آنچه که باید در مورد لیفت گردن بدانید

نیاز به جراحی

دارد

نیاز به بیهوشی

بیهوشی عمومی یا موضعی + مسکن 

دوره نقاهت

1 تا 2 هفته

جراحی لیفت گردن روشی است که برای لیفت و کشیدن پوست و ماهیچه های گردن انجام می شود. این عمل جراحی گردنی صاف و زیبا و در عین حال جوانتر به شما می بخشد.

جراحی لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن روشی است که برای لیفت و کشیدن پوست و ماهیچه های گردن انجام می شود. در پزشکی این درمان را پلاتیسما پلاستی می نامند. جراحی لیفت گردن پوست صاف تر و خوش فرم تری در گردن ایجاد می کند، بنابراین ظاهری جوانتر به شما می بخشد. معولا عمل لیفت گردن همراه با سایر جراحی های صورت مانند لیفت صورت یا لیفت ابرو انجام می شود. در ادامه مقاله خلاصه ای از چگونگی انجام لیفت گردن همراه با معایب و مزایای آن آورده شده است.

مزایای لیفت گردن

در بسیاری از افراد اولین علائم پیری ممکن است در اطراف صورت و گردن ظاهر می شود. با افزایش سن پوست اطراف فک و گردن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و شل و افتاده می شود و چین و چروک ها ظاهر می شوند. جراحی لیفت گردن می تواند این مشکلات را برطرف کرده و فک و گردنی جوانتر و زیباتر برای شما به ارمغان آورد. بنابراین از مزایای لیفت گردن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود ظاهر پوست گردن
 • سفت کردن پوست شل گردن
 • حذف چربی اضافی گردن
 • کاهش چین و چروک و خطوط موجود در گردن
 • سفت کردن و جوانسازی گردن
 • درمان گردن بوقلمونی شکل

لیفت گردن

روش جراحی لیفت گردن

برای انجام جراحی لیفت گردن، جراح باید پوست و بافت نرم گردن را تنظیم و مجددا تغییر وضعیت دهد. معمولا از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافه گردن استفاده می شود. به طور کلی این عمل جراحی نسبتا ساده است که حدود دو تا چهار ساعت طول می کشد. طول عمل جراحی نیز به این بستگی دارد که آیا شما تحت عمل جراحی دیگری قرار می گیرید یا خیر. بیشتر اوقات این عمل با عمل لیفت صورت انجام می شود. دو تکنیک اصلی لیفت گردن به شرح زیر است:

 • پلاتیسماپلاستی
 • سرویکوپلاستی

در جلسه مشاوره جراحی لیفت گردن چه انتظاری باید داشت؟

اگر فکر می کنید روش لیفت گردن مناسب شماست، قدم بعدی مشاوره لیفت گردن با یکی از جراحان پلاستیک و زیبایی است. این فرصتی برای شما خواهد بود تا با جراحی بسیار ماهر و با تجربه در مورد این روش صحبت کنید. به طور کلی مشاوره بین 15 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید. در طی این مشاوره، شما درباره نگرانی هایی که درباره ظاهر گردن و مشکلات آن صحبت خواهید کرد. جراح با دقت به شما گوش می دهد و سپس گردن شما را معاینه می کند. او همچنین سؤالات مهمی در مورد تاریخچه پزشکی شما خواهد پرسید. این سوالات برای ارزیابی و تشخیص این است که آیا شما مناسب برای عمل جراحی هستید یا خیر. از جمله سوالاتی که ممکن است در روز مشاوره لیفت گردن از شما پرسیده شود، به شرح زیر است:

 • آیا در حال حاضر بیماری خاصی دارید؟
 • آیا قبلا بیماری خاصی داشته اید؟
 • آیا در گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفته اید؟
 • در حال حاضر چه داروهایی از جمله داروهای بدون نسخه و گیاهی مصرف می کنید؟
 • چقدر الکل می نوشید؟
 • آیا سیگار می کشید؟
 • آیا حساسیتی دارید؟

هنگامی که در مورد نتایج مورد نظر خود از عمل لیفت گردن صحبت می کنید، بسیار مهم است که تا حد امکان با جراح خود راحت باشید. به این دلیل که آنچه را که می خواهید برای جراح خود مشخص کنید تا او بتواند به درک بهتری از اهداف شما برسد. این کار همچنین باعث می شود که شما از نتایج نهایی جراحی لیفت گردن رضایت داشته باشید. بعضی مواقع ممکن است که روش های دیگری برای شما مناسب تر باشد. جراح سایر گزینه های درمانی را به شما پیشنهاد می دهد و در رابطه با آن ها با شما صحبت می کند.

در هنگام مشاوره لیفت گردن چه سؤالاتی باید بپرسید؟

قبل از عمل باید همه جوانب این جراحی را در نظر بگیرید و اطلاعات کامل را کسب کنید. اگر در مورد هر بخشی از عمل لیفت گردن سؤال دارید، جلسه مشاوره بهترین زمان برای مطرح کردن این سؤالات است. جراح شما خوشحال خواهد شد که به هر گونه سؤالی که دارید پاسخ دهد. هیچ سؤالی احمقانه نیست! برای کمک به شما، ما چندین سؤال را جمع آوری کرده ایم که ممکن است بخواهید از پزشک خود بپرسید:

 • آیا لیفت گردن برای من مناسب است؟
 • آیا با لیفت گردن اهداف من قابل دستیابی است؟
 • آیا می توانم عکس های قبل و بعد مربوط به جراحی های لیفت گردنی که تا کنون که انجام داده اید را ببینم؟
 • برای به دست آوردن نتایج مورد نظر من، از چه روش های دیگری می توانم بهره مند شوم؟
 • آیا جای بخیه ها آشکار خواهند بود؟
 • دوره بهبودی چقدر است؟
 • بعد از عمل چقدر باید استراحت کنم؟
 • آیا بعد از عمل درد خواهم داشت؟

چرا افراد تصمیم به انجام لیفت گردن می گیرند؟

برای بسیاری افراد پذیرفتن تأثیرات پیری بر ظاهرشان دشوار است. برخی از اولین علائم بارز پیری می تواند در اطراف ناحیه فک و گردن به صورت شلی پوست و چین و چروک ظاهر شود. در نتیجه این علائم باعث می شود فرد پیرتر از آنچه که هست احساس می کند. اگرشما هم در این مورد نگرانی دارید، می توانید به انجام لیفت گردن فکر کنید. کاندیدای لیفت گردن احساس می کنند که ظاهر گردن آنها باعث می شود که خسته و پیر به نظر برسند. لیفت گردن می تواند به جوانسازی گردن کمک کند تا فرد جوان تر و شاداب تر به نظر برسد.

شلی و افتادگی گردن

بهترین کاندیدا برای لیفت گردن چه کسانی هستند؟

برای کسب بهترین نتیجه، کاندیدای ایده آل لیفت گردن افرادی هستند که دارای مشخصه های مناسبی هستند که با جراحی زیبایی گردن قابل بهبود است. مشخصه هایی که لیفت گردن می تواند آنرا برطرف کند عبارتند از:

 • پوست شل و افتاده اطراف گلو.
 • چین و چروک گردن.
 • غبغب (چربی یا پوست اضافی در زیر چانه).
 • چربی یا پوست اضافی گردن.
 • گردن بوقلمونی که عارضه ای شایع است، داشته باشد.

علاوه بر این، بهترین کاندیدای جراحی پلاستیک گردن مشخصات زیر را دارند:

خاصیت ارتجاعی خوب پوست

در حالت ایده آل، بیماران باید پوستی داشته باشند که به خوبی کشیده شود و در موقعیت جدید خود قرار گیرد. اگر پوست خیلی سفت یا خیلی نازک باشد ممکن است پس از برش و اصلاح مجدد، دوباره به حالت قبل خود برگردد.

برخورداری از سلامت جسمانی خوب

برخورداری از سلامت عمومی خوب قبل از هر عمل جراحی ضروری است. بیماری جدی پزشکی، BMI بالا و سیگار کشیدن همه می توانند خطر بروز عوارض را افزایش دهند. بنابراین، کاندیدای جراحی زیبایی گردن باید حداقل 6 هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنند. همچنین جراح به بیماران توصیه می کند که قبل از عمل به وزنی ثابت و مناسب برسند.

لیفت گردن برای چه افرادی مناسب نیست؟

از آنجا که لیفت گردن فقط پوست و ماهیچه های گردن را تنظیم می کند، پس فقط پوست اضافی یا شل اطراف گردن را بهبود می بخشد. این جراحی قادر به بهبودی سایر علائم پیری صورت مانند افتادگی پوست، چین و چروک پیشانی یا گونه ها نیست. اگر در صورت خود با این گونه موارد نیز دست و پنجه نرم می کنید، می توانید با جراح پلاستیک خود صحبت کنید تا ببینید چه روش های دیگری ممکن است برای شما مناسب باشد. در اکثر مواقع جراح می تواند همزمان با لیفت گردن، جراحی های دیگری نیز انجام دهد. برخی از این جراحی ها عبارتند از:

جراحی لیفت صورت: این جراحی منجر به صاف شدن و کشیده شدن پوست صورت می شود. لیفت صورت به روشی کمترتهاجمی که لیفت با نخ نامیده می شود نیز امکان پذیر است که نسبت به جراحی ریتیدکتومی دوام کمی دارد.

جراحی لیفت ابرو: با لیفت ابرو، چین و چروک های پیشانی کاهش می یابد و ابروها در موقعیتی بالاتر قرار می گیرند.

جراحی بلفاروپلاستی یا لیفت پلک: این روش، افتادگی پلک ها، پف و کیسه های چربی دور چشم را برطرف می کند.

مراحل انجام عمل لیفت گردن چگونه است؟

تحت عمل لیفت گردن قرار گرفتن ممکن است مضطرب کننده باشد مخصوصا اگر با مراحل عمل آشنا نباشید. بنابراین، دانستن اینکه لیفت گردن شامل چه مراحلی است به تسکین اضطراب کمک می کند. در ادامه به بررسی اتفاقات روز عمل لیفت گردن می پردازیم.

خود لیفت گردن روشی نسبتا ساده است. با این حال، پس از صحبت در مورد بهترین گزینه های درمانی با جراح زیبایی، ممکن است تصمیم گرفته باشید که سایر روشها مانند لیفت صورت را همزمان انجام دهید. این بدان معناست که عمل جراحی طولانی تر خواهد شد. وگرنه لیفت گردن به تنهایی چیزی بین 2 تا 5 ساعت طول می کشد.

معمولا در روز عمل، مراحل زیر را طی می کنید:

1- رضایت

انجام هر نوع جراحی نیاز به رضایت شما دارد. قبل از انجام عمل زیبایی لیفت گردن، رضایت خود را در قالب امضا در فرم رضایت نامه می دهید. شاید این کار در روز عمل یا هنگام ارزیابی قبل از عمل انجام شود. با امضای فرم رضایت نامه شما موافقت می کنید که تحت عمل جراحی لیفت گردن قرار بگیرید، بنابراین باید در مورد مزایا و خطرات این روش کاملا آگاه باشید. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، قبل از امضای فرم رضایت از جراح خود سؤال کنید.

2- بیهوشی

به محض اینکه لباس بیمارستان را به تن کردید و آماده جراحی شدید، به اتاق بیهوشی می روید. در آنجا متخصص بیهوشی، شما را بیهوش می کند. قبل از روز عمل با جراح در مورد نوع بیهوشی صحبت کنید. بیهوشی عمومی باعث می شود که شما در طول عمل بخوابید تا چیزی در مورد عمل جراحی احساس نکنید. در روشی دیگر می توان از بی حسی موضعی برای بی حسی موضع مورد نظر استفاده کرد تا هیچ دردی نداشته باشید و در کنار این، داروی آرام بخش به شما داده می شود تا به تسکین شما کمک کند. هر دو روش بی خطر هستند، بنابراین نوع بی حسی تا حد زیادی به اولویت شخصی شما بستگی دارد.

3- برش های جراحی لیفت گردن

قبل از انجام هرگونه برشی در پوست، محل جراحی کاملا تمیز می شود تا خطر عفونت کاهش یابد. سپس برش های محتاطانه ای در زیر چانه و پشت گوش ایجاد می شود. اندازه برش به میزان و تکنیک عمل جراحی بستگی دارد. دو روش اصلی جراحی لیفت گردن به شرح زیر است:

سرویکوپلاستی

این روش بیشتر بر روی از بین بردن پوست اضافی تمرکز دارد. جراح پوست اضافی اطراف گردن را می برد. برای برخی از بیماران، برداشتن اضافی پوست به تنهایی ممکن است کافی باشد. سپس جراح پوست را بر روی گردن مجددا جابجا می کند و آن را در جای خود بخیه می زند و ظاهری صاف تر به گردن می بخشد.

پلاتیسماپلاستی

این روش یک نوع گسترده تری از عمل جراحی لیفت گردن است، زیرا جراح ماهیچه زیرین گردن را که پلاتیسما نامیده می شود، سفت می کند و فرم می دهد. هنگامی که جراح ماهیچه را سفت کرد، پوست را کشیده می کند و برش ها را بخیه می زند. با تنظیم عضله گردن، این تکنیک به نتایج چشمگیرتری می رسد زیرا می تواند خطوط یا چین های گردن را کاهش دهد.

همچنین امکان دارد که جراح از هر دو روش بالا برای دستیابی به بهترین نتیجه بهره ببرد. جراح پلاستیک صورت و گردن به هر دو روش می تواند چربی اضافی را از طریق برش هایی که در زیر چانه ایجاد کرده است، حذف کند. این کار از طریق لیپوساکشن و یا برش و جراحی انجام پذیر است.

عضله پلاتیسما گردن

4- بخیه های لیفت گردن

برای بستن برش ها می توان از بخیه های جذبی یا غیرقابل جذب استفاده کرد. سپس جراح گردن شما را با یک باند سبک می بندد. همچنین ممکن است لوله های تخلیه در محل قرار گیرد که مایعات را از محل جراحی تخلیه می کند.

5- بازگشت به بخش

پس از اتمام عمل جراحی، به تدریج در اتاق ریکاوری بیدار می شوید سپس به بخش انتقال داده خواهید شد تا تحت نظر پرستاران و کارمندان بیمارستان قرار گیرید. شاید نیاز باشد یک شب در بیمارستان بمانید یا در همان روز به خانه بروید. این موضوع به نوع بیهوشی شما و عوارض جراحی در شما بستگی دارد.

جراحی زیبایی گردن

دوره نقاهت عمل لیفت گردن چگونه است؟

بلافاصله بعد از عمل ممکن است گردن کمی بی حس باشد که به دلیل اثرات بی حسی موضعی است. همچنین ممکن است گردن احساس سفتی یا حساسیت به لمس داشته باشد که همگی به مرور زمان برطرف می شود و جای نگرانی در این خصوص نیست. همچنین پس از جراحی، تورم و کبودی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود که موضوعی عادی است و معمولا ظرف دو هفته از بین می رود. برای برای کنترل درد و کمک به کاهش تورم از داروهای مسکن تجویز شده استفاده کنید.

آیا در 24 ساعت اول باید کاری انجام دهم؟

داروهای بیهوشی می توانند باعث ایجاد احساس خستگی، سستی و ضعف در شما شوند. بنابراین بهتر است برای روز جراحی فردی را به عنوان همراه داشته باشید. تا حد امکان در روز اول در خانه استراحت کنید تا گردن بیش از حد حرکت نکند.

پس از لیفت گردن به چند روز مرخصی کاری نیاز دارم؟

باید آماده باشید حداقل 2 هفته مرخصی بگیرید و اگر شغل شما شغلی سخت و پر تحرک است شاید به مرخصی بیشتری نیاز داشته باشید. حتی بعد از بازگشت به کار، حتما تا چند هفته اجسام سنگین بلند نکنید. معمولا طی 4 تا 6 هفته می توانید به کارهای روزمره خود برگردید.

چه موقع می توانم ورزش کنم؟

به احتمال زیاد باید چند روز اول بعد از جراحی را هنگام استراحت در رختخواب سپری کنید. با این حال توصیه می شود به محض اینکه احساس کردید می توانید کاری را انجام دهید، از رختخواب بلند شوید و حرکت کنید. بعد از گذشت دو هفته می توانید ورزش سبک مانند پیاده روی را از سر بگیرید. با این وجود باید حداقل از 4 تا 6 هفته از هرگونه فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. بعد از این مدت زمانی می توانید ورزش هایی مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا را شروع کنید.

چه نکات دیگری را باید در نظر بگیرم؟

بعد از عمل، لباس های راحتی و گشاد از جمله پیراهن دکمه دار و یقه گشاد بپوشید. جراح همچنین ممکن است توصیه کند هنگام استراحت سر خود را به کمک چند بالش بالا نگه دارید تا از بروز ورم جلوگیری شود.

خطرات و عوارض جانبی لیفت گردن چیست؟

جراحی پلاستیک گردن نیز همانند هر نوع جراحی خطراتی را به همراه دارد. عوارض ممکن است در حین عمل یا بعد از عمل ایجاد شود. قبل از عمل باید در مورد تصمیم خود با دقت فکر کنید و خطرات و عوارض لیفت گردن را در نظر بگیرید. جراح با شما در مورد خطرات بالقوه لیفت گردن در طول مشاوره صحبت خواهد کرد.

کبودی ، خونریزی و هماتوم

بعد از عمل انتظار کمی کبودی در اطراف گردن را داشته باشید. کبودی بعد از حدود دو هفته معمولا محو می شود. در تعداد اندکی از بیماران، ممکن است مقدار زیادی خون در زیر پوست جمع شود و توده ای سفت در زیر پوست که به آن هماتوم نیز می گویند، تشکیل دهد. هماتوم می تواند متورم و دردناک باشد. هماتوم کوچک معمولا خود به خود ناپدید می شود. اما در صورتی که هماتوم از بین نرفت، شاید نیاز به برداشتن آن به روش جراحی باشد. اگر فشار خون بالا دارید یا داروهای خاصی مانند آسپیرین مصرف می کنید بیشتر مستعد ابتلا به هماتوم خواهید بود.

نکروز پوستی یا بافتی

نکروز بافت در واقع مرگ بافت است. این یک عارضه بالقوه، اما نادر جراحی لیفت گردن است. این اتفاق هنگامی رخ می دهد که ناحیه ای از بافت، خون و اکسیژن کافی دریافت نکند. برش های ایجاد شده در عمل لیفت گردن ممکن است خونرسانی به قسمت هایی از گردن را مختل کند و منجر به نکروز پوستی شود. اگر قبل یا بعد از عمل جراحی سیگار بکشید، خطر بروز این اتفاق بسیار بیشتر می شود. عفونت نیز می تواند منجر به نکروز بافت شود. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بافت و پوست، بهتر است نکروز بافت را هرچه زودتر تشخیص داد.

عفونت

از آنجا که لیفت گردن جراحی است که نیاز به برش پوست دارد، باکتری ها می توانند وارد زخم شوند و در طی یا بعد از عمل آن را آلوده کنند. عفونت ها معمولا طی چند هفته اول بعد از عمل رخ می دهند. عفونت هم ممکن است روی پوست و به صورت سطحی ایجاد شود و هم در عمق بافت و ماهیچه ها گسترش یابد. اگر زخم دچار عفونت شود، به رنگ قرمز در می آید و به هنگام لمس گرم و تبدار است. همچنین ممکن است متوجه چرک دار شدن آن شوید. ممکن است ناحیه تحت تاثیر عفونت دردناک باشد و با مسکن نیز این درد برطرف نشود. علاوه بر این، عفونت زخم می تواند شما را ناخوش احوال کند به طوری که دچار تب شوید. در صورت مشاهده هر یک از این علائم، به جراح خود در اسرع وقت اطلاع دهید.

اسکار

در طی فرآیند بهبودی بدن و پوست، در محل برش اسکاری پدیدار خواهد شد. اسکار جراحی لیفت گردن به مرور زمان محو می شود، اما هرگز کاملا از بین نمی رود. جراح برش ها را تا حد ممکن کوچک و ظریف ایجاد می کند. با این حال، امکان کنترل کامل جای زخم امکان پذیر نیست. این موضوع به این دلیل است که بدن برخی افراد توانایی بهبودی بهتری دارد و احتمال بروز اسکار در آنها کمتر است. جراح در مورد چگونگی مراقبت از جای زخم توصیه های لازم را می دهد تا به حداقل رساندن جای اسکار بعد از عمل کمک کند. در موارد نادری که جای زخم زیاد و ناخوشایند است، می توان از روش هایی همچون لیزر درمانی یا لایه برداری شیمیایی استفاده کرد.

آسیب عصبی

در طول عمل ممکن است تیغ جراحی عصب را ببرد، بافت اطراف عصب ملتهب شود یا عصب منبع خون رسانی خود را از دست بدهد. همه این موارد می تواند منجر به آسیب به عصب شود. بعد از عمل مقداری بی حسی در محل برش در گردن معقوله ای عادی است، اما معمولا موقتی است. اگر این تغییر در احساس و درد طولانی مدت پایدار باشد، می تواند نشان دهنده آسیب عصبی دائمی باشد.

زیبایی

عدم تقارن و سایر اختلالات پوست می تواند باعث نارضایتی شما از نتایج جراحی زیبایی گردن شود. برخی از اختلالاتی که ممکن است پس از عمل لیفت گردن اتفاق بیفتد عبارتند از بروز اسکارهای بزرگ و برجسته و تغییر رنگ پوست که شاید خارج از کنترل جراح باشد. با این حال اطمینان حاصل کنید که جراح از مهارت و تجربه لازم در این زمینه برخوردار است.

عوارض جراحی عمومی

خطرات و عوارضی وجود دارد که می تواند در هر جراحی ایجاد شود. این موارد شامل تهوع و استفراغ بعد از عمل یا ایجاد لخته خون در پا یا ریه ها است. همچنین این امکان وجود دارد که نسبت به ماده بی حس کننده حساسیت داشته باشید. وقوع این موارد نادر است و اقداماتی انجام می شود که تا حد امکان این خطرات به حداقل می رساند.

جراح در طول مشاوره با شما در مورد تمام خطرات و عوارض لیفت گردن صحبت خواهد کرد.

مراقبت ها و نکات قبل از عمل لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن، عملی تهاجمی است بنابراین اطمینان از آمادگی بدن برای انجام عمل بسیار مهم است. این بدان معناست که ممکن است لازم باشد در هفته های قبل از عمل تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، باید از رژیم غذایی سالم تبعیت کنید و الکل مصرف نکنید. اگر سیگاری هستید به شما توصیه می شود حداقل 6 هفته قبل از عمل جراحی زیبایی گردن سیگار را ترک کنید. این تغییرات کوچک در شیوه زندگی می تواند کمک چشمگیری در دستیابی به بهترین نتیجه ایجاد کند. با نزدیک شدن به روز عمل تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید. در این بخش نکات و کارهایی را برای شما جمع آوری کرده ایم تا قبل از جراحی به آنها رسیدگی کنید.

فعالیت های روزمره خانه

قبل از روز عمل برخی از کارهای خانه مانند بیرون بردن سطل زباله یا تمیز کردن خانه را تکمیل کنید. بازگشت به خانه ای که تمیز و مرتب است باعث می شود شما در روزهای ریکاوری آسوده خاطر باشید.

خريد كردن

در روزهای اولیه بعد از عمل، شما باید تا حد امکان استراحت کنید. همچنین مهم است که بعد از عمل، هیچ چیز سنگین مانند کیسه های مواد غذایی را بلند نکنید. بنابراین توصیه می کنیم قبل از روز جراحی، برای چند روز خرید خود را انجام دهید. از طرف دیگر می توانید سفارش های خود را به صورت آنلاین تهیه کنید. بهتر است برخی مواد غذایی مانند ماکارونی ، برنج و غذاهای کنسروی را در خانه داشته باشید.

بچه ها و حیوانات خانگی

احساس آرامش و عاری از استرس در دوره بهبودی شما ضروری است. بنابراین می توانید از فردی برای مراقب از حیوان خانگی یا کودک شما کمک بخواهید.

رانندگی

جراحی هایی مانند لیفت گردن به دلیل اثرات بیهوشی می توانند احساس خستگی و سستی در شما ایجاد کند. به همین دلیل، شما 24 ساعت اول بعد از عمل اجازه رانندگی نخواهید داشت. پس از قبل فردی را برای رساندن شما به خانه در نظر بگیرید. جراح ممکن است توصیه کند که 5 روز تا 2 هفته بعد از درمان رانندگی نکنید.

رژیم غذایی

به عنوان بخشی از روند آمادگی برای لیفت گردن باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید. این کار بدن را برای عمل آماده می کند. داشتن رژیم غذایی سالم قبل از عمل درست به اندازه رژیم غذایی سالم بعد از عمل اهمیت دارد و به شما در روند بهبودی کمک می کند. حتما از سبزیجات سبز و میوه های تازه استفاده کنید. غذاهای سرشار از پروتئین مانند مرغ و ماهی میل کنید. قند، نمک و کافئین رژیم خود را به حداقل برسانید. در آخر با نوشیدن آب زیاد بدن را هیدراته نگه دارید.

لباس

حتما برای بعد از جراحی لیفت گردن، لباس های مناسب مانند لباس راحتی و گشاد برای استراحت و همچنین پیراهنی با یقه باز برای خود تهیه کنید. لباس هایی با یقه تنگ باعث تماس لباس با زخم های در حال بهبود گردن می شود.

خواب

در روزهای قبل از عمل به اندازه کافی بخوابید تا دچار خستگی و کمبود خواب در روزهای بعد از جراحی نشوید.

اینها فقط برخی از کارهایی است که می توانید قبل از لیفت گردن انجام دهید. جراح پلاستیک و زیبایی دستورالعمل های ویژه ای در خصوص آمادگی قبل از جراحی به شما ارائه می دهد که باید از این دستورالعمل ها را به طور دقیق پیروی کنید.

مراقبت ها و نکات بعد از جراحی لیفت گردن چیست؟

برای دستیابی به بهترین نتیجه، مراقبت های بعد از لیفت گردن تقریبا به اندازه خود عمل جراحی مهم است. بسیار مهم است که برای چند روز اول بعد از عمل، استراحت کنید تا از بیهوشی و جراحی بهبود یابید. جراح پلاستیک و زیبایی در مورد اقداماتی که باید در طول دوره بهبودی انجام دهید، به شما توصیه های لازم را می دهد. روند مراقبت بعد از لیفت گردن همچنین شامل ملاقات با جراح است. در این ملاقات جراح روند بهبودی گردن را بررسی می کند و در صورت لزوم پانسمان را تعویض می کند. اگر از بخیه های غیر قابل جذب استفاده شده باشد، آنها کشیده می شوند. در ادامه به بررسی نکات و مراقبت های مهم پس از جراحی زیبایی گردن می پردازیم:

نتایج نهایی عمل زیبایی گردن

ممکن است بلافاصله بعد از عمل نتایج دلخواه شما قابل دیدن نباشد. در واقع روند بهبودی زمان بر است شاید حدود 9 ماه طول بکشد تا بتوانید مزایای کامل لیفت گردن را احساس کنید. اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، سیگار نمی کشید و الکل مصرف نمی کنید احتمالا دوره بهبودی شما سریعتر است و شما زودتر به نتایج دلخواه خود خواهید رسید. در مجله زیبانوس مقاله با عنوان "روش های لیفت گردن و صاف کردن خطوط گردن" آمده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.