت تا حد زیادی ناموفق بوده اند، زیرا اکثر این روش ها فقط ظاهر سلولیت را هدف قرار می دهند. سلولیت به صورت فرورفتگی روی سطح پوست، که گاهی اوقات به پوست پرتغال تشبیه می شود، ظاهر می گردد. سلولیت به وسیله تغییرات سلولهای چربی در لایه چربی زیرپوست ایجاد می شود.

اندرمولوژی روشی برای درمان سلولیت است که توسط شرکت LPG فرانسه در سال 1990 ساخته شده است. این روش در واقع نوعی ماساژ برای رفع سلولیت است.

سازمان غذا و داروی آمریکا ادعای کاهش سایز موقتی بدن در نواحی دارای سلولیت، پس از انجام اندرمولوژی را تایید کرده است. به عبارت ساده، افرادی که برای درمان سلولیت، اندرمولوژی  انجام داده اند، بدنشان چند سانتی متر کاهش سایز داشته است. هر چند این تاثیر موقتی است.

اگرچه از بین بردن سلولیت ران با دستگاه اندرمولوژی عموما در زنان انجام گرفته است، اما شواهدی وجود دارد که در مردان نیز نتایج مثبتی برای رفع چربی برخی نواحی بدن از قبیل چربی پهلوها و بافت شل قفسه سینه نشان داده است.

در صورتی که که اندرمولوژی را به عنوان درمان در نظر دارید، اطلاعات زیر به شما درک اولیه ای از این روش خواهد داد. این بخش نمی تواند همه سوالات شما را پاسخ دهد، چرا که تا حد زیادی به بیمار و پزشک بستگی دارد. لطفا سوالات خود را از یک پزشک بپرسید.

از بین بردن سلولیت ران با دستگاه اندرمولوژی چگونه انجام می شود؟

 اندرمولوژی  روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که شامل استفاده از یک وسیله موتور دار با دو غلتک قابل تنظیم و مکش کنترل شده است. پوست به آرامی تحت عملکرد مداوم غلتک ها جمع و باز می شود. بافت پوست و زیر پوست صاف شده و ظاهر سلولیت را کاهش می دهد.

در نتیجه این عمل، گردش خون افزایش یافته و باعث تغذیه سلولهای خونی زیر پوست می شود. در عین حال، سموم و مایعات اضافی نیز از بین می روند. همچنین ادعا شده است که این عمل باعث تحریک تولید کلاژن می گردد.

سایر مزایای این درمان شامل کاهش گرفتگی ها و دردهای جزئی ماهیچه می باشد.

سایر دستگاه های عرضه شده در درمان سلولیت نیز ادعا دارند که بر اساس ماساژ مکشی و گردش روی پوست (یا غلتیدن روی پوست) عمل می کنند.

مراحل اندرمولوژی بعنوان روش از بین بردن سلولیت چگونه است؟

بحث های دقیق درباره دلایل شما برای درخواست این درمان قبل از شروع بسیار مهم است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این درمان می تواند نتایج دلخواهتان را به شما ارائه دهد و شما را به آنچه بعد از درمان انتظار دارید برساند. اینکه آیا نوع درستی از دستگاه را برای درمان نوع ویژه سلولیت خود انتخاب کرده اید، و اینکه این درمان در سایر بیماران تا چه حد موفق بوده است، نیز ارزش بررسی دارد. پزشک شما باید قادر به پاسخگویی تمامی این پرسشها باشد.

سوابق پزشکی نیز برای اطمینان از اینکه هیچ مانعی جهت انجام این درمان برای شما وجود ندارد، باید بررسی شود. ممکن است از شما خواسته شود فرم رضایتنامه ای مبنی بر درک مزایا و عوارض همراه با اندرمولوژی را امضاء کنید.

روش از بین بردن سلولیت

روش انجام این درمان بسته به نوع دستگاه به کار رفته متفاوت است اما اندرمولوژی، معمولا به روش زیر انجام می شود:

در طول هر جلسه، فرد یک لباس مخصوص می پوشد. پوست با سر دستگاه مکیده می شود. درمان با تمرکز بر نواحی دارای سلولیت انجام می گیرد، اما زمانی نیز به سایر نواحی بدن برای تحریک گردش خون و حذف سموم و مایعات از بدن صرف می شود.

جلسات درمانی معمولا دو بار در هفته توصیه می شوند و تقریبا به مدت 35 دقیقه طول می کشد.

چند جلسه اندرمولوژی برای رفع سلولیت لازم است؟

معمولا باید در طول 5 تا 6 جلسه درمان تغییرات را مشاهده کنید. اما تعداد متوسط درمان های توصیه شده 14 درمان است. پس از آن جلسات شارژ ماهیانه برای حفظ نتایج توصیه می شود.

اندرمولوژی نیاز به هیچ زمان استراحتی نداشته و فرد می تواند بلافاصله پس از هر جلسه به کار و فعالیت های روزانه خود بازگردد.

عوارض اندرمولوژی چیست؟

برای برخی افراد عملکرد دستگاه اندرمولوژی تا حد کمی ناراحت کننده است، اما دردناک نیست.

گاهی اوقات در ناحیه درمان شده خطر کبود شدگی خفیف پوست نیز وجود دارد.

اغلب بیماران پس از ماساژ درمانی عمیق، احساس آرامش و افزایش انرژی را گزارش کرده اند. از آنجا که سیستم لنفاوی به وسیله این روش تحریک می شود، نوشیدن هر روز حداقل دو لیتر آب در طول درمان برای موفقیت درمانتان بسیار مهم است تا به حذف سموم که به خاطر این روش انتشار یافته اند، کمک کند.

آیا ماساژ سلولیت توسط اندرمولوژی برای شما مناسب است؟

تا زمانی که فرد از سلامتی عمومی برخوردار باشد و در ناحیه درمان بیماری پوستی یا عفونت نداشته باشد، دلایل پزشکی کمی برای منع درمان در افراد وجود خواهد داشت.

اگرچه هیچ شواهدی مبنی بر مضر بودن اندرمولوژی برای زنان باردار وجود ندارد، اما معمولا توصیه می شود برای آغاز درمان سلولیت تا پس از زایمان صبر کنید. 

خلاصه ای از توصیه ها برای درمان سلولیت با ماساژ

به نظر می رسد اندرمولوژی واقعا اثر داشته باشد. علاوه بر این، اندرمولوژی به وسیله سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، که یکی از سختگیرانه ترین استانداردهای علمی در جهان را دارد، تایید شده است. FDA به تولید کنندگان اندرمولوژی اجازه ادعای کاهش موقتی ظاهر سلولیت در بدن را داده است.

لطفا توجه کنید که اندرمولوژی، درمان دائمی نبوده و به منظور حفظ نتایج، معمولا به درمان های مداوم ماهانه نیاز خواهد بود.

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

5:06

درمان واریس پا با آر اف

زیبانوس

4046 بازدید

0:55

توضیح درباره انواع بوتاکس

دکتر مریم دریانی

1308 بازدید

تجربیات کاربران

من قبلا توی کلینیک دیگه ای برای موهای زائد بدنم ليزر انجام داده بودم که به صورت ترکیبی با دستگاه هایSHR، دايود و...

با سلام. من حدود یک سال پیش شروع به انجام لیزر موهای زائد در یک‌سری از نواحی بدنم کردم و هشت جلسه از روند درمان...

ليزر خيلی خوبه ديگه واسه هميشه از شر موهای زائد راحت ميشی من الان ٤ جلسه هست دارم ميرم ليزر کل بدن واقعااااا...

من مورخ بیست و شش اردیبهشت سال نود وهفت، تقریبا به مدت یک سال پیش عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی پیش دکتر محسنیان...