لیفت برزیلی باسن با لیفت باسن چه تفاوتی دارد؟

نیاز به جراحی

دارد

نیاز به بیهوشی

بیهوشی عمومی 

دوره نقاهت

2 تا 3 هفته

داشتن اندامی زیبا و جذاب آرزوی بسیاری از خانم ها است. لیفت برزیلی باسن این امکان را به افراد می دهد تا بدون نیاز به برش های بزرگ جراحی، باسنی خوش فرم و برجسته داشته باشند.

انحنای باسن و برجستگی باسن برای بسیاری از خانم ها جذاب است، به همین دلیل است که جراحی های فرم دهی و برجسته کردن باسن بسیار پرطرفدار شده اند. اگر فکر می کنید باسن شما جذابیت ندارد و صاف است، می توانید با روش های مختلف کانتورینگ بدن، فرم جذاب تری به بدن خود بدهید. این روش های جراحی نتایج ماندگار و طبیعی به همراه دارند و می توانید به فرم دلخواه خود برسید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

لیفت برزیلی باسن یا تزریق چربی به باسن دو عمل در یک جلسه است و بسیاری از افراد از این موضوع آکاهی ندارند. هر دو بخش این عمل یعنی لیپوساکشن برای بدست آوردن چربی و تزریق چربی باید با دقت انجام شود. برای افزایش بقای چربی ها، باید چربی ها را با دقت جمع آوری کرد و سپس با دقت به بخش موردنظر تزریق کرد تا هر سلول چربی شانس بالایی برای بقا داشته باشد. این عمل به زمان و دقت زیادی نیاز دارد و مثل پرورش وکاشت درختان یک باغ است. شما باید دانه ها را به جای توزیع همه آنها در یک نقطه، با دقت توزیع کنید. در مورد پیوند چربی به باسن نیز همین موضوع صدق می کند.

هنگام هر نوع عمل کانتورینگ بدن باید با پیچیدگی ها و تمامی جوانب جراحی آشنا شد و قبول کرد که این جراحی ها فقط باید توسط جراح پلاستیک با تخصص و تجربه انجام شود. با پیشرفت تکنیک ها در این زمینه جراحی های زیبایی، نتایج حتی طبیعی تر و ماندگار تر از گذشته هستند. برخی روش های زیبایی نسبت به جراحی های سنتی کمتر تهاجمی هستند و دوره نقاهت کوتاه و بهبودی سریعی را به بیماران اعطا می کنند. جراحی لیفت برزیلی باسن با استفاده از متودهای صحیح و زمان کافی، نتایج عالی و مزایای دیگری را نسبت به سایر انواع لیفت باسن ارائه می دهد.

مقاله مرتبط: تزریق ژل به باسن، مزایا و عوارض

لیفت برزیلی باسن چیست؟

لیفت برزیلی باسن، که به عنوان BBL یا عمل جراحی فرم دهی باسن نیز شناخته می شود، به معنای تعریف و تغییر موقعیت بخش بیرونی ران ها و باسن است، بنابراین باسن گرد تر و خوش فرم تر به نظر می رسد. این روش در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول شامل خارج کردن چربی به روش لیپوساکشن از مناطقی مانند شکم، باسن یا ران ها است. سپس چربی برداشت شده به مناطق مشخصی از باسن تزریق می شود تا برای مدت زمان طولانی فرم طبیعی داشته باشد.

پزشکان با استفاده از تکنیک های پیشرفته لیپوساکشن، تکنیک لیپوساکشن SAFE، به فرم باسن برجسته و  بی نقصی می رسند که باعث حذف موثر چربی های زائد و حفظ سلول های برداشته شده می شود. بسیاری از جراحان زیبایی همچنین از تخصص و دید هنرمندانه ای برخوردار هستند تا چربی را در الگوی دقیقی قرار دهند تا باعث خلق کانتور عالی در بخش باسن شوند. روش لیفت باسن برزیلی دارای مزیت دو چندان است چرا که با لیپوساکشن چربی های زائد را از بین می برد و در عین حال قوس مناسبی به بخش های دیگر بدن مانند باسن می دهد.

لیفت برزیلی باسن برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما قصد حجم دهی و فرم دهی باسن را دارید، جراح زیبایی باید در طول مشاوره اولیه با دقت به نگرانی ها و هدف نهایی شما گوش دهند تا مشخص کند که آیا لیفت باسن برزیلی گزینه مناسبی برای شماست یا خیر. در صورت داشتن شرایط زیر این روش شاید بتواند انتظارات شما را برآورده کند:

 • تمایل به حجم دهی باسن
 • وجود نواحی دارای چربی موضعی که بتوان از آن به عنوان محل برداشت چربی استفاده کرد.
 • ناهمواری های بدن و بدفرمی بدن که از طریق تزریق چربی قابل رفع است.
 • قابلیت ارتجاعی خوب پوست تا بعد از تزریق چربی و کانتورینگ بدن پوست یکنواخت و صاف باشد.
 • امکان استراحت و کار نکردن برای چند هفته تا نتیجه خوبی از جراحی حاصل شود.

برای واجد شرایط بودن لیفت برزیلی باسن، باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از عمل خود داشته باشید. پزشکان باید برای توضیح پروسه جراحی، نتیجه احتمالی و عوارض جانبی آن برای مراجعین خود وقت بگذارند، تا شما کاملا برای درمان آماده و از تمام جوانب جراحی مطلع باشید.

مقاله مرتبط: نکات مهم در تزریق چربی به صورت، سینه و باسن

انتخاب بهترین جراح پلاستیک لیفت باسن برزیلی

در حالی که لیفت برزیلی باسن نسبت به جراحی هایی مثل لیفت باسن یا حجم دهی به باسن با پروتز باسن کمتر تهاجمی است، هنوز هم ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد. هنگام انجام عمل توسط جراح پلاستیک بی تجربه، پیوند چربی به باسن می تواند منجر به آمبولی چربی در بیماران شود. علاوه بر این، خطراتی در رابطه با لیپوساکشن ممکن است اتفاق بیفتد، از جمله وجود ناهمواری هایی در پوست که به دلیل عدم توزیع یکنواخت زمانی رخ می دهد.

مزایای لیفت باسن برزیلی

بیمارانی که لیفت برزیلی باسن را به عنوان روشی برای بهبود فرم باسن انتخاب می کنند، می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • باسن گرد و پرتر
 • امکان از بین بردن چربی های موضعی از سایر نواحی بدن
 • هر دو مرحله در یک عمل واحد به پایان می رسد
 • کانتور بدن به نحو زیباتر
 • عدم وجود زخم در لیفت باسن برزیلی. فقط زخم ناچیزی در اثر لیپوساکشن ایجاد می شود.
 • هیچ گونه نگرانی در خصوص عوارض ناشی از پروتز مصنوعی وجود ندارد. نتیجه نهایی طبیعی است.

چه زمانی جراحی لیفت باسن گزینه بهتری است؟

اگرچه لیفت برزیلی مزایای بسیاری دارد ولی این روش برای همه مناسب نیست. دو عامل زیر باعث می شود که جراحی لیفت باسن برای شما گزینه بهتری باشد:

 • باسن شل و افتاده شده به طوری که از پشت پیر دیده می شوید.
 • به دلیل تغییرات وزن یا بالارفتن سن، پوست شل و چین خورده ای دارید.

در این صورت، عمل جراحی لیفت باسن به جراحان اجازه می دهد تا ضمن از بین بردن پوست شل و افتاده، باسن شما را لیفت و خوش فرم تر کنند. همزمان با لیفت باسن می توان تزریق چربی نیز انجام داد تا باسن گردتر و برجسته تر دیده شود.

نواحی برداشت چربی در لیفت باسن برزیلی

لیفت برزیلی باسن به شما امکان می دهد تا چربی های موضعی سرسخت را از بین ببرید. از نواحی زیر می توان چربی موردنیاز برای حجم دهی به باسن را استخراج کرد:

 • شکم
 • بالا و پایین کمر
 • هیپ ها و پهلوها
 • بخش داخل و خارج ران

در بعضی موارد، ممکن است از چند ناحیه برای برداشت چربی استفاده شود تا به اندازه کافی چربی در اختیار باشد.

مراقبت ها و نکات قبل از عمل لیفت برزیلی باسن

لبفت برزیلی ممکن است به اندازه روش جراحی لیفت باسن تهاجمی نباشد، اما باز هم خطرات بالقوه ای در ارتباط با درمان وجود دارد. برای کمک به کاهش این خطرات، جراح دستورالعمل های لازم برای آماده سازی شما برای جراحی می دهد تا از ایمنی و موفقیت عمل اطمینان حاصل کند. نکات مهم قبل از لیفت باسن برزیلی عبارتند از:

 • مثل هر عمل جراحی دیگری باید برای مدتی سیگار را ترک کنید. به دلیل اینکه نیکوتین می تواند در توانایی بهبودی و ترمیم بدن اختلال ایجاد کند و احتمالا عوارض مربوط به بیهوشی را افزایش دهد.
 • مصرف داروهایی که می توانند خونریزی را در حین و بعد از عمل تشدید کنند، مثل رقیق کننده خون، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و آسپیرین را متوقف کنید.
 • با پزشک خود در مورد مکمل هایی که در حال حاضر مصرف می کنید مانند ویتامین E یا روغن ماهی صحبت کنید، زیرا این داروها و مکمل ها می توانند احتمال خونریزی را افزایش دهند.
 • برای گذراندن دوره نقاهت خود مرخصی بگیرید و در خانه برای رسیدگی به فرزندان و حیوانات خانگی خود کمک بگیرید.
 • قبل از عمل داروهای خود را تهیه کنید.

جراح ممکن است دستورالعمل های دیگری هم بر اساس وضعیت شما ارائه دهد. رعایت این نکات در نتیجه حاصل از عمل موثر است.

روش انجام لیفت برزیلی باسن

جراح متخصص با استفاده از بی حسی موضعی، بیهوشی کامل و یا بیهوشی به روش نیمه هوشیار، لیپوساکشن لیفت برزیلی را انجام می دهد. برای لیپوساکشن برش های ریزی در پوست ایجاد می شود تا کانولا باریک بطور مستقیم در ذخایر چربی زیر پوست وارد شود. همچنین مایعی به محل درمان وارد می شود که حاوی بی حسی است که در نتیجه باعث راحتی عمل و کاهش خطر خونریزی در حین و بعد از درمان می شود. بعضی از کانول ها نوک مرتعش کوچکی دارند که سلول های چربی را برای خارج کردن نرم می کند.

برخی از جراحان از روش لیپوساکشن S.A.F.E.  استفاده می کنند که مخفف جداسازی، آسپیراسیون و پخش یکسان چربی است. مرحله جداسازی وقتی انجام می شود که کانولا مرتعش سلول های چربی را نرم و از بقیه بافت جدا می کند. آسپیراسیون به معنی برداشت سلول های چربی از بدن با استفاده از مکش کانولا است. مرحله توزیع چربی توسط جراح انجام می شود به طوری که لایه نازکی از چربی دقیقا در زیر درم گذاشته می شود تا بدن به خوبی فرم گیرد و خطر بروز ناهمواری ها روی سطح پوست کاهش یابد.

سلولهایی که در طی لیپوساکشن برداشته می شوند با دقت نگهداری شده و برای تزریق به باسن آماده می شوند. از کانولای بسیار کوچک برای تزریق چربی استفاده می شود تا کبودی به حداقل برسد و چربی به خوبی توزیع شود. برای داشتن باسنی طبیعی و متقارن باید تزریق چربی به چندین قسمت انجام شود.

مراقبت ها و نکات بعد از لیفت برزیلی باسن

معمولا بیماران برای چند روز اول بعد از لیفت برزیلی کمی درد دارند. تورم و کبودی از عوارض جانبی رایج است و ممکن است تا یک ماه ادامه داشته باشد. بهتر است افراد حدود دو هفته استراحت کنند و از فشار بیش از حد به باسن در این دوران خودداری کنند. این زمان باعث می شود سلول های چربی بتوانند در باسن قرار بگیرند و فرم بهتری به باسن بدهند. شاید جراح برای بهبودی هرچه سریعتر و کمک به جریان خون در ناحیه باسن، پوشیدن لباس های کشی مخصوص را به شما توصیه کند.

جمع بندی

لیفت برزیلی باسن به پایین تنه شما قوسی بدون ایجاد برش و بدون زخم ارائه می دهد. علاوه بر این، با این روش می توانید سایر قسمت های بدن که دارای چربی های موضعی هستند را پیکر تراشی کنید. نتیجه عمل لیفت باسن برزیلی تنها طی چند هفته بعد از عمل مشهود است و اگر جراحی توسط جراح پلاستیک با تجربه انجام شده باشد، اثر کانتورینگ بدن برای مدت زمان طولانی ماندگار خواهد بود. (منبع)