میرادرای چیست و چگونه باعث درمان عریق بیش از حد زیربغل می شود؟

نیاز به جراحی

ندارد

نیاز به بیهوشی

بی حسی موضعی 

دوره نقاهت

جزئی

هایپرهیدروزیس عارضه ای است که در آن تعریق فرد مخصوصا در دست ها، پاها، زیر بغل و ناحیه کشاله ران، به طور غیر عادی افزایش می یابد. اولین و تنها دستگاه مورد تایید FDA آمریکا برای درمان تعریق بیش از حد زیربغل، میرادرای است. میرادرای از انرژی الکترومغناطیس برای درمان تعریق زیاد بهره می گیرد.

میرادرای (miraDry) اولین و تنها دستگاه مورد تایید FDA ایالات متحده برای درمان تعریق بیش از حد زیربغل است. هایپرهیدروزیس یک عارضه پزشکی است که در آن تعریق فرد، بیشتر در دست ها، پاها، زیر بغل و ناحیه کشاله ران، به طور غیرمعمول افزایش یافته است.

میرادرای، انرژی الکترومغناطیسی کنترل شده ای را به زیر بغل منتقل و غدد عرق را گرم کرده و آنها را از بین می برد. این کار باعث کاهش فوری و چشمگیر عرق زیر بغل می شود. غدد عرق رشد نمی کنند، بنابراین درمان ماندگار است. در یک مطالعه بالینی، بیماران پس از دو درمان به طور متوسط ​​82 درصد کاهش در عرق زیربغل را تجربه کردند.

دستگاه میرادرای

هایپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد چیست؟

میرادرای

هایپرهیدروزیس یک عارضه پزشکی است که در آن فرد بیش از نیاز بدن برای تنظیم درجه حرارت و به طور عرق می کند. این مشکل می تواند بر روی هر بخشی از بدن اتفاق بیفتد، هر چند که معمولا دست ها، پاها، زیر بغل و ناحیه کشاله ران تحت تاثیر قرار می گیرند.

اگر چه این مشکل تأثیری جدی بر سلامت فرد نمی گذارد اما می تواند وضعیت شرم آور و ناراحت کننده‌ای باشد که بر زندگی روزانه و اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد.

هایپرهیدروزیس معمولا از دوران کودکی یا نوجوانی شروع می شود و می تواند به بزرگسالی و فراتر از آن ادامه یابد.

سایر گزینه های درمان برای تعریق بیش از حد عبارتند از:

  • داروهای ضد تعریق خاص
  • یونتوفرورِزیس
  • سم بوتولونیوم (مانند بوتاکس)
  • حذف موثر مجاری عرق به روش جراحی

اگر درمان هایپرهیدروزیس زیر بغل را در نظر دارید، اطلاعات زیر به شما درک اولیه‌ای از این روش  می دهد. این مطالب نمی تواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد، زیرا بستگی زیادی به فرد و پزشک دارد. لطفا از یک متخصص درباره هر چیزی که متوجه نمی شوید، سوال بپرسید.

درمان الکترومغناطیسی هایپرهیدروزیس چیست؟

تعریق بیش از حد زیر بغل، با یک دستگاهی که انرژی الکترومغناطیسی کنترل شده ای را به زیر بغل انتقال می دهد، قابل درمان است.

عوارض میرادرای

انرژی انتقالی، غدد عرق را گرم کرده و باعث تجزیه سلولی می شود که آنها را از بین می برد. این عمل باعث کاهش فوری و چشمگیر عرق زیر بغل می شود. از آنجاییکه غدد عرق رشد نمی کنند، بنابراین نتیجه درمان، ماندگار است.

در حال حاضر تنها یک دستگاه موجود در کلینیک ها وجود دارد که از انرژی الکترومغناطیسی برای درمان هایپرهیدروزیس زیر بغل استفاده می کند که میرادرای (miraDry) نام دارد.

میرادرای چه چیزی را می تواند درمان کند؟

miraDry فقط برای درمان هایپرهیدروزیس زیر بغل  قابل استفاده است و برای استفاده در ناحیه دست ها، پاها یا نواحی کشاله ران ها مناسب نیست.

میرادرای

قبل از درمان با میرادرای چه کارهایی باید انجام داد؟

قبل از درمان باید خال ها و اسکین تگ ها برداشته شده و موهای زائد ناحیه زیربغل 4 تا 6 روز قبل از درمان تراشیده شوند.

مراحل درمان با میرادرای (miraDry) برای تعریق بیش از حد چگونه است؟

اولین بار که به کلنیک مراجعه می کنید، برای ارزیابی مناسب بودن شما برای این درمان باید با متخصص میرادرای مشورت کنید. این بحث باید واقع بینانه بوده و انتظارات شما از این درمان بطور واضح مشخص شود.

سوابق پزشکی شما نیز بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود منعی برای انجام این درمان وجود ندارد. پس از آن معمولا از شما خواسته می شود که فرم رضایت نامه ای را امضا کنید، بدین معنی که هر گونه مزایا، عوارض جانبی و خطرات احتمالی آن را درک کرده اید.

همچنین ممکن است انجام برخی آزمایشات، مانند آزمون یُد، برای تعیین وسعت هایپرهیدروزیسی انجام شود. این نوع آزمونها همیشه مورد نیاز نیستند.

روش

قبل از درمان، در هر زیر بغل بی حسی موضعی تزریق شده و الگویی موقتی با جوهر در زیربغل کشیده می شود.

هندپیس میرادرای با طراحی ویژه مقابل زیر بغل قرار داده شده و فعال می شود. پوست با استفاده از عمل خلاء به سمت سَری دستگاه کشیده و سپس انرژی دستگاه منتقل می شود. انرژی به ناحیه ای که در آن غدد عرق وجود دارند منتقل می شود و همزمان، لایه بیرونی پوست به طور مداوم خنک می شود.

پس از انتقال مقدار درستی از انرژی، هندپیس به موقعیت بعدی در زیربغل منتقل می شود.

این فرایند با استفاده از کامپیوتر کنترل می شود و حدود 60 تا 90 دقیقه برای درمان دو زیربغل طول می کشد.

پس از درمان، زیر بغل بلافاصله به مدت 20 دقیقه خنک می شود.

تکرار درمان

به طور کلی دو درمان با حداقل سه ماه فاصله توصیه می شود، اما برخی از بیماران ممکن است دریابند که یک درمان کاهش مناسبی در عرق کردن می دهد.

 دوره نقاهت پس از انجام میرادرای چقدر است؟

شما اگر بخواهید، می توانید مستقیما بعد از درمان به کار برگردید ولی برای چند روز باید از انجام فعالیت شدید اجتناب شود.

مقداری درد یا ورم موضعی رخ می دهد که معمولا ظرف چند هفته برطرف می شود.

عوارض میرادرای چیست؟

بعضی از افراد حساسیت کوتاه مدت در پوست زیربغلشان احساس می کنند که به تدریج از بین می رود. کاهش جزئی یا تاخیر در رشد موی زیربغل یک عارضه جانبی رایج است.

این روش همچنین غدد ترشح کننده چربی که باعث بوجود آمدن بوی بدن می شوند را از بین می برد، بنابراین علاوه بر کاهش قابل توجهی از عرق، کاهش بو نیز معمولا تجربه می شود.

شایان ذکر است که جبران کاهش تعریق رخ داده از طریق افزایش تعریق در نواحی دیگر بدن، که به عنوان عوارض جانبی رایج گزینه های جراحی است، در مورد درمان الکترومغناطیسی بسیار نادر است.

مراقبت های بعد از درمان با میرادرای چیست؟

عوارض میرادرای

بسیار مهم است که به توصیه های پزشک پس از درمان، به دقت عمل کنید.

توصیه های پس از درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • بلافاصله پس از درمان، منطقه درمان شده در کلینیک سرد می شود. این کار باید در فواصل منظم برای چند روز در خانه، برای کاهش ورم، که ممکن است تا 2 هفته ماندگار باشد، ادامه یابد.
  • داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن، التهاب طبیعی و ناراحتی را که معمولا بلافاصله پس از عمل اتفاق می افتد را کاهش می دهد.
  • زیربغل باید تمیز نگه داشته شده و از محصولات ضد عرق برای چند روز اجتناب شود.
  • برای کاهش خطر ابتلا به عفونت پس از درمان، ممکن است کرم آنتی بیونیک تجویز شود تا به ناحیه درمانی اعمال شود. با این حال، همه به این آنتی بیوتیک ها نیاز ندارد.

آیا انجام درمان میرادرای برای شما مناسب است؟

میرادرای نباید در بیماران با دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب یا سایر دستگاه های ایمپلنت الکترونیکی استفاده شود یا کسانی که از اکسیژن مکمل استفاده می کنند، استفاده شود.

اگر قبلا مشکلاتی با بی حسی موضعی (لیدوکایین و آدرنالین) داشته اید، باید پزشک را مطلع کنید.

میرادرای چیست

داشتن سابقه درمان با سم بوتولینوم برای هایپرهیدروزیس زیر بغل، به این معنی نیست که شما نمی توانید از میرادرای استفاده کنید.

کدوم قسمت از بدنت برات دغدغه شده؟

ویدئو ها

3:25

تجربیات کاربران

من دو سال پیش عمل زيبايي بيني انجام دادم. دكتر پيام واردي اين عمل رو در قزوين كلينيك پارس انجام دادن كه من بسيار...

من یه سال پیش دندان جلوییم لق شد و افتاد. با مراجعه به کلینیک دکتر واحدی ایمپلنت و بریج را به من پیشنهاد کردند...

در همون جلسه ای که هایفو تراپی در کلینیک نگین تندیس تجریش انجام دادم، برای برطرف کردن چین و چروک های بین ابروم...

من درباره لیزر موهای زائد سپیدیار خوندم که اکثرا راضی بودن.منتها احساس میکنم یکم پوستم پیر شده.چه راهکاری...